Befason Rama, përballet me “mik-armikun” Artur Zheji

Kryeministri Edi Rama do të jetë nesër i ftuar në emisionin 360 gradë të gazetarit Artur Zheji

Është interesante të shihet përballja e Ramës me Zhejin, pasi nga miq të hershëm, ata janë kthyer në armiq të betuar, siç flitet, për shkak se Rama nuk e emëroi Zhejin drejtor të RTSH.

Ky i fundit prej kohësh e sulmon ashpër Ramën, duke e konsideruar si të keqen më të madhe në vend.

Por, ashtu si në rastin e Arjan Canit, Rama duket se ka vendosur të ndryshoje strategji, duke “begenisur” kundërshtarët e tij mediatikë dhe duke iu shkuar në emisione.

Stafi i emisionit ka botuar disa nga temat kryesore të intervistës së nersërve në orën 21:00.

 Temat:

A është kryeministri Rama sot në ditët e veta më të mira?

Cilat janë dilemat e tij, tani qe e ka krejtesisht vetëm, atë që ai mbiquante në Fushatën e Qershorit të kaluar, si Timonin e qeverisjes?

Marreveshja politike Rama-Basha e 17 majit të kaluar, është nje marreveshje e ndërprerë apo vazhdon në mënyrë të nëndheshme? Cilat mund te jene pikat e fshehta të kësaj marrëveshjeje dhe a do të shfaqen përsëri shenja afrimi ndermjet kryeministrit dhe kryetarit të Partisë Demokratike?

A është e qetë apo realisht e trazuar, klima brenda Partise socialiste dhe, a e ka Rama, nën kontroll Partinë më të madhe në vend?

Marreveshja më e re me Greqinë, perse mbahet pothuajse e fshehte ajo?

A do të ketë në pranveren qe vjen ndryshime te rendesishme ne Shqiperi, ashtu sikunder thote Opozita dhe shume analiste opozitare me Ramën dhe qeverinë e tij?

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Befason Rama, përballet me “mik-armikun” Artur Zheji”

 1. syri blu says:

  Artur Zheji , personifikimi i njeriut dhe gazetarit nga fryn era , ne fakt sot nuk ha buk ndryshe , me kryq ne ball ke mbaruar ne kohet e sotme , por dhe si ky jo , ky eshte eshte me kedo dhe nuk eshte me asnje …… kush kuptoj kuptoj , e shikon qe ceshtja Luli ka mare fund per jete dhe do filloj te lepij Ramen , do ta shikoni ……. jane nje dore e mire kata , eshte ky , eshte Andi , Lubonja , Preci , te gjithe kane nje prerje , dhe nje moto , motoja thote : do lepime deri ne vdekje …………..

 2. Onjoranti says:

  Ne cilin tv eshte 360 grade!??

  1. armand says:

   E gjen me ane te eres i nderuar . Atje ku “aroma” eshte me è forte ndodhet Zheji, Fevziu, Bushati e kompani.

 3. fieraku4u says:

  TURI I KA RENE KOMPLET DHEMBET…KJO NDODH KUR BEHESH NJE PIJANEC I RENDOMTE DHE I LE TE GJITHA PARAT NE KAZINO OSE BIXHOZ.

 4. Tralala says:

  Media jone ka rene ne usta. Ed Rama eshte me I lexuar dhe me gojetar se te gjithe gazetaret e sotem shqiptare. Ai I ka nxjerr gazetaret e kazanit jo vetem te pavlere por I ka detyruar te terhiqen nga sulmet e cmendura e banale dhe te vihen ne rresht pas Rames. Edhe ky Zheji, qe mbahej ne te renda, pas nje heshtje te gjate ka kaluar ne bythelepirje. Ka ngelur pa rroge dhe kerkon te mbush emisionin po do kete gallate ne emision.

 5. Shefqet Cela says:

  Kujt, me emer? Kush eshte pa dhembe?
  Sqaroje, se eshe thelbi i problemit.

 6. Shefqet Cela says:

  Kujt, me emer? Kush eshte pa dhembe?
  Sqaroje, se eshte thelbi i problemit.

 7. tomorraku says:

  Mikun mbaje afer , armikun edhe me afer .

 8. askushi says:

  Shqiptaret duan pun pun pun . Kur nje popull nuk ka pun si mund te krenohet kur ne fshatra nuk ka uj kur ne fshatra nuk ka rug nuk ka shkolla .Si mundet qe nje shtet si Shqiperia i mungon dashuria per pun ,ska pun ska jet ska dashuri ska liri .Puna eshte e do te jet jeta me pun riten brezat me pun riten te sukses familjet Shqiptare .Skamja eshte armiku kryesor i nje qyterimi skamja eshte divorc skamja eshte roberi skamja eshte qe brezi ri e humb mendimin per te jetuar skamja te con ne drog skamja te con ne vet vrasje e ne vrasje skamja te con ne burg .Amund te me thoj ndonje politikan pse nje i ri vjedh vret e sher drog .Skamja e detyron ne keto rug te keqija pse ai do te vritet te hyj ne asmeri ne burqje .Burgu eshte i perdicem per ne Shqiptaret si ne shqiperi ene emigrim se Shqiptaret jan pa dokumente detyromishte do mbijetojne do jetojn .Politika i quajne mafjoz mafje jo nuk jan ,pse nuk jan , ti nuk e ke provuar popullin ton ne pun .Ae kuptoni se si largohet nje i martuar me femi me familje te ler familjen e te largohet ne emigrim ku i ka len pa buk ,ne cfar qjendje ndodhet ky njeri ku vet nuk e di se ku do bej , a emendoni si ndahet ne momentin e fundit te largimit te tij nga qjiri i familjes , ku te qara e gruas a te qara e femijeve a nuk e prekin kete njeri ne shpirt , kush eshte ai baba qe i ben badhe kesaj situate ,kalon 1 dit 1 jav eme radhe nuk eshte kaq e let te heqes dhimsurin prinderore .E vetmja menyr eshte pasurimi i shpejt te kthehet pran familjes ose per mos te kthyer kur se po te punosh ndershem as per 20 vjet nuk i shikon dot .skamja i falementon shqiptaret i masakron i deqjenero i skdhaveron i tmeron .Kam nje plan 1 te nderohet feja e shqiptareve ne fe katolike te mundohemi te hyjme sa me shpejt ne Europ ,2 Te largohen te qjith ata qe terorizuan popullin ne 97 ata jan terori qe bejne te emigrantet kur kthehen i vjedhin i vrasin i rembejn keta i nje shteti mir se ata kjo politik i vendosi dhe i din mir se kush jan ,3 te ritet konkurenca ne buqesi blektori me bijo naturale e rit konkurencen ne Europ te madhrave shqiptare .Zhdo qe te behet pa ile 4 Trektaret te mundoen re fusin lenden e par me te miren ne shqiperi qe nqa ekuri e deri ne buqesi 5 shkodhat prefesonale te ket sa me shum 6 Te financohet shum e me shum ne turisem bregdeti ti ket cmimet te iulta cilesia te jet e lart vetem me bijo te triqet klientela nga e qjith bota .7 te ulen taksat per nje 4 vjecar te rimekember tregtaret e veqjel 8 denime me te repta per krimin perdhunimin demimi me i rend duhet te jet per ata qe hyjne ne per shi e vjedhin e rahin njeres te pa fajshem 9 politika e politikanet ne qofte se e duan Shqiperin e shqiptaret e bejne Shqiperin per pak ko se eshte vend i vogel 10 pro Amerikes i qjith populli e qeverit me kaq po e mbyll ka shum shum per te then

 9. shqiptari says:

  O ED RAMA mjaft bere shou me kta zullumqaret e kti vendi si ky kok lopa , po ik vrap interesou se nuk di ku ke bythen e koken o te dhjefsha shtetin me nje mut , po majmun ngelet te vegjl , byth te beni shtet skeni , ik o trap se ka dy muaj qe rri ne burg kryetari bashkis se pustecit ne maqedoni dhe ti nuk di çfar behet ne kte vend , ik or pall se ka ardhur nje sharlatan nje klloshar ne lushnje dhe po trumpeton neper televizione se ka ngritur principat , mjaft erdhe si veri parkut verdall o rrot manalli ,meru me problemetet e vendit mjaft erdhe verdall duke ber shou rrugve ,kontrollo shtetin tend dhe ver ligjin , ta ndjejn te ter qe ktu ka shtet , si nuk doli njeri mer zot ka 30 vjet ti dali per zot kti vendi , lesho nje mashtrus e nje kriminel mer nje me paqsor po qe nuk di ku ka bythen e ku ka koken , jemi ber gazi botes.

 10. shqiptari says:

  O ED RAMA , mjaft bere shou me kta zullumqaret e kti vendi si ky kok lopa , po ik vrap interesou se nuk di ku ke bythen e ku ke koken o te dhjefsha shtetin me nje mut , po majmun ngelet te vegjl , byth te beni shtet skeni , ik o trap se ka dy muaj qe rri ne burg kryetari bashkis se pustecit ne maqedoni dhe ti nuk di çfar behet ne kte vend , ik or pall se ka ardhur nje sharlatan nje klloshar ne lushnje dhe po trumpeton neper televizione se ka ngritur principat , mjaft erdhe si veri parkut verdall o rrot manalli ,meru me problemetet e vendit mjaft erdhe verdall duke ber shou rrugve ,kontrollo shtetin tend dhe ver ligjin , ta ndjejn te ter qe ktu ka shtet , si nuk doli njeri mer zot ka 30 vjet ti dali per zot kti vendi , lesho nje mashtrus e nje kriminel mer nje me paqsor po qe nuk di ku ka bythen e ku ka koken , jemi ber gazi botes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *