Arratisja flet më shumë se çdo arrestim

Nga Astrit Patozi

Janë tre ish-drejtues të lartë policie, të cilët prej ditësh po i fshihen drejtësisë, pasi prokuroria u preu fletëarrestet për lidhje me krimin e organizuar.

Kam frikë se po të kishin qenë trafikantë droge në vend të tyre, të paktën njeri do të ishte dorëzuar vetë, për të mos e komplikuar më shumë pozitën e vet juridike.

Në këtë kuptim, nuk ka më asnjë dilemë publike se çfarë është tamam shteti dhe “policia që duam” e Edi Ramës.

Ndaj nuk e po e marr vesh fare se pse po konsiderohet skandal më i madh fakti që urdhëri i prokurorisë nuk po zbatohet, se sa që ish-sherifët e ligjit të “Rilindjes” kanë çarë ferrën dhe janë zhdukur në drejtim të paditur.

Sigurisht, arrestimi i tyre mund të ketë vlerë për drejtësinë dhe për të ndriçuar plotësisht të vërtetën e shkallës së implikimit të tyre.

Por politikisht, ata kanë kryer punë, madje e kanë bërë me shumë devocion këtë gjë. Sepse i bie që të kenë marrë mbi shpinë edhe më shumë se veprat për të cilat i akuzon zyrtarisht prokuroria.

Për këtë arsye ikja e tyre sot flet më shumë se çdo deponim i mundshëm përballë prokurorit dhe gjykatësit, sado të zhvilluar që ta kemi fantazinë.

Por uroj shumë që këtë ta kuptojnë edhe udhëheqësit zyrtarë të opozitës.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Arratisja flet më shumë se çdo arrestim”

 1. taku says:

  A.Patozi, ata nuk kane ikur ne drejtim te paditur, por ne Drejtimin e duhur.

  1. Cudia says:

   Patozi te gjithe e kuptojme qe ky shkrim eshte thjesht per PDistat e tu qe te kuptojne se ti po ben me shume pune kundra Rames sesa Luli. Por se edhe ti edhe Luli jeni ne te njejtin kazan qe eshte i mbushur plote me sh…en tuaj. Llogjika jote le shume per te deshiruar prandaj dhe uroj qe te terheqesh akoma me shume kemben zvarre dhe te maresh me vehte edhe kopen e Lult.

 2. a mban mend kur vrate ne boulevard dhe vrasesit kerkoi ti arresyoje prokuroria ku u fshehen apo ke harruar, u fshehen tek urdherdhensi per vrasjet, tek sali krimineli, kryetari I parties tende ku edhe ti ishe ne krye. dije mire ti dhe lulu se kreret e arratisur nuk jane fshehe ne zyren e edi rames. beje ndryshimin z. patois nqs te ka mbete nje grimce ndershmerie. edhe ti edhe basha jeni te shkolles se berishes, jeni nje m… I ndame pergjysem. edhe sot ke frike nga berisha, dukesh I trembur nga berisha.

 3. Pd parti kriminelash says:

  O taku , po Lulezim Basha dhe Sali Berisha pse nuk e zbatuan urdherin e prokurorise per arrestimin e komandateve te gardes kur vrane kater njerez te pafajshem ne buluvardin deshmoret e kombit ne Tirane? Por perkundrazi shkuan ne garde i rreshtuan dhe falenderuan per ate krim qe bene.

 4. akrepi says:

  Qytetari Dixhital si gjithmon dekonspiron aksionin e policise .Prokuroret e korruptuar e kruejn me se miri detyren,duke raportuar atje ku duhet.Te na rroje Saliu sa kaposhi vitit te ri.

 5. Lumi A says:

  Ah more Patozi hajduti. Kur lideri i yt shprteror, Salih Karaxhici, vrasisi i shqiptarve, hajduti i pasurise kombetare, nenshkrusi i shitjes se detit, kontrabandisti i naftes, refuzusi i dorzimit te vrasesve te gardes, udheheqesi i grushtit te shtetit, babi i atj qe sot shetit te gjith boten me nje laraske nga perfitimi i depove te gerdecit, perfitusi i CEZit, ti nuk flisja. Perkudrazi, u hollet ne sulm ndaj kujdo qe guxonte te hapte gojen. Ja pra kjo eshte ajo cfare keni gatuar ju te degjeneruar. Ik ore maskara se ti nuk mund te besh moral. Me cfare i bere pasurite. Hajdut i poshter.

 6. Mjerim says:

  E Saktee!
  Sido qe te ishte puna…kur shikon se tre drejtus te larte te ligjit( shtetit),i shmangen drejtesise ne menyre ordinere,pisanjoze,hajduçe,eshte te vesh durat ne koke.
  Nuk e di a ka ndonje shtet ne rruzull qe nje kry- komisar te mos dorzohet,por di qe me vjen te vete para kryeministrise e ti them edit: te dhjefsha mu ne rilindje!
  Temen e semes…drejtori i nje qarku nuk ka aq emancipim sa te jete i gatshem para ligjit?!?!?!?!?!?!
  Mjerim e cfare mjerimi!!!
  Shajme e bejme namin kur na ” shajne” tfg me shoqet…por kur shikon dhe degjon kesi- ndolli,thua mos kane te drejte?!

  1. albaniafirst says:

   Mjerim-eshte praktike e njohur ne Shqiperi qe njerezit akuzohen kot per qellime politike dhe po ashtu dihet se Prokuroria jone eshte zbatuese e deshirave te Saliut dhe Like floririt. Te jene vertet te implikuar keta persona me drogen? Edhe mundet, por per fat te keq, kesaj prokurorie nuk mund ti besohet. Kot nuk thote populli se eshte me mire te dale name se sa syri…

 7. Populli says:

  Titi te kam rixha mos dil fare ne blogje e ne shkrime. Pse do thuash ti? Sepse partia dhe qeveria ku ti ishe as me pak as me shume por nenkryetar, bete Gerdecin, bete 21 Janarin, shiten sovranitetin e Shqiperise me marreveshjen e Detit, etj, etj.
  Tit, Gjykata Kushtetuese e hodhi poshte Marreveshjen e Detit, ti pse nuk fole atehere qe ata qe e realizuan ate marreveshje te delnin perpara Gjyqit Kombetar? Pse Tit? Pse Tit? Pse Tit?
  Te duket shume e rende kur mbjellin kanabis qytetare dhe midis tyre police? Po pse me te renda jane keto se Marreveshja e Detit Tit? Me te renda jane keto kanabiset se 21 Janari Tit? Se Gerdeci Tit? Pse flet gjithnje politikisht Tit? Pse nuk flet edhe si njeri, si gazetar, si prind, si qytetar, si shqiptar Tit? Mos eshte me mire keshtu Tit?

  1. akrepi says:

   Populli; Je shume I sakt ne komentin tend.Per mendimin tim mbjellia e kanabisit nuk perben krim sic I paraqet opozita e Saliut gjith zhurmat behen per perfitime politike .Ne Kohen e Saliut u lejua hapur kultivimi I kanabisit jo vetem ne Lazarat por ne gjithe vendin .Atehere nuk kapej nga policia ose kapej pak vetem disa qe si duket nuk paguanin sa duhej. dhe thuej se luftohej dhe nuk dihej sasia e vertet e kanabisit qe prodhoheje shitej jashte natyrisht qe sasia ishte shume e madhe nga ajo qe shitet sot .Ndrsa periudha e kesaj qeverie eshte kapur sasi e madhe qe do te thot qe eshte e paket sasia qe mund te jete shitur jashte, por zhurma eshte shume e madhe a thua qe po vdesin me mijra rrugeve te vendit si rezultat e perdorimit te kanabisit.Vertet eshte e ndaluar me ligj dhe nuk lejohet te trafikohet por jo te quhet krim,sic e paraqet opozita e cila eshte me dy fytyra qe per krimet qe ka bere kur ka qene ne qeverisje, qe ti I permende shume sakt,nuk I ze ne goje a thua sjane keta,por te tjere,Po te ishte krim kultivimi I kanabisit Amerika nuk e linte te lire ne 29 shtete te saj,qe ne e kemi si shembul Ameriken.Apo ne Kanada ne vitin 2018 nga korriku do lejohet te mbillet per perdorim vetjak

 8. thupra says:

  Ne gjithe boten mundohen te arratisen gangsteret,ne Albanistan arratiset polici
  I bije qe policin ta bejne gangsteret, “politikanet” me pervoje pune

 9. Haka Tekizoti says:

  O Pata-tozi! Pse nuk e dhe një mendim të tillë edhe për Salën tënd psh kur pengoi arrestimin e “zinxhirit komandues” të Gardës që vrau 4 protestuesit ne bulevard? Atëherë, me logjikën e drejtë të sotme, duhej të kishe thënë: “Moszbatimi i urdhërshoqërimeve të prokurorisë me urdhër të Sali Berishës flet më shumë se çdo pohim tjetër pra prokurorit për fajësinë e tij si urdhërdhënës i vrasjeve”. Apo të punon arsyeja vetëm për palën që urren zotrote e të ikën zëri për krimet e tua e të të tuve. Po ju jini të pacipë, pa moral, pa karakter e pa dinjitet. Këto virtute nuk mund t’i ketë një kriminel dhe një bythëlëpirës kriminelësh.

 10. Adriatik says:

  Po ju nuk jeni arratisur, po ku je ti o mendje ndritur o gjitholog si humbe , te jeshe kaq I zgjuar dhe jashte parlamentit gjynah, mjere vendi per ty.A ti je koqe kandari more I shkret ti sje pe

 11. taraboshi says:

  O dredharak kur keni qene ju ne pushtet nuk denojshi asnje polic te gjithe te inkriminumet i runit se ju furnizonin me para qe nga Lazarati deri ne Dukagjin ky po i denon ato qe kap .

 12. Lci says:

  Bravo Astriti pa …, i ke ra pikes.
  Nuk kam se cfare te shtoj, vecse: faleminderit!
  Leci

 13. Life is game says:

  Tit, a pe ate deputetin Edmond Spa c i beri Shqiperise para ca ditesh ne Bruksele! Jo Shqiperia ne Europe pa plotesuar kushtet e plerave te Pd.

 14. arnauti says:

  He more e “hengret” darken dhe per sonte , … u ngopet … u kenaqet …. me lugen bosh ???? !!!!!! Hajde tani boll popul dele shkoni flini dhe pafshi endrra me veting e vetingashe dhe gjume te embel ….. per neser lali Mero ka “menune” e radhes per te “ngrene” delet e urta te perendise qe kenaqen tere diten duke “lehur” ( ne Albanistan delet lehin ndersa qente blegerijne ) ….. hajde gjume tani per te mare veten se neser keni dite “lehje” te gjate e te lodheshme !!!!! Gjume te embel delet e mija te dashura .

 15. arnauti says:

  He more e “hengret” darken dhe per sonte , … u ngopet … u kenaqet …. me lugen bosh ???? !!!!!! Hajde tani boll popul dele shkoni flini dhe pafshi endrra me veting e vetingashe dhe gjume te embel ….. per neser lali Mero ka “menune” e radhes per te “ngrene” delet e urta te perendise qe kenaqen tere diten duke “lehur” ( ne Albanistan delet lehin ndersa qente blegerijne ) ….. hajde gjume tani per te mare veten se neser keni dite “lehje” te gjate e te lodheshme se edhe kur lehni me inat duket sikur kerkoni meshire !!!!! Gjume te embel delet e mija te dashura .

Lini një Përgjigje te thupra Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *