PD denoncon Ramën në Parlamentin Europian, Spaho: Krimi i organizuar i lidhur me maxhorancën

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho ishte në konferencën e organizuar nga Parlamenti Europian ku denoncoi Edi Ramën.

Teksa zyratë të lartë të Bashkimit Europian kanë shprehur vlerësime të njëpasnjëshme për Shqipërinë, nga ana tjetër reagon  Spaho i cili duket sikur i përgënjeshtron deklaratat e tyre për të treguar se ku qëndrojnë problematikat e vendit tonë.

“Atje theksova nevojën e luftës ndaj kanabizimit të vendit, krimit të organizuar e lidhjet e tij me maxhorancën aktuale në Shqipëri si dhe nevojën për zgjedhje të lira e të ndershme pa votë të blerë e të trafikuar si parakushte për rrugëtim të sigurtë në Bashkimin Europian dhe ku Parlamenti Europian mund të bëjë shumë. 

Theksova gjithashtu nevojën që Kosovës t’i jepet liberalizimi i vizave pasi jo vetëm janë plotësuar kushtet por një popull nuk mund të lihet si ishull i izoluar pa të drejtë për të lëvizur i lirë në BE,” thotë Spaho. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “PD denoncon Ramën në Parlamentin Europian, Spaho: Krimi i organizuar i lidhur me maxhorancën”

 1. Shkodrani says:

  Pse maj kurv shkon e shan qeverin Shqiptare ne parlamentin europjan a e din ti se ket gja e vuan vetëm populli Shqiptar dhe jo Edi Rama . A harrove kur qeverisët për 13( 5+8) vjet vetëm më kriminela qeverisêt dhe vidhnit votat e popullit

 2. Lumi A says:

  Cfare beni kshtu more te pafetyre? Nuk e kuptoni se demtoni popullin dhe imazhin e tij me keto cfare thoni per vendin tuaj. Nuk keni skrupuj ju kriminela te te gjitha partive dhe sidomos ju te PDs. Ju meritoni nje koqe plumbi per tradhti o Spaho. Jeni shum te neveritshem.

 3. ronny says:

  ik ore legen i PD …..krim te cdo lloji ka ne kete vend…..dhe a kemi biiiithe ta luftojme te gjithe…se ne kohen e satrapit salihi shpellari…krimi ishte ulur kembekryq dhe na peshtynte te gjitheve po ta cenonim sado pak…..tani edhe nga vete pergjimrt e banditeve degjojme…..oooo na u prish plani….se kemi me te lehte ta kalojme….sna ndhimon me filani etj etj…pra si i komenton ti o tru kaucuk keto..

 4. Konti Sbalta says:

  Zbatove pik per pik porosit e Saliut . Nuk po te rendoj shume se ti dukesh qe ne pamje se me shume je ne gjume se sa zgjuar ; por une nuk mund te kuptoj Edi Ramen qe te therret “Profesor”;Po le qe ku i merret vesh atij se kur flet seriozisht dhe kur ben humor!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *