PD, thirrje që të amnistohen trafikantët e drogës

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka bërë thirrje që të amnistohen që të gjithë ata fashtarë që kanë kukltuvyar kanabis.

Përmes një statusi në facebook Shehu thotë se…” Qeveria, Kuvendi e Presidenti duhet te dakortesohen per nje amnisti te gjere per te gjithe fshataret, kultivues te thjeshte te kanabist, te denuar apo jo deri me tashti”.

Postimi i plotë:

THIRJE PER AMNISTI NDAJ TE GJITHE FSHATAREVE TE THJESHTE, KULTIVUES TE KANABISIT, NDESHKIM PER PERGJEGJESIT!

Qeveria, Kuvendi e Presidenti duhet te dakortesohen per nje amnisti te gjere per te gjithe fshataret, kultivues te thjeshte te kanabist, te denuar apo jo deri me tashti. Burgjet jane me mijera te tille gjynahqare, qindra jane ne arrati, mijera jane nen terror nga shtetare; te cileve u kane paguar dhe “haracin”.

KRIMINELET E PERGJEGJESIT E VERTETE PO SHTOJNE PASURINE. Zyrtaret e shtetit, pergjegjes dhe te ndeshkueshem per kete veprimatri edhe sipas ligjit 9559, neni 1, pika 3 i vitit 2006, nuk po pesojne asgje. Dje ne Tepelene e Memaliaj, banore te varfer, pa shprese, te keq perdorur edhe ne ceshtjen “kanabis”, me ngriten pikerisht keto probleme.

ASNJE MASE PER TE DY KRYETARET E BASHKIVE PERKATESE, TERMET PECI E DURIM ROSHI, AS PER DREJTUESIN E KOMISARIATIT TEPELENES EMILIANO PASHAJ, NDERSA AI I MEMALIAJT ARGENT SHYTI “GRADOHET” NE DIBER. I shtohet kesaj ne Qark edhe drejtuesi i sapo emeruar i komisariatit te Permetit, Feliks Hysi me te njetat probleme ky kur drejtonte policine ne Lac.

PADREJTESI DHE VETEM PADREJTESI KETO. Amnistia duhet realizuar per ata qe u keq perdoren dhe vazhdojne te keq perdoren. Drejtesia duhet te godase stimuluesit, organizatoret, protektoret e perfituesit e vertete te kesaj masakre masive droge e krimi! (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “PD, thirrje që të amnistohen trafikantët e drogës”

 1. vjola says:

  Edhe une jam ne nje mendje “por pak si shume ndryshe’ .Te amnistohen te gjithe me hajduter , me kriminele sepse hajdut me te medhej dhe kriminele me te medhenj se Sala dhe Basha dhe Likja i floririt nuk ka .

 2. saliu says:

  Edhe une me Tritanin jam, por me nje ndryshim. Te amnistohen trafikantet e droges dhe te inkurajohen kultivuesit e preshit.

 3. Lola says:

  Po ky me , do me shpetu simpatizantet me zor se i jan rrallu .

 4. shoku i klases says:

  Tritani e ka zakon qe i ha fjalet,por kete rradhe edhe me shume ,si duket nga mosha,por ….halli i amnistise se fshatareve te droges ,ai e ka ffjalen per ata te Lazaratit…..te lulezoje edhe bahcja e PD.

 5. Bostonian says:

  Ahh.., ku ju fle lepri juve.. por si duken bathet po ngushtohet prasi, na fal laku.

 6. Taras Bulba says:

  Keta edhe per ata qe vidhnin dritat keshtu thonin te behet amnisti,keta kerkojne te marin vota nga keta trafikant,keta nuk duan shtete ,nuk duan ligje ,por duan vetem anarshi qe te mos behet reforma ne drejtesi ,se e dine shume mire qe se shoejti do te shkojne ne burg si dhe do u meren te gjitha pasurite qe kane vene me doge,vjedhje,rushfete etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *