Burg përjetë për “kasapin e Ballkanit”, reagon Bushati: “Çlirim” sado i vogël krahasuar me dhimbjen e shkaktuar në Srebrenicë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka folur pas vendimit të dhënë nga Gjykata e Hagës për komandantin e forcave serbe të Bosnjës, Ratko Mlladiç, i cili u dënua me burg përjetë.

 

 

Përmes një postimi në “Facebook”,  ai e cilëson këtë vendim një drejtësi të realizuar pas 20 vitesh për Srebrenicën.

“Vendimi i Hagës për nënat, gratë, motrat dhe bijat e 8 mijë burrave. U deshën 20 vjet që drejtësia të vihet në vend. Ky është një “çlirim”, sado i vogël krahasuar me dhimbjen e shkaktuar në #Srebrenicë”, nënvizon Bushati. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Burg përjetë për “kasapin e Ballkanit”, reagon Bushati: “Çlirim” sado i vogël krahasuar me dhimbjen e shkaktuar në Srebrenicë”

  1. nikolla says:

    BABA I JOT ASHTE MA KEQ SE SREBENICE KA BASHKEPUNU ME ENVER HOXHEN KRYE BANDITI I BADAVE TERRORISTE TE BOTES TI MINISTER I JASHTEM LEGEN TI PARTIA E JOTE PARTIA DEMOKRATIKE LSA E TANE PARTITE QE JANE NE PUSHTET

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *