Basha kërcënon Ramën: Hapi rrugë zgjidhjes politike për krizën ku ke futur vendin, përndryshe…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që t’i hapë rrugë zgjidhjes politike, për krizën në të cilën është  futur vendi.

Nga foltorja e Kuvendit duke iu drejtuar Ramës, Basha tha se në rast se nuk pranon një zgjidhje politike, populli nuk do ketë mëshirë për të.

“Edi Rama hidhu e përdridhu sa të duash. Përgjegjësia ime është të jap një rrugëzgjidhje politike, përgjegjësia jote është ta kuptosh.

 Hapi rrugë zgjidhjes politike për krizën ku ke futur vendin. Hapja rrugën dhe bëhu pjesë e zgjidhjes, jo e problemit.

 Vendi nuk do ketë mëshirën tënde, rruga do hapet. Unë dua që rruga të hapet me koston më të ulët për shqiptarët”, tha Basha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Basha kërcënon Ramën: Hapi rrugë zgjidhjes politike për krizën ku ke futur vendin, përndryshe…”

 1. lola says:

  Çojeni në Pavionin 17, këtë gomar…, mos e mbani në Parlament, se na ngrë zorrët përpjetë…!!! Hoqi gjithë “kryemafiozët me eksperiencë” nga (banda) PD-ja dhe mori ca kalamaj që të duartrokasin çdo gomarllëk të tij dhe t’i duket vetja “Kapobandë”…! Mjerrë Shqipëria…!

 2. hysen says:

  Trim i madh Lyli. Po a nuk e kupton z.Lyli se pushteti nuk merret me force, ajo kohe ka ikur (por edhe forcen nuk e ka se me mend qe ka ai e perdor po te kishte). Lyli te vazhdoje te llomotite deri sa edhe nga PD te largohet me turp. Nuk eshte ai per te udhehequr nje parti. Se pari ai e te inkriminuar te tjere te PD duhet te japin llogari per cfare i kane bere ketij populli e te mos llomotisin neper podiume.

 3. LORA says:

  Nje gje mesoj nga ky lajm,,,,lul-kusaro-krimineli e paska pohuar me gojen e tij, se nahija bandite shqup-se eshte future ne krize.
  Aferim ,lul-holandezi,,,,,futu ne cader ,qe te mund te dalesh nga kriza jote.

 4. shqip says:

  Si perfundim ky eshte sinonimi i debilit . Nje gje eshte e sigurte . Ky , edhe sikur zgjedhjet te behen neser , ky prape humbet . E Po prape do bertase ” fitore ” . Prandaj edhe mban shprese qe Rama ti thote ;” na , merri çelsat dhe qeveris ti ” . Zgjidhje thote . E vetmja zgjidhje qe shof eshte qe , ata shqupasit ta zene me shkelma e ta nxjerrin ne rruge . Ç’i duhet shoqerise nje i tille ? Ky edhe arrat i do te qeruara , se nuk eshte mesuar te punoje vete .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *