“Ka të dhëna se dy shqiptarët, Berisha e Basha, janë blerë nga grekët. Flitet për një ishull grek dhe një shumë tepër të madhe”

Nga Spartak Ngjela

Marrëveshja e detit dhe shqiptarët e Ballkanit.

Historia e shqipërisë dhe shqiptarëve si Arbëri është fshehur nga fuqitë e mëdha europiane në 200 vjet rresht. Tani gjithçka po shkon drejt të vërtetës.

l.Sot ka dalë frika e shqiptarëve e imponuar në të gjithë Ballkanin Perëndimor: Çamëria po flet shqip hapur. Edhe Maqedonia gjithashtu. Edhe Mali i Zi.

Shqipëria sot ka dy kryeqytete në Ballkanin Perëndimor, Tiranën dhe Prishtinën; dhe ka dhe dy aleatë të mëdhenj: Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermaninë.
Sot po vdesin nga frika ata që bënë marrëveshjen e detit me Greqinë.

ll.Marrveshja e detit, në një prizëm perëndimor të korrupsionit ndërshtetëror internacional, mund të fundisë kryeministrin grek Karamanlis, kryeministrin shqiptar, Berisha, ministren e jashtëme greke, Bakojanis, dhe ministrin e jashtëm shqiptar, Basha. Por ndoshta dhe shumë të tjerë.

Ka të dhëna se dy shqiptarët, Berisha, Basha, janë blerë nga grekët. Flitet për një ishull grek dhe një shumë tepër të madhe.

Shenjat tregojnë se kryeministri aktual grek e ka kapur këtë kartë dhe kërkon të shkatërrojë Demokracinë e Re, e cila ka ngjitje në sondazhet e fundit.

Por nuk është vetëm interes politik i kryeministrit Cipras, por edhe interesi i perëndimit atlantiko-gjerman që ka kapur faktet.

Të shohim sesi do të precipotojnë ngjarjet.

Po Rama, do ta mbrojë prapë Saliun?

Prisni se do të shikoni.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në ““Ka të dhëna se dy shqiptarët, Berisha e Basha, janë blerë nga grekët. Flitet për një ishull grek dhe një shumë tepër të madhe””

 1. mirel says:

  Ky zakonisht eshte nje cope hajvan. Po sot po them hajt mbase ka ndonje gje te sakte ne keto.

  1. adi says:

   mqs qeveria greke qenka shume keq me sondazhed , simbas avukatit do thote qe qeveria e meparshme ka mare me shume se i takon nga shqiperia dhe kjo qeveri do i beje nder avukatit dhe do i ktheje shqiperise detin?????
   apo mos eshte e kunderta avukat qe qeveria aktuale greke qe te fitoje pike do mari me shume nga rama se sa ndane ata te tjeret me saliun??????
   avukat vertet ata te cilet ti ju drejtohesh jane manget nga trute e kokes po nuk e besoj te kete kaq te semure sa te mendojne qe qeveria greke te fitoje pike te greket do i japi det shqiptareve. nuk te duket se eshte pak qesharake???? po pak fare.
   PS: lexova intervisten e atij kolonelit te famshem me mbiemer Pashai dhe vura re ca gjera te cuditshme shume te cuditshme
   koloneli pashaj deklaronte ne interviste se: ndarja e detit nuk eshte e sakte se nuk mund te kete te njejten vlere simbas Pashait ishulli i korfuzit dhe ishujt e tjere greke prane korfuzit me token shqiptare. nje gje duhet te dije Pashai i ardhur vone ne ballkan dhe ne europe ishujt e greqise kane qene baza e kulutres greke dhe kane pasur aq shume ndikim ne bote sa jane bere dhe baza e kultures europiane dhe boterore. e imagjinoni dot qe te shkoje ne nje gjykate nderkombetrae shqiperia dhe te thote se nuk jemi dakort me llogaritjen simbas baraslargesise se detit si nga ishjt greke ashtu dhe nga toka shqiptare sepse sepse simbas nje njeriu me mbiemrin pashai ishujt greke nuk kane te njejten vlere me sterene shqiptare.
   e imagjinoni dot te qeshuren dhe gallaten qe mund te bejne gjyqtaret nderkombetare me nje karagjozllek te tille, e kuptoni pse qeveria patriote e rilindjes nuk e con dot ceshtjen ne nje gjykate nderkombetare???? mgjth tani qe e kemi greqine partner strategjik rilindasit jane dakort me kr rilindasin , bile cudi si nuk e kishin kuptuer me pare.

   1. Grigor says:

    O Adi
    Ore, ku e ke mesuar shqipen kaq mire ti? Si emigrant grek ne Shqiperi, shume mire shkruan. Apo je nga ata qe quhen grekofone? Kulturen e lashte greke e dime te gjithe, e vleresojme te gjithe. Ajo kulture greke e Sokratit, Euripidit, Eskilit dhe Sofokliut do ndricoje boten ne mijevjecare, kunder erresires qe vjen nga Arabia.
    Por kjo nuk ka te beje fare me kufijte detare te jugut te Shqiperise. Eshte njesoj sikur anglezet t’u thone norvegjezeve se “ne kemi Shekspirin, keshtu qe na takon me shume det”. A kungull o kungull. Do qe te behesh “avukat” I grekerve, por nuk di t’a besh. Se mos kane nevoje per “avukat” ata. Politikat nderkombetare ,e tifozllek kane qene gjithnje ne dem te Shqiperise dhe jane marre vendime kriminale kunder kufijve tane, qofte ne veri ne favour te Malit te Zi apo Serbise, qofte ne jug, ne favour te Greqise.
    Shyqyr qe nuk ke gje ne dore ti, se me keto tru qe ke, kush e di se c’do katranosje! Une thashe se vetem “avukat” Ngjela ka rrjedhur, por nuk qenka vetem.

  2. Flm says:

   O “avukat” psikopat ….. te flete bitha para mendjes.
   A nuk ishe ti o majmun qe ju kerkove falje hoxhes (brenda2 oreve, nga botimi i artikullit) per thashethemet qe botove ????
   Po me nje ndryshim se nga Islamiket u poooordhe se mos te prisnin gjuhet, kurse nga Greket nuk frikesohesh se e di mire qe nuk meren me INJORANCAT e tua, e dine mire qe i ke per konsum te brendshem per “bagetit”.

   1. o tourk'alvanos nuk ka vend ne token kristiane........... says:

    lere te qete Ngjelen,se thjeshte po tall loqet me sunitet te cilet i versulen me lavde,madje ti lepijne edhe koqet sapo avokati shkruan dicka ndaj ”armiqeve” greke……………..

  3. Tirona says:

   Mirel, nga shkrimet e Ngjeles kam nxjerre konkluzionin ,se Ambasada Amerikane ne Tirane flet me gojen e Spartak Ngjeles 👌

 2. michael says:

  O Avukat nuk te njifja po je me gjithe mend Ka.. nga trut jo ti po dhe keta qe te botojne shkrimet edhe ne qe lexojme pacavuret e tua.

 3. Moisi Golemi says:

  Pirdh avokat, pirdh!

 4. Thomo says:

  👍🏻👍🏻Bravo!!
  BJERU TË PA UDHËVE.!
  JE PËR TU ADMIRUAR.!
  PERSONALISHT, KE PASUR VETËM KOSTO,
  POR VAZHDON ME IDEALIZËM LUFTËN NË TË GJITHA
  FRONTET👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻 TË JEMI BORXHLI,👏👏

  1. Theatrical says:

   sipas kesaj qe thote z.Ngjela i bie qe Saliu te kete mare ishullin,Lulbasha leket,ndersa greket topet e te gjatit(Rames)..

 5. Alban Hamzai says:

  Zoterinj te gazetes “Tema” !Si mund te botoni ato qe thote e shkruan ky anormal ! Edhe ato pak tru qe I kishin mbetur kur doli nga burgu ja mori purua e droges qe e mban ne goje gjithe diten. Mos ulni nivelin e gazetes duke botuar anormalitetet e nje anormali . Ju lutem botoni komentin tim!

  1. Roberto says:

   Gazeta Tema gjithmone ka botuar komentet tona dhe mire ben. Ne kete artikull une bera komentin tim te gazeta Panorama para 4 oresh dhe akoma nuk eshte botuar. Jane me dhjetra raste kur redaktoret pergjegjes se faqes online injorojne ato qe mendojme.ne. Panorama eshte qelbur nga koka prandaj dhe ata pak komentues qe kane mbetur do largohen pet kete shkak sepse me sa duket qenka portal.partiak qe nuk i vjen.mire kur shan Saliun me kompani. Te kene turp dhe kazani eshte lule per ta. Ata do mbeten vetem pa asnje komentues nese nuk do qerrojne ato hale qe abuzojne me detyren dhe censurojne mendimet tona.prandaj mis u anko Alban se ka dhe me.keq. Te pakten ketu respektohet mendimi i tjetrit. Qe Saliu me Lulin kane bere nje krim kunder vendit tone kjo nuk ka diskutim. A kane marre ishull apo gadishull une nuk e di. Une di kete qe ato poshtersi qe keta te paudhe i kane bere Shqiperise dhe shqiptareve duhet ti paguajne me c’do kusht. Edhe varja ne litar nuk e qeteson popullin per krimet e Saliut te Zi.

 6. enter"" says:

  Ky nganjehere humbet ne mendimet e tija absurd dhe goja I flet percart.

  O Ngjelaaaaaa, hapi pak librat e te drejtes nderkombetare e pastaj fol me qarte.

 7. Dita says:

  😵😡😡😡😡😡
  Në qoftē se ky dyshim rrezulton i vërtetë,
  Zoti ju dënoftë o Shqipëtarë,po su ngritët të dënoni me burg përjetë, këta Monstra të pa shembullt!👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 8. lora says:

  michael, pse u preke menjehere pa ditur gje? Nje gje e di: saliu dhe luli duhen mbrojtur edhe sikur te kene hipur mbi nenen, fundja te dy palet qejfin kane bere. Me sa shikoj e degjoj, terbimi ka arritur kulmin, por koken e tyre do hane.

 9. bregdetari says:

  KETU KA NJE GJE.
  TEK KY RREFIMI I AVOKATIT DUKEN DISA VARIANTE.
  E PARA MUND TE JETE E VERTETE.
  E DYTA MUND TE JETE GENJESHTER.
  E TRETA MUND TE JETE THASHETHEM.
  E KATERTA MUND TE JETE SAJESE SO KURTH NDAJ AVOKATIT QE , DUKE JA NJOHUR EKZALTIMIN KUR MERR VESH PER PAZARE E KORRUPSION NGA POLITIKANET E CDO KRAHU KALON SHPEJT NE “ORGAZEM” MEDIATIKE DHE JA FUT NJE SHKRIM SA PER INICIM LESHON DHE NDONJE TULLUMBACE DHE PASTAJ HARROHET PAS SHKRIMESH TE TJERA.
  NESE D3L E VERYETE KJO QE SHKRUAN AVOKATI KY DO TE JETE NJE BOOM NE TE DY SHTETET.

  1. mirel says:

   E pesta: Deti u shit. Ketu aludohet vetem per cmimin. Keshtu qe nuk ka ndonje ekzagjerim te paparashikueshem nga keto qe thote Taku

 10. Klimax says:

  Mero! Nuk po mundem te kuptoj se si lejon te botohen ne gazeten tende keto shkrime qesharake e teresisht pa nivel te ketij idioti????!!!!

 11. Sekret says:

  Po po , Ngjela ka te drejte.
  Nga burime te sigurta te Meleq Kostaqis( komshiut tim te stad Dinamo, emri i Ishullit u pagezua:SABERBALOPPULOS.
  Ngjela , paguaj nje psy te mire.

 12. Pronari says:

  Qe Saliu dhe Luli jane hajdut dihet nga te gjithe brenda dhe jashte vendit . Pra avokati e ka thene 1000 here te verteten. Gjerat e dukshme duken pasi kerma Sali zbriti nga malet me nje valixhe druri dhe Tani I shikoni sarajet e tij ne Tirane.lalez.porto Romano te gjitha te vena me djersen e prapanikes. Kush mendon se Po genjej i bie te jete Zeni.gita ose jamserbe malltezi. Ndyresirat duhet te kalben e burg

 13. zi says:

  Avokati mund te kete pjerdhur,
  por thote nje te vertete.
  Bakojani e ka pranuar vete, ne nje emision televiziv;
  per interesin e greqise ,bejme te pamunduren,
  qofte duke paguar disa miloana euro sot,
  ku neser do te na japin milarda.

 14. Lori says:

  Berisha dhe Basha, zhdukuni nga skena politike,
  se na vjen nakati vetëm kur ju dëgjojmë emrin!
  Larg Shqipërisë!🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 15. Nave Na says:

  Nuk jane te verteta cfare thote zNgjela.
  Sa leh Berisha asht i dergumi i Allahit per Albanistanin.
  AY mendon per te miren tone!
  Nuk ekziston ceshtja e detit!
  Nuk ekziston ceshtja e varrezave greke!
  Nuk ekziston ceshtja came!
  Nave Na jena popull tolerant! Nave , na e fut kudo, na e nxjerr, nave prape falim.
  E rendesishme ashte jeta dhe vepra e Sheqeres, Saliut, Gites, Xenit, Medines dhe Karmines!
  Nave Na kane kthy para, mbrapa, me hanxhare e sepata por Nave prape falim!
  Na dona vec me rujt delet e me mbledh ullinj e rrush ne Gerqi. Problemi asht Servija si nuk po na don se kishim hap pune ene atje tu pre dru e tu rujt delet!

 16. Dash says:

  Sa permendet greqia dalin morrat , ta mbrojne ,kujtojne se do i mbushin mendjen njeriu, une kesaj i them panik “te dashur ” bashkeatdhetare (njeres pa atdhe) ,jeni e njejta rrace me berishen & ko……Avokat thenia jote ne vesh te Zeusit ,…

 17. suliot says:

  fol o taku vllahu, par e mbrap, nuk di se cthua u je qepur grekeve ne cdo shkrim, si cllah qe je, pavaresisht se nuk pranon origjinen tende, nuk mund te flasesh per camerine, ke lajthitur vetem avokat nuk je

 18. boksieri says:

  une menoj qe Z. Roma qe nuk eshte i afte te gjeje kush e coi prane vdekjes atekohe nuk mund te bej asgje ndaj gomarit te Trapojes.

 19. ,,//// says:

  PO ju komentusit pro grek , ju ka len greku ktu me pun te beni komente tek tema , po ikni o zagar te ulet , nese nuk ju pelqen SHQIPRIA pse rrini ktu si ata qet zgjepsa ne kazanet e plerave , ikni pra pirdhuni njeher e pergjithom ne greqi , apo atje sju dhjesin me nje mut , ktu beni si qent kunder kti vendi dhe jeni katandisur me shal hapur , as andej nga greku as ktej , por po ndejte me shal hapur , e dini ju pastaj çju pret .legena te pa turp kurr nuk do ju doj greku ju mos u lodhni kot , mos i mbani greket per budallej , ju nuk doni vendin ku kini ler o haramsezet e kti vendi haram e paçit buken qe ju ka dhen ky vend ,greku e di kte gje prandaj nuk ju beson kurr se do doni greqin , o njerez pa shtyll kurrizore , shkoni çoini ne shkoll fmit tuaj se ne vend flamurit grek i japin shkopin ne byth legena .

 20. enter"" says:

  Shikoni, Sala eshte nje kriminel nuk diskutohet, ama mos e akuzoni PD apo Salen per shitje deti.
  Cfare u be atehere eshte plotesisht conform rregullave te kufirit detar qe percaktohen nga e drejta nderkombetare.
  Merrni nje harte, nje lapes, nje vizore, e kompas e do e shikoni qe asgje te paligjeshme nuk ka.

  Nese eshte keshtu atehere te shkohet ne gjykaten nderkombetare………………..por…………………………..

  Legjenda e shitjes se detit thjesht po perdoret per qellime nacionaliste, politike, zgjedhore, e personale…

 21. sit back and relaks says:

  te dhenat me te fundit flasin per..per.perperperrrrrrrrrrrr. futi dhe nje te shkundur ne fund dhe pastro pikat mbi kepuce. je bere si gazeta theshethem o spartak. naj fakt verdalle do kete?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *