1 miliardë lekë për lobim/ PS: Përgjegjësia e Bashës, skandali s’mund të mbyllet si me Rrugën e Kombit

Deputetja e PS, Klotilda Ferhati thotë se PD duhet të japë përgjigje për pothuajse një milion dollarë që janë transferuar me firmën e Bashës për lobim në SHBA.

Përmes një deklarate për median Ferhati bën me dije se mosdeklarimi i kësaj shume është një shkelje penale dhe përgjegjësia bie mbi Bashën.

Më tej ajo i bën thirrje Prokurorisë që të vazhdojë me hetimet dhe se ky skandal nuk mund të kalojë në heshtje, si me rrugën e Kombit.

“PD duhet të japë përgjigje për pothuajse një milion dollarë që janë transferuar me firmën e Bashës për lobim në SHBA. Basha ka detyrim ligjor që të dalë dhe të japë shpjegime për origjinën e parave.

Kryetari i PD duhet të shpjegojë se cilat janë lidhjet e këtyre parave me drogën dhe pse mashtroi KQZ. Përjashtimi nga deklarimi i një milion dollarëve është shkelje penale dhe përgjegjësia bie mbi Bashën.

Basha me një milionë dollarët porositi lajme të rreme për  vendin tonë. Skandali nuk mund të kalojë në heshtje, ai nuk mund të fshihet më sikur bëri me rrugën e Kombit. Prokuroria të vazhdojë hetimet” deklaroi Klotilda Ferhati . (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “1 miliardë lekë për lobim/ PS: Përgjegjësia e Bashës, skandali s’mund të mbyllet si me Rrugën e Kombit”

 1. Zigur Qarri says:

  Basha ka vjedhur milona ne Rrugen e Kombit dhe PS-ja e le ne heshtje?
  Atehere i bie,qe sulmi ndaj Bashes tani,nuk eshte lufte ndaj korrupsionit,
  por vetem te krijoi nje barazpeshe politike per te kompesuar çeshtjen Tahiri!!!
  Mbrojtja e Tahirit eshte per konsum te mbrendeshem,per ti hedhur hi syve
  shqiptareve.Por ndryshe nga ajo qe ndodhi me Kostandin Xhuvanin,ku Shteti
  veproi si nje organizate kriminale,duke e mbuluar krimin,çeshtja Tahiri ka
  kaluar kufijte e Shtetit shqiptare,pra,eshte nderkombtarizuar.Mali zi dhe Serbia
  qe beri krime,kan me prioritet se Shqiperia per ne BE!!!Perse???

 2. harillaqi says:

  MIRE E KE TI MOJ DEPUTETE,POR A DEGJON BASHA DHE BERISHA TE JAPIN SPJEGIME? ATA KANE 27 VJETE QE JANE DEKLARUAR HAJDUTET ME TE MBEDHENJE TE SHQIPERISE.Kete pune me mire e bene prokuroria,por ku kemi neve prokurori.Ajo eshte e pd-ke,dhe do ti mbroje edhe kete radhe,ne kete skandal te madhe.

  1. sara says:

   mire e ka kjo e bija e fates qe ngacmon grate e lagjes

 3. says:

  Jan 28 veta në vëndin tonë që duhet të kenë fatin e Azem Hajdarit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *