“Janë vjedhur goma dhe parakolpe makinash”, Berisha akuzon Ramën: U shkelni syrin hajdutëve

Pas denoncimit të një “lavazhieri dixhital” për vjedhjen e një tapeti, Sali Berisha i është rikthyer akuzave ndaj kryeministrit Edi Rama.

Ai ka publikuar disa prej mesazheve që i vinë në postën elektronike ku disa qytetarë tregojnë se si i kanë vjedhur televizorin, gomat e makinës apo edhe parakolpin.

Lidhur me këtë, ish-kryeministri bën përgjegjës Edi Ramën duke thënë se “çunat e krimit u shkelin syrin hajdutëve”.

Postimi i plotë i Berishës

Vjedhje masive ne Lushnje, Sarande, Kenete Durres!
Hajdutet bejne kerdine dite e nate,
çunat e krimit u shkelin syrin!

Lexoni denoncimet e qytetareve dixhital! sb

“Pershendetje Nga Saranda Zoti Berisha
Saranda esht perfshir nga nje val hajdudesh dy muajt e fundit jan shenuar mbi 35 vjedhje te bizneseve dhe automjeteve ne qytetin ton ,jan vjedh televizora ,lek,kasetofona,goma dhe parakolpa makinash etj etj .
Jemi duke kerkuar mbeshtetje nga shteti qe te ndalohet kjo gje por shteti ri duarkruq duke derguar dy apo tre polic marin prova e bejn foto dhe ikin , nuk hapin asnje kamer qe ndodhet perreth bizneseve .Anonim te lutem.”

“Doktor uroj te jeni mire.Jam nje ish punonjes i komisariatit te lushnjes.dhe Dua te ndaj me ju nje shqetesim qe sa vjen e po shtohet me shume ne qytetin e lushnje.

Vetem naten qe sapo kaloj pran shtepis ku banoj jan ber me dhjetra vjedhje makinash ne lushnje te miqeve te mi dhe nga infot qe kam.gjate 2-3muajve te fundit jan ber mbi 100vjedhje navigatoresh makinash dhe shtepi dhe i gjith qyteti esht ne djeni,dhe jan shifra reale por me shume se gjysma e te demtuarve nuk i denoncojn sepse nuk kan besim tek policia sepse policia ne lushnje FLE gjume dhe kur zgjohet do vendosi ndonje gjob per rrip ose parkim tgabuar.te gjith mendojn qe policia esht e lidhur me hajdutet pasi ne nje qytet kaq te vogel qe ne cdo rruge ka nga 10kamera siguri dhe prap nuk arrijn ti arrestojn.Falemnderit nese e postoni dhe ju lutem anonim”

“Zoti sali une jam nje emigrant qe jetoj ne Itali Po kam shpine ne durres tek keneta ne durres ka nje jave qe pernat Po thyejne e Po vjedhin te gjitha Shpiat qe jane bosh mu ne mes te policve sepse shpite tona gjenden mu tek paraburgimi ne durres Po cuditerisht policia Nuk sheh asgje Po thyejn dyer e dritare e xhaxhit tim i kan shkul edhe dritaret policia ka gjet edhe shenjat e gishtave Po Nuk arrestojne asnje njeri dhe hajdutet nate per nate Po bejn terrorr dhe Nuk Po e vrasin trurin”(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në ““Janë vjedhur goma dhe parakolpe makinash”, Berisha akuzon Ramën: U shkelni syrin hajdutëve”

 1. Filan Fisteku says:

  Pershendetje doktor,doje t’ju njoftoja qe sapo eshte vjedhur nje kapak pusete tek rruga Shishe pallati Tape! Ju lutem anonim.

  1. kujtesa says:

   O doktor,pse nuk e thua dhe gjemen qe te kane bere ty,apo do qe te jesh anonim?
   Atehere po e them une:
   Doktorit i kane vjedhur trurin dhe kjo eshte arsyeja qe ai nuk mban pergjegjesi per ato qe thote dhe shkruan!

 2. Gri says:

  Keta dixhitalet jane shoket e Xenit dhe Argits dhe derogojne mesazhe si dixhikals. Skeme e thjeshte! Xenua furnizon, salua gramafom!

 3. Mihali says:

  Doktor Rumpalle,ti DHE Familja jote bashke me femijt dhender kini ber baderdin.Ata qe mund te ket vjedhur ndonje parakolp ose dicka tjeter nuk kushton asgje me vjedhjet e tua familarisht.Ata ndjekin shembullin tuaj dhe i ke mesuar ti te vjedhin cfar t’u dalij perpara.
  Per vjedhje je musubet fare,mbase t’a regullon kurizin vetingu.(Ishalla zot )

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *