OPERACIONI/ Goditet banda shqiptare në Itali, shfytëzonin 15 femra për prostitucion

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Shkatërrohet një rrjet prostitucioni i drejtuar nga shtetas shqiptarë në Itali.

Policia fqinje ka rënë në gjurmët e bandës e cila funksiononte përmes një skeme të mirëkoordinuar.

Nga informacionet paraprake mësohet se xhiroja e prostitutave ishte aktive sidomos në orët e mbrëmjes dhe natën në rrugën “Carlo III”, një rruga e gjerë që kalon disa nga komunat e Casertas, duke përfunduar vetëm disa hapa nga Reggia di Caserta.

Bëhet me dije se kjo gjë është verifikuar nga hetimi i koordinuar nga Prokuroria e Santa Maria Capua Vetere që ka çuar sot në ekzekutimin e urdhër-arresteve për  9 të hetuar.

Nga personat e ndaluar, 5 janë ndëshkuar me burg, 1 në arrest shtëpie ndërsa 2 detyrim paraqitje dhe për një tjetër ndalimin e banimit në province.

Nga hetimet e kryera doli në dritë një rrjet të madh ishfrytëzimit të prostitutave të kombësive të ndryshme.

Deri më tani janë identifikuar 15 femra, mes tyre edhe shtetase shqiptare. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

2 komente në “OPERACIONI/ Goditet banda shqiptare në Itali, shfytëzonin 15 femra për prostitucion”

  1. h says:

    Mos jeni gabuar sepse shqiptaret nuk merren me ksi punesh.

  2. Arjani says:

    Kishte 15 prostituta dhe ndermjet tyre ishte 1 jevge nga shqiperia. prostitutat ishin rumune, moldave, bullgare dhe italiane.

Lini një Përgjigje te Arjani Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *