Rama surprizon 100 mijë punonjësit e administratës, ja vendimi që firmosi

Qeveria ka marrë vendimim që edhe data 27 nëntor e hëna e ardhshme të jetë pushim për administraten.

Vendimi është publikuar sot në faqen e Këshillit të Ministrave.

Me këtë vendim të qeverisë punonjësit e administratës do të kenë gjithsej 5 ditë rresht pushimi,duke përfshirë të shtunën dhe të dielën (25-26 nëntor) si dhe 27 që i bei ditë e hënë dhe 28-29 (e martë dhe mërkurë).

 

V E N D I M

PËR

CAKTIMIN E DITËS SË HËNË, DATË 27 NËNTOR 2017, DITË PUSHIMI

Në mbështetje të neneve 95, pika 2, dhe 100, të Kushtetutës, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

VENDOSI:

Caktimin e ditës së hënë, datë 27 nëntor 2017, ditë pushimi për punonjësit e administratës shtetërore.

Dita e punës së datës 27 nëntor 2017 do të zëvendësohet në një nga ditët e pushimit brenda këtij viti.

Ngarkohen institucionet e administratës shtetërore për zbatimin e këtij vendimi.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Rama surprizon 100 mijë punonjësit e administratës, ja vendimi që firmosi”

 1. amy says:

  TE LUMTE RAMA ! PO BEN SI EUROPA DHE AMERIKA !

  1. Lugati says:

   ukt ne terren ..pushimi osht vetem per bythmdhenjte qe rrine n’karrike..hajde jasha surrelli

  2. rruspija ripjelljes says:

   jasha kokaina..jasha ripjellja

 2. Plaku Xhuxhumaku says:

  Thuaj pastaj qe nuk eshte rrumpallhane, ose po deshet Rampallhane ne ate vend leshi qe quhet Shqiperi.

 3. a.f. says:

  Po planet e punes qe jane bere nga administrata per daten 27, ku do shkojne?
  Po gjyqet, vizitat mjeksore, takimet, etj? Ky k/minister nuk e njeh shtetin..
  Perndryshe nuk do te mund te merrte vendime te tilla, sot per neser..

 4. a.f. says:

  Po planet e punes qe jane bere nga administrata per daten 27, ku do shkojne?
  Po gjyqet, vizitat mjeksore, takimet, etj? Ky k/minister nuk e njeh shtetin..
  Perndryshe nuk do te mund te merrte vendime te tilla, sot per neser…

 5. Eliona says:

  Sa i mire qe je mor aman!

 6. Brahoo says:

  E kishe bere pushim gjithe javen z.Kryeminister,ku do ta pim kaven ne 27 ? Ne,pushim qe pushim jemi te pakten do iknim te pinim ndonje kafe jashte atdheut. Do iknim por do ktheheshim, se nuk jemi si policet dhe ushtaraket qe nuk duan te qendrojne neper kafeterit e Tiranes.

 7. Altini says:

  Haha na hapet barkun me planet. Mos do te mbyllen per 1 muaj, 1 dite eshte qe nuk do te kete efektivitet edhe po te jene ne pune por do ta kene te gjithe mendjen te lojrqt ne kompiuter dhe te ngrohen prane kalorifereve sepse pas vine dy dite pushim. Di te harrxhohet kot ndricimi etj etj. Nuk vjen e keqja nga nje dite pushim. Veprim i menduat, befshi qejf dhe gezuar Festat.

 8. ardit says:

  Ç’fare bene more derman.Nuk do ta dine per nder.Jua paksove te ardhurat mujore.Nje dite me pak zhvatje fakirave,pavaresishte se fakirat i mbajne ne pune me taksat e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *