Foto/ Gjendje alarmanete nga përmbytja në Greqi, shkon në 16 numri i të vdekurve

Rëndohet akoma më shumë numri i viktimave nga përmbytjet në Greqi. Deri tani, numri i të vdekurve ka shkuar në 16 ndërkohë që dhjetëra njerëz janë lënduar e disa të tjerë janë zhdukur.

Pjesa më e madhe e viktimave janë persona të moshës së tretë, të cilët fatkeqësisht nuk mundën të largoheshin nga banesat e tyre. Niveli i lartë i ujërave të përmbytjeve detyroi banorët të braktisnin katet e para. Shumë prej tyre u ngjitën në tarracat e ndërtesave, për të kërkuar ndihmë.

Qytezat më të dëmtuara janë ato të Nea Peramos dhe Megara-s, në perëndim të kryeqytetit Athinë. Reshjet e dendura i shndërruan autostradat brenda pak minutash në lumenj të furishëm, që morën përpara vetura furgonë, e madje edhe kamionë të tonazhit të rëndë. Numërohet 500 shtëpi të dëmtuara dhe qindra makina.

Është një katastrofë natyrore, gjithçka është zhdukur, tha kryebashkiaku i qytezës së Mandra-s për mediat greke. Në disa lagje të rajonit historik të Atikës, ujërat e vrullshëm që sollën me vete llum e baltë arritën një nivel prej më shumë se 1.5 metrash.

ÐËÇÌÌÕÑÅÓ ÓÔÇÍ ÅÈÍÉÊÇ ÏÄÏ ÓÔÏ ÕØÏÓ ÔÇÓ ÅËÅÕÓÉÍÁÓ / ËÇØÅÉÓ ÌÅ DRONE (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÁÍÔÙÍÇÓ ÍÉÊÏËÏÐÏÕËÏÓ / EUROKINISSI)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Foto/ Gjendje alarmanete nga përmbytja në Greqi, shkon në 16 numri i të vdekurve”

 1. nje ish myslyman,tani grek ne dite te hallit says:

  Mos ja fusni kot ketu ne Spata nuk ka permbytje as s’ka rene fare shi

 2. The Punisher says:

  Deshet det keta ?! Ja ku ju erdhi, deri ne shtepi….
  Gjithsesi ngushellime per viktimat.

 3. tfgs1 says:

  Tema behuni me serioze foto e fundit eeshte tek brryli ne Tirone hahahahaa….!!!

 4. Aldo says:

  Vafshi ne hale te gomereve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *