Bujar Nishani indinjohet me Komisionin Europian, leksione diplomatike: Ish-stalinistët ulen në tryezë, dekurajoni qeverinë. Sjellje përçarëse

Bujar Nishani është shprehur i indinjuar nga zhvillimet në takimin mes Këshillit të Stabilizim – Asociimit dhe Shqipërisë.

Sipas tij diplomatët e lartë duhet ta kishin dekurajuar qeverinë shqiptare pasi sipas tij nuk kishin marrë me vete përfaqësues nga Partia Demokratike dhe pjesa tjetër e opozitës.

“Realiteti i sotëm ku ish-stalinistët shqiptar ulen në tryezën e familjes perëndimore si partnerë është vërtet një mrekulli e demokracisë, por kjo nuk mund të justifikojë përjashtimin nga ajo tryezë të atyre që e rrëzuan diktaturën në Shqipëri dhe e anëtarësuan atë në NATO, vetëm për faktin se aktualisht janë në opozitë dhe nuk kanë fuqinë e vendimarrjes ekzekutive,” thotë Nishani.

Ish-presidenti gjykon se Brukseli nuk duhet të kishte mirëpritur qeverinë shqiptare.

“Komisioni duhej ta kishte dekurajuar qeverinë shqiptare në gjestin e saj përjashtues ndaj opozitës.
Padyshim që kjo shënon një tjetër sjellje përçarëse dhe përjashtuese me forcën e pushtetit ndaj të drejtës përfaqësuese të gjysmës së popullsisë në një proçes që mund të jetë veçse gjithpërfshirës. Por, kjo sjellje e qeverisë shqiptare nuk duhet të ishte lejuar nga mikpritësit në Bruksel,”
nënvizon Nishani. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Bujar Nishani indinjohet me Komisionin Europian, leksione diplomatike: Ish-stalinistët ulen në tryezë, dekurajoni qeverinë. Sjellje përçarëse”

 1. Toni says:

  Ik ore Imbecil! E ndrite ne Presisence ti. Te pakten do mbahesh mend si presidenti qe hoqi mustaqet per pese vjet mandat!

 2. daniel says:

  Parti kriminelesh , nuk ju begenis kerkush . A nuk e kupton kete o ish president i vendosur gabimishte.

 3. rroku says:

  Demokrat i oreve te vona,ben sikur nuk e di qe rregjimin ne Shqiperi, e rrezoi rregjimi,se miopia e shokeve te tu do na kishin lene aty ku ishim,dhe deri diku ja arritet qellimit,gezoje jeten ne qetesi dhe mos i fut siklet vetes te na japesh mend,se nuk je dalluar ndonje here per mend,se aq sa mend ke ti,ka mbi 90% e popullsise se ketij vendi tek e tek,se mos na keq kupton.

 4. Lumi A says:

  Bujar Stalinisti u mundua ta imitoje Stalinin me mustaqe por I dolen si lesh p….i. Opozita perfaqson banden antishqiptare me ne kry ty o pioner kapterr i Enverit. Ju rrezuat komunizmin? Wow Bujar na befasove. Komunizmin e rrezoj perendimi dhe kriza e konomike se po te ishte per ty o hajdut, edhe sot do ishim nen diktature. Ne fakt, ti, Berisha dhe te tjere jeni shembulltyra e atij sistemi qe shtypi te pafuqishmit ashtu siq po beni edhe ju te ashtu-qujtur lesh demokrat prej 30 viteve. Ike hale se ma prishe mengjesin. Je I neveritshem.

 5. Shafi says:

  hahahah akoma del e flet ky ,si nuk e ha mortja

 6. Fiqo says:

  Akoma gjalle qenka ky zombi….ik o race e qelbet………..

 7. bashkatdhetari says:

  o antikapat akoma merresh me politike shko futi ndonje dor domina se te pd nuk te qas me kush,hajt tung.

 8. shqip says:

  O Jari ! Ka qene Europa qe e ka bere propozimin . I ka thene Rames ; mos na i sill ata dru me pre te shqupit . Sa here qe miratohet nje rezolute per Shqiperine , Serbia , Greqia , me kuç e me maç , votojne pro . Vetem shpellaret e tipit Bumçi , Islami , Strazimiri , etj , votojne kundra . Ju jeni njerez te mbaruar . Siç Kane qene edhe gjysherit. tuaj antishqiptare . Ik o Jar Mehmeti . Ik e bej yzmetin pensionit .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *