“1 mln dollarë për lobing”, Gjylameti: Vetëm 500 mijë $ PD i pagoi për krijimin e farsës që SHBA mbështeste çadrën

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti akuzoi kreun e PD Lulzim Basha, për shpenzimet marramendëse për një kompani lobiste në SHBA dhe pagesa që ai ka bërë për vizitën në Uashington

Përmes një deklarate për median Gjylameti tha PD i ka dhënë mbi 500 mijë dollarë  një kompanie lobiste, me krijimin e farsës se Washington-i mbështet çadrën dhe opozitën.

“Basha nuk mund t’i shpëtojë këtij skandali, duke na akuzuar, për të hequr baltën që ka mbi vete.

Kush i pagoi këto para, cili është burimi i tyre, pse prokuroria nuk nis hetimet. Ai duhet të shpjegojë se çfarë bëri në vizitën e tij në Washington.

Janë mbi 500 mijë dollarë të një kompanie lobiste, me krijimin e farsës se Washington-i mbështet çadrën dhe opozitën. Shpenzimet e Partisë Demokratike nuk janë deklaruar.

Raportohen vetëm 500 mijë dollarë të shpenzuara për fushatë në zgjedhjet e 25-qershorit, 2 herë më pak nga sa janë fshehur.

Asnjë prej këtyte pagesave nuk rezulton e deklaruar në raportin financiar të dorëzuar nga PD në KQZ për zgjedhjet e 25 qershorit. Kjo ngre dyshime serioze për origjinën e këtyre parave.

Ku i ka gjetur PD dhe Basha 1 milion dollarë, këta që flasin për ditë për para, për vota të blera pse PD ka përdorur llogaritë e një kompanie ofshore për të bërë pagesa në emër të PD?

Në mos Basha ka bindjen që edhe DASH është i kapur nga krimi duhet të dalë sot të thotë cfarë bëri në 22 mars në Uashingon? Pagoi para nga kompani fantazëm”, tha Gjylameti.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *