Juve zgjohet në fund por nuk mjafton, Sampdoria merr tre pikët

Sampdoria ka bërë një paraqitje fantasitke këtë fundjavë në Serinë A, duke mposhtur me rezultatin 3-2 Juventusin.

Kampionët e Italisë, ishin në një ditë shumë të keqe sot duke bërë një hap flas në kampionat me këtë humbje të pësuar në transfertë.

Golat për vendësit i shënuan Zpata, Torreira dhe Ferrari,ndërsa për bardhezinjtë shënuan Higuain dhe Dybala në kohën shtesë.

Pas kësaj ndeshje, Juventusi mbetet në vendin e dytë më 31 pikë, katër më pak se sa Napoli në vendin e pare.

Por Inter dhe Roma kanë nga një pikë më pak dhe një ndeshje më pak për të zhvilluar.

Rezultatet e Serisë A.

Crotone 0-1 Genoa

Benevento 1-2 Sassuolo

Sampdoria 3-2 Juventus

Spal 1-1 Fiorentina

Torino 1-1 Chievo

Udinese 0-1 Cagliari

(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *