FOTOT/ Një alternativë e re politike? Takimi Duka-Blushi-Shehi

Mesa duket në “arenën” politike është duke u krijuar një pol i tretë.

CityNews ka siguruar fotot ekskluzive të një takimi mes kryetarëve të tre partive politike shqiptare.

Ben Blushi i LIBRA-s, Agron Duka i PAA, dhe Dashamir Shehi i LZHK kanë drekuar sot në një restorant pranë një qëndre tregtare në kryeqytet.

Takimi vjen pas disa qëndrimeve dhe artikulimeve publike se vendit i nevojitet një pol i tretë politik pas marrëveshjes dhe pazarit Rama-Basha.

Agron Duka disa ditë më parë duke folur për mediat pranoi se ishte duke lëvizur në drejtim të një platforme e cila do të sillte pas disa negociatash bashkimin e disa faktorëve parlamentar dhe jo parlamentar në një front të vetëm politik.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/Blushi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/Blushi.jpg","attachment_id":"799042"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/blushi-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/blushi-4.jpg","attachment_id":"800738"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/blushi-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/blushi-3.jpg","attachment_id":"800737"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/blushi-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/blushi-2.jpg","attachment_id":"800736"}]

3 komente në “FOTOT/ Një alternativë e re politike? Takimi Duka-Blushi-Shehi”

 1. Buxhingla says:

  Vendit i duhet urgjentisht nje opozite e re pasi te shkrihen keto 2 palo opozita qe kemi sot per sot, Opozita duhet te jete e re ne fryme dhe te jete e afte te marre drejtimin e vendit pas 8 vitesh pasi nese pas 8 vitesh kemi prape kete lloj opozite si sot do na behet edhe Ed Rama si Saliu qe sdi te crrenjoset…….

  POR Opozita e re nuk krijohet nga figura te vjeteruara si keto tre.

 2. Tonini says:

  Blushi edhe me dreqin do bashkohej, jo per ideale (dreqnit nuk kane ideale) vec per nje cike pushtet (per ca para-i a din lezetin posteve-psh karburanti tek Bryli-apo jo Blush). Por sidoqofte ne kete tryeze treshe ai ende nuk eshte si qeni i rrahur si dy te tjeret…Por do e mesoje edhe kete zanat…..

 3. analisti says:

  Dashi vere apo raki po pi?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *