“Fshesa” në administratë nuk kursen as vëllain e Luan Ramës, drejtor prej 5 vitesh

Largimet masive në administratë nuk kanë lënë pa prekur edhe familjen e deputetit të LSI-së Luan Rama.

Mësohet se vëllai i tij Arsim Rama, është shkarkuar nga posti i drejtorit të Institutit të Sigurimeve Shoqërore dega Tiranë.

Këtë post vëllai i nënkryetarit të LSI e mbante prej 5 vitesh.

Pas zgjedhjeve të 25 qershorit kryeministri Edi Rama premtoi se do t’i jepte fund  sistemit të “tepsisë”, që sipas tij e ndante administratën në parcela për të kënaqur orekset e partive të vogla.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në ““Fshesa” në administratë nuk kursen as vëllain e Luan Ramës, drejtor prej 5 vitesh”

 1. fero says:

  Po nje njeri shume i koruptuar , po pse eshte vellai luan loqe Rames duhet te jete drejtor .
  E pse su a mortia mor te mjere , pa meshire ti heqin minjte e korupsionit. Edhe vellain e tij , pse apo ai eshte i loqelise se pickes se dhide.

 2. ela says:

  perse u duket cudi? vellai i luan rames eshte shofer dhe nuk ka arsimin perkates ,se si e ka marte te privati apo jo kete le ta sqaroj,po faktikisht ka qene shofer i hases

  1. Flutura says:

   Oerpara se te behej drejtor, ka qene shofer i Drejtorit qe iku.
   Nga shofer-drejtor vetem ketu mund te ndodhe, kuptohet shofer me te mesme maksimumi, pastaj, doli me universitet.

 3. Majlindi says:

  Një hale më pak. Një copë shofer që i ndriti fati me vëllain luan bajga.

 4. Bravo Tema says:

  Ja nje lajm i mire!!!

 5. sara says:

  edhe ne fytyre reflekton sa idiot eshte

 6. Futja kot says:

  Te gjithe te Lesh e Lise si puna e ketij gallofit duhet te hiqen urgjentisht nga administrata pasi jane njerez te vendosur politikisht ne pune dhe vetem sabotojne punen.

 7. Gaqo says:

  Më në fund, tregojani vendin LESHELISTAVE.!
  Por , mos hiqni nga puna të aftët dhe njerëzit e devotshëm.!
  Jashtë posteve drejtuese politike, ata që vetëm për pisllëqe punuan, pa mbajtur asnjë përgjegjësi për
  detyrat që u ishin caktuar.!👎👎👎👎👎👎

 8. PENSIONISTI says:

  Arsim Rama nje debil shofer( kot nuk thone qe zvaraniku nuk behet shqiponje) ka marr ne qaf me dhjetra e dhjetra pensionist duke i cfilitur me muaj e vite per zgjidhjen e problematikave… por te pa fytyre edhe ato qe e kanë venë aty…ky konstatim eshte nga sorollatjet qe me kanë per tre vite… deri sa me doli e drejta ime… cfare kam parë ne ato sportele, agallaret qe talleshin me fakiret pensionist,,te vjen te ulurasish… mjerë ai qe ka hall tek pensioni, ai institucion duhet shkundur nga themeli…. Edi Rama nuk di asgje me atë institucion kriminelesh.. qe neperkembin punonjesin qe ka punuar nje jetë per ” pese lekë pension”

 9. ALPINI.
  Arsim Rama eshte drejtor i DRSSH Ndersa drejtor i ISSH eshte Astrit Hodo Qe te dy jane nga i njejti kazan.Per keto kam edhe fakte.Kam mbi 9 vjet qe kerkoj nje pension minimal par bashkshorten me qe ka 16 vjet pune dhe 9 vjet si shoqeruese e bashkeshortit oficer dhe nuk e dhane nga qe nuk moren rrushfetin qe kerkonin.Se bashku me keto duhet te largohet edhe personeli qe eshte i pa kualifikuar.

 10. Dodona mbi Tomorr says:

  Qenke deshperuar shume more Luani i maleve ! Po ju e kishit mbushur administraten shteterore me “partizanet ” tuaj , te cilet , sic po del tashti paskan bere te gjitha te paberat , qe ju po ja faturoni kesaj qeverie : te njejten gje qe ben edhe P.D. prandaj e gjetet shpejte gjuhen me ata , sepse edhe atehere ata fajsonin “Ramen” , po jo Luani , po Edin , ndersa , Meta ishte mbrojtesi i flaket i Saliut dhe keta s’e cenonin njeritjetrin .

 11. Dodona mbi Tomorr says:

  Qenke deshperuar shume more Luani i maleve ! Po ju e kishit mbushur administraten shteterore me “partizanet ” tuaj , te cilet , sic po del tashti paskan bere te gjitha te paberat , qe ju po ja faturoni kesaj qeverie : te njejten gje qe ben edhe P.D. prandaj e gjetet shpejte gjuhen me ata , sepse edhe atehere ata fajsonin “Ramen” , po jo Luanin , po Edin , ndersa , Meta ishte mbrojtesi i flaket i Saliut dhe keta s’e cenonin njeritjetrin .

  1. Mali says:

   Nje mut me pak ne administrade per vellajin e te pa besit e te pa burrit Luan Rama

 12. Shvejk says:

  Shikoni se mos ka dhe Petrit Vasili ndonje vella, po nuk pati vella, edhe me motren kenaqemi.

 13. Miri says:

  Ky idioti duhej te kishte ikur me kohe dhe vet Luan Rama nuk duhet ta lejonte kete gje pasi e dinte cfare ishte I vellai. Kur shikon qypa si ky apo Elez Gjoza qe drejtojne kete vend te kujtohet koha e merhumit qe merte nga kllasa punetore e I bente ministra. Sot Shqiperia ka plot djem e vajza te afte, te arsimuar brenda dhe jashte vendit por tarafi e ka zaptuar keq kete vend. Eshte LSI dhe Ilir Meta qe aplikoi kete rruge per vjedhjen e shtetit pa u merakosur per ecurine e vendit. Kete e tregoi edhe me paturpesine kur u be president qe partine ia la gruas. Kjo tregon se mbetemi nje shoqeri fisnore ku besimi administrativ nuk ngrihet mbi baza ligjore po te gjakut. Beni mire qe I largoni keta idiot por kujdes me ata qe vini ne vend te tyre.

 14. Gri says:

  Prsh z. Rama!
  Desha te beje nje sygjerim!
  Meqe keni maxhorancen dhe qeverine. Jepini fund kesaj punes se diplomave te perfituara ne menyre korruptive. Nxirrnii nje ligj qe kujt i vertetohet diploma e blere apo fallco, humbey automatikishte vdp pozocion ne shtet te dergohet per ndjekje penale me akuze per mashtrim ose fallcifikim.
  Deri sa kjo po behet per ata qe vjedhin energji!
  Mendoj se keta tipa me dipoma te rreme, te blera dhe te fallcifikuara bejne dem me shume se keta ye energjise. Po i bejme gjemen shtetit dhe Shqiperise. Nje ligj i pershtatshem mund ta ndaloj kete hata. Te pakten nuk do te mund te perdorim keto diplpma per pune shteti.
  Le ti mbajne ne shtepi ne korniza.

 15. LORA says:

  Besoj qe duhet t’a kene shkarkuar me qetesi dhe dashuri ,vellain e sy-topes luan rama.
  Sido qe t’a kene sikterisur ,eshte nje lajm I mire.

 16. DALLTON says:

  Prandaj kakaris ajo K/Madhi se po I priten burimet qe ja u shpinin “EUROT” me zarfe ne shtepi ,se leke shqiptere keta alabaket e Lesh-Lise,nuk I pranonin,por Edvini te shikoje edhe ate “Qorrin” Petrit-Vasilin se edhe ai do kete Drejtor ndonji djale xhaxhai se ketyre u digjet “Bytha”per popullin nat e dite vetem per ate mendojne .

 17. Patriroti SHBA says:

  Kam nje propozim. NJe qytetar nga pogradeci, qe ka ber bashkoim familjar , nje dit po me tregonte cudira, lidhur me blerjen e diplomave ne universitetet e vendit ton. Djali im me thote bashkeatdhetari, ka bler du diploma. Nje ne universitetin e Fan Noli ne Korce dhe nje ne Ismail Qemali ne Vlore. Sdonja tu besonja syve, por miku po me tregonte se djali i tij, mezi ka mbaruar te mesmen. Nje tjeter koleg po tregonte se edhe ne Berat ne drejtorin aresimore esht caktuar nje zonje nga LSIA , biseda vazhdoi me qindra e mjra infermjere, qe u duhej te mbaronin shkollen e lart tre vjecare, ndryshe linjin vendin e punes, kan aguar ga 4.5, milion lek te vjetra dhe kan mar dillomat vetem sa jan regjistruar dhe sot perfitojn ritje page sime aresim te lart.
  Mos vall dhe vellai i deputetit Luan Rama qe ciret per drejtesi, ka mar diplom te till dhe nga shofer u be drejtior i sigurimeve shoqerore .
  Te gjitha keto qe shikojm e degjojm jan te pa tolerushme ne nje shtet demokratik. Prandaj i bej thirje qeveris Rama, ministres te aersimit zonjes Lidita Nikolla urgjentisht te ngre nje komisjon shteteror, me specjalist te shum fushave dhe te bej verifikimin e kesaj katastrofe qe me qindra e mijra qytetar, kan mar diploma kundrejt pagesave, qe sot kerkojn vende pune dhe me keq infermjeret apo nonje aresimtar marin ritje pagash sikur te jen me diploma reale. jo esht jo vtem krin ne fallcifikim, por edhe dem ekonomik i pamertuar, esht vjedhje.

 18. sapa says:

  Iken nje pleh vjen nje pleh tjeter.Eshte njesoj si te kerkosh ne ne kazanine plehrave dickka te paster por se gjen dot!

 19. plak pensioni says:

  shyqyyyyyyyyyyyyyyyr gezoni pensioniste, do zoti nukk vjen ndonje me per turp se ky…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *