Basha- Berisha, sulm të ulët ndaj ambasadorit Lu: Ka marre 200 mijë euro nga kryetari i Bashkisë së Laçit…

Portali i financuar nga djali i Sali Berishës, ka publikuar sot në mëngjes një lajm, sipas të cilit ambasadori i SHBA Donald Lu, ka marrë 200 mijë euro për t’i fshirë emrin nga lista e zezë kryebashkiakut të Laçit. Lajmi i referohej një profili anonim në Facebook, të quajtur Dardan Gashi, sipas të cilit ambasadori Lu ka qenë në një event më Laç kur ka bërë pazarin për këtë çështje.

Portali Berishes shkruan se  “denoncimi është bërë publik në rrjetet sociale nga Dardan Gashi në lidhje me një skandal të vërtetë. Bëhet fjalë për një ryshfet që është dhënë ndaj ambasadorit amerikan Donald Lu, për të takuar dhe hequr emrin nga lista e zezë një kryebashkiaku shqiptar.

Mësohet se ambasadori i SHBA-së Lu do të shkonte në Laç dhe do të bënte edhe një takim me kryebashkiakun e këtij qyteti.

Për të bërë një foto dhe për të pastruar emrin, e të mos i përmendet emri, janë paguar 200 mijë euro, shkruan Dardan Gashi në Facebook.

Sipas denoncimit ekzistojnë komunikime dhe dokumente autentike në lidhje me këtë pagesë të bërë nga kryebashkiaku i Laçit, Artur Bardhi. Ai rezulton me 5 emra, pagesë që Dardan Gashi shkruan se është bërë me ndërmjetësinë e Edi Ramës.

Dokumentet thuhet në denoncim do të bëhen publike në ditët në vijim. Dokumentat do të dorëzohen në Departamentin Amerikan të Shtetit. Kujtojmë këtu se ambasadori Donald Lu është në fund të mandatit të tij.”

Sulmi u bë në stilin e “qytetarit digital”, ndërkohë që Basha është nën akuzë për një pagesë afro 1 milion dollarë për llogari të lobistëve në SHBA, të padeklaruara në Shqipëri, për të cilat duhet të përfundojë para Gjykatës.

Sulmi ndaj Lu dëshmon se ai është nën paranojën se denoncimi i pagesave i ka ardhur nga ambasadori Lu.

Në mbasdite portali i Berishës u detyrua të bëj përgënjeshtrim duke theksuar se lajmi ishte i pavërtetë dhe se ata janë përfshirë në këtë histori pasi kanë lexuar një postim në rrjetet sociale.

Ambasada e SHBA nuk ka reaguar publikisht duke marrë parasysh joseriozitetin e lajmit dhe portalit në fjalë, por duket se Berisha ka ndjerë pasojat e shpifjes që ka bërë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/SmartSelectImage_2017-11-26-14-54-57-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/SmartSelectImage_2017-11-26-14-54-57.jpg","attachment_id":"804029"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/SmartSelectImage_2017-11-26-14-55-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/SmartSelectImage_2017-11-26-14-55-15.jpg","attachment_id":"804030"}]

29 komente në “Basha- Berisha, sulm të ulët ndaj ambasadorit Lu: Ka marre 200 mijë euro nga kryetari i Bashkisë së Laçit…”

 1. kombi says:

  KJO DESHMI E RREME ,DUHET TA FUNDOSE LULZIMEN . Z. LU DUHE TA PADISE ,PER SHPIFJE ME QELLIM .

  1. malokeria = qeneria says:

   http://www.syri.net/politike/112133/dekonspirohet-ambasadori-lu-200-mije-euro-per-ti-fshire-emrin-nga-lista-e-zeze/

   Normalisht tani e kane hequr, por Google Cache e ka akoma, per kedo qe ka kuriozitet ta lexoje cfare ka shkruar qeneria e Shkerdhenit.

 2. Alban Dega says:

  KRYELAJM TIPIK I PORTALEVE TE PUTINIT I…

  … Rusian Inteligence Agency, GRU, DIA – s serbe dhe Klanit te tyre ala Sali Lul Sypeshkaqenit !

 3. Lani says:

  TURP TË KENI O PLEHRA!👎
  THANKS 👏👏👏🙏🙏🙏 ,AMBASADORI LU!!

 4. Niko Konomi says:

  Per te qare e per te qeshur me Basha &co!

 5. Ledi says:

  JAZËK , O SHQIPËTARË!
  JAZËK TI QË E TRILLOVE!
  JAZËK TI QË E SHKROVE!
  JAZËK DHE TI , QË KUR E LEXON , NUK REAGON!
  PO I VJEN FUNDI FUNDËRINAVE, POR DUAN NJË DORË,
  QË TI SHTYJË NË PLEHRA.!
  🇺🇸🇺🇸🇺🇸. USA. !!! THANKSSSSSSSSS!!!

 6. LAJME TE VERTETA says:

  Luli qenka me debil sec une mendoja

 7. Tralala says:

  Shpifje ne ditet e errta te paravettingut. Nuk dine cfare te bejne e nga tja mbajne I pret burgu, kalimi nga parajsa ne ferr.

 8. vaso says:

  Luli nuk eshte debil,eshte nje ndyresire e papare.Edhe Sales i eshte imponuar.Se si ia arriti dreqi e di.

 9. lora says:

  Shiko se deri ku arriten kriminelat shqiptare! Mendojne se do gjynjezojne ambasadorin me keto shpifje, se jane mesuar ketu e 27 vjet qe hane dhe pine gjakun e shqiptareve te ndershem, por valle a do ta pergenjeshtroje ambasadori kete? Kjo do te ishte vdekja klinike e Sali Berishes dhe shpures se tij kriminale e tradhetare, hajdute dhe te pa principte. Te presim se çfare do te thote ambasadori dhe po e terhoqi terkuzen zvarre do te lejoje akoma krimin te zhvillohet. Kjo do te ishte goditja nokaut dhe po te jete burre i mire, duhet ta beje.

 10. Bushi says:

  Nuk ma merrte mendja te arrinte deri ne kete fare mase te degjeneruar Berisha dhe Basha.Po e shikojne se po u vjen fundi, dhe kerkojne te luajne guret e fundit me shpifje galopante.Nuk i beson njeri.Assnje nuk i beson keto mbroçkullat e tyre.Ata te pd-ke jane ne agonI.Ku u çon mushka more te pabese? Ambasadori i SHBA nuk ka nevoje per ryshfete,se vjene nga nje vend i pasur dhe ka vete pasuri.Nuk plasi ai per qindarkat qe kerkon ti mare ne SHQIPERI.PASKENI QENE TE CUDITSHE.POR E CUDITESHEME DO JETE DHE FUNDI JUAJ.Donald Lu ka punuar shume mire,ne favore te jetes ne shqiperi dhe per kete do lavderuar e te shpallet QYTETQR NDERI.

 11. Te dy jane te korruptuar (sali &lul )’por te arrijne deri ktu sa te akuzojne ambasadorin Amerikan,tregon se jane ne fundin e tyre te merituar

 12. says:

  U ka rënë vrugu lekëve.

 13. Ajet Delaj says:

  Shpifje tipike komuniste ndaj Ambasadorit Lu perfaqesuesit te Qeverise e popullit Amerikan padyshim nje nder ambasadoret amerikane me te dashur per kombin shqiptar kur dihet se listat e te korruptuarve dhe armiqve te Amerikes perpilohen ne State Department bazuar ne institucionet e sigurise se Amerikes.
  Kjo nuk eshte politike por shpifje agjenturore tipike hoxhiste e ne dem te Kombit Shqiptar
  Qeveria politike por veprimtari antishqiptare .

 14. Arber Kosta says:

  Po ti mbledhesh gjithe budallenjte qe ka patur Shqiperia 100 vitet e fundit, nuk i vine as ke maja e gishtit te kembes budallenjve tePD qe I shofim perdite ne televizor.

 15. Plaku i mocem says:

  Vetingu, vetingu,nuk dine c’fare bejne.Turp,kur Ambasadori i nderuar Donald Lu,ka vene gishtin ne plage,eshte ai qe ka luftuar per Vetingun dhe reformen ne drejtesi,eshte ai me qytetaret, tani duan ta njollosin!E kane kot, nuk pi uje shpifja, Departamenti i Shtetit i di te gjitha,i di te gjithe ata qe perpeliten tani ne Shqiperi.

 16. pedro i ri says:

  Z Lu.Thank you for everything you do for Albania

 17. Arti says:

  Grahmat e fundit te nje subjekti politik i lindur per te ndryshuar historine, i rritur pa histori dhe qe po vdes anonim.

 18. Une says:

  Grahmat e fundit te nje subjekti politik qe u be simbol i shkaterrimit te endrrave te shqiptareve. Lindi si shprese per nje te ardhme evropiane te shqiperise, u rrit mes shkaterrimit dhe vandalizmit qe mbolli po vete anembane vendit dhe po vdes si nje subjekt anonim qe do iki shume shpejt nga mendja e shqiptareve. Projekti i Shqiperise evropiane duhet te ece perpara, duke nxjerre anash rruges dherat, balten dhe ferrat qe e pengojne.

 19. Smile says:

  Grahmat e fundit te nje subjekti politik qe u be simbol i shkaterrimit te endrrave te shqiptareve. Lindi si shprese per nje te ardhme evropiane te shqiperise, u rrit mes shkaterrimit dhe vandalizmit qe mbolli po vete anembane vendit dhe po largohet si nje subjekt anonim qe do iki shume shpejt nga mendja e shqiptareve. Projekti i Shqiperise evropiane duhet te ece perpara, duke nxjerre anash rruges dherat, balten dhe ferrat qe e pengojne.

 20. Smile says:

  Grahmat e fundit te nje subjekti politik qe u be simbol i shkaterrimit te endrrave te shqiptareve. Lindi si shprese per nje te ardhme evropiane te shqiperise, u rrit mes shkaterrimit dhe vandalizmit qe mbolli po vete anembane vendit dhe po largohet si nje subjekt anonim qe do iki shume shpejt nga mendja e shqiptareve. Projekti i Shqiperise evropiane duhet te ece perpara, duke nxjerre anash rruges dherat, balten dhe ferrat qe e pengojne.

 21. Smile says:

  Grahmat e fundit te nje subjekti politik qe u be simbol i shkaterrimit te endrrave te shqiptareve. Lindi si shprese per nje te ardhme evropiane te shqiperise, u rrit mes shkaterrimit dhe vandalizmit qe mbolli po vete anembane vendit dhe po largohet si nje subjekt anonim qe do iki shume shpejt nga mendja e shqiptareve. Projekti i Shqiperise evropiane duhet te ece perpara, duke nxjerre anash rruges dherat, balten dhe ferrat qe e pengojne.

 22. Une says:

  Grahmat e fundit te nje subjekti politik qe u be simbol i shkaterrimit te endrrave te shqiptareve. Lindi si shprese per nje te ardhme evropiane te shqiperise, u rrit mes shkaterrimit dhe vandalizmit qe mbolli po vete anembane vendit dhe po largohet si nje subjekt anonim qe do iki shume shpejt nga mendja e shqiptareve. Projekti i Shqiperise evropiane duhet te ece perpara, duke nxjerre anash rruges dherat, balten dhe ferrat qe e pengojne.

 23. smile says:

  Grahmat e fundit te nje subjekti politik qe u shnderrua ne monster simbol i shkaterrimit te endrrave te shqiptareve. Lindi si shprese per nje te ardhme evropiane te shqiperise, u rrit mes shkaterrimit dhe vandalizmit qe mbolli po vete anembane vendit dhe po largohet si nje subjekt anonim qe do iki shume shpejt nga mendja e shqiptareve. Projekti i Shqiperise evropiane duhet te ece perpara, duke nxjerre anash rruges dherat, balten dhe ferrat qe e pengojne.

 24. Une says:

  Grahmat e fundit te nje subjekti politik qe u shnderrua ne monster simbol i shkaterrimit te endrrave te shqiptareve. Lindi si shprese per nje te ardhme evropiane te shqiperise, u rrit mes shkaterrimit dhe vandalizmit qe mbolli po vete anembane vendit dhe po largohet si nje subjekt anonim qe do iki shume shpejt nga mendja e shqiptareve. Projekti i Shqiperise evropiane duhet te ece perpara, duke nxjerre anash rruges dherat, balten dhe ferrat qe e pengojne.

 25. "BOHOTINA" says:

  Asnje ambasador tjeter nuk ka punuar me mire se ju zoti LU. U bete pjese e rendesishme e reformave qe po ndodhin per here te pare ne Shqiperi keto 4-5 vjetet. Kjo qeveri nuk punon per nje familje si para 4-5 vjetesh.
  Ju do mbaheni mend, veç te tjerave, per mbeshtetjen e madhe e punen e palodhur qe bere per kryereformen, ate te DREJTESISE, qe te behet shtet Shqiperia jone e dashur.
  Mos u trishto nga shpifjet. Si çdo genjeshter i ka kembet e shkurtera.

 26. Andi says:

  TURP.
  Kryetari i opozites ne nivel zero. Duhet te kerkohet se cili eshte halli qe i ka terbuar sa ju ka zene dhe syte?
  Qe vettingu ka ecur deri ketu duhet te themi:
  FALEMINDERIT Amerikes dhe BE.

 27. alfons says:

  Jeni me i nderuari me i respektuari me shprese dhensi zLU; JA HENGREN NJE HER JASHTEQITJEt Z .VLAUTIN NUUUK U NGOPEN TANI TE HANE DHE TE NGOPEN ME JASHTEQITJET TUAJA

 28. Bastardi vicidolian me valixhe druri says:

  Plehra kriminale me ere te keqe qe kundermon anekend shqiperise dhe qe quhet P.D(estruktive) dhe qe drejtohet nga kryemafiozi ,eskobari shqiptar Sali Berisha dhe ysmeqari i tij Lylushka pinoko-krimineli lindi ne rruge ne vitet 1990,me ndihmen e pakursyer te amerikaneve e te te mallkuarit Rajerson, u rrit rrugeve duke vrare,prere,vjedhur e shkaterruar gjithcka qe kishte ky vend i varfer dhe duke ndyre me doren e mbeshtetjen e tyre gjithcka te mire qe egzistonte ne kete popull dhe do mbetet rrugeve,si ata rrugacet e pandreqshem dhe qe kane marre goditje ne tru e nuk mund te ndreqen. Milionat qe paguajne tek shoqatat mafjoze lobiste ne Amerike nuk i shpetojne e nuk mund ti ndreqin keta te pandreqshem.Shiko ku arriten,te shpifin per dicka qe 99.99 % e popullit shqiptar dhe kushdo me mend ne koke ne shqiperi e jashte saj as qe e shjkon ndermend e jo me ta besoje.As anetaret e simpatizantet e kesaj kulunie vjedhesish e te pandreqeshmish nuk e shkon nder mend.Nuk e besojne as vete dyshja mafjoze qe e shpiku dhe e perhapi,sepse e dine qe nuk ka as 0,0001 % te vertete.Dhe ke sulmojne? Zotin Lu,emri i te cilit do shkruhet me germa te arta ne historine e shqiperise,si nje “shqiptar” i huaj qe arriti te beje realitet endrren shekullore te shqiptareve,vendosjen e drejtesise ne kete vend dhe venien para pergjegjesiser te te gjithe peshqve te medhenj e te peshkaqenit Berisha e ciroit te vogel lyl,si dhe te gjithe te tjereve qe frymezohen e mbeshteten ne rregullat e antishtetit berishian.Parimi jezuit “shpif,shpif se dicka do mbetet” nuk pi uje ne rastin e zotit Lu,sepse s’ka mendje nje shqiperi qe te besoje dicka te tille.Lu-ja njuk ka nevoje as per 200 mije sic shpif lylushka e Co e as per miliona dollare te marre ryshfet.E para,sepse formimi i tij shoqeror e intelektual nuk e imagjinon nje gje te tille dhe se dyti,ai dhe shume personalitete te tjera dipllomatike si ai,nuk kane nevoje per ato para te dhjera te Berishes,sepse pasuria e tyre dhe niveli i tyre ekonomik nuk i lejon te uuin vehten kaq poshte.Ato para apo shuma te barabarta me ato po,i ka marre e i ka nevoje lylushke Berisha si nga rruga e kombit etj etj .Me ato para e te tjera te marre nga droga e Lazaratistanit e mafiozlleqe te tjera jane paguar lobistet amerikane,per te ndihmuar lylushken te fuqizohet brenda PD-leshit dhe te shpifin kunder shqiperise e Edi Rames.Lylo Berisha turp jo e jo qe nuk kane,por atyre ka kohe qe u ka plasur dhe cipa dhe eshte detyre e te gjithe shqiptareve qe kete fyerje publike qe ata i bejne njerit prej miqve me te medhenj e me te vyer te ketij populli ,dhe njekohesisht fyerje dhe per vete popullin shqiptar,qe e ka zotin Lu ne zemer dhe eshte mirenjohes per ate qe ai ben ne emer te te gjithe shqiptareve te pafuqishem per te kapur e denuar “peshkaqenin”Berisha,tua ktheje mbrapsht, kete ofendim te tyre dhe te mikut te tyre,qofte me goje,me shkrim dhe me veprime konkrete shoqerore dhe kur te vije momenti i zgjedhjeve,duke i nxire komplet nga listat zgjedhore,duke votuar parti te tjera opozitore si FRD-ne e Bamir Topit,partine agrare te Agron Dukes,partine e Gjergj Bojaxhiut, te Dashit etj,por jo partine e krimbur shpifarake e kriminale te Berisho-lylushkes.Dhe ata te dy te pergatiten te paraqiten para proklurorise e me tej para togave te zeza,se kane shume gjera per te cilat duhet te kishin dhene prej kohesh llogari.Te shohim dhe motren e tyre se c’qendrim do mbaje per kete cesdhtje.E beson Ndrikulla LSI e like-Munikes e partite e tjera opozitare keter skandal dipllomatik te lylushkes te pa menduar ndonjehere?Do shohim se mbajne pantallona apo kane veshur ndonje fustan dhe qarkullojne pa breke veshur neper shqiperi,se mund t’ua kete marre Berisho-lylushka dhe i mban te kycura dhe ato.Edhe nje here turp dhe kjo vlen dhe per te ashtuquajturat “foirume formale”te kesaj partie e per kuadrot e tjere te PD-se,qe i thone vetes “demokrate”,nese pajtohen me kete shpifje te ndyre e monstruoze.Zoti Lu e di vete se si do te veproje dhe nuk merr mendje nga une e nga ne,por per mua,ajo parti e ata si drejtues te saj de jure e de fakto,duhet te paditen ne prokurori dhe te denohen per shpifje dhe per qellime ter mbrapshta, me synymin e prishjes se marredhenieve te shkelqyera shqiperi-anmerike,si dhe per thyerjen e tij ,per mbeshtetjen e palekundur per realizimin e reformes ne drejtesi ne kete vend.Ne te gjithe jemi ne krah te zotit Lu dhe i besojme e mbeshtetemi tek ai 100 % dhe jemi kunder shpifesve ordinere e profesioniste te drejtuesve mafioze te PD-se kunder shkelqesise se tij,zotit Lu e kunder imazhit te shqiperise ne bote 100 %.Llumi berishian nuk do mundet te bllokoje zbatimin e reformes ne drejtesi.Boll ka bere ligjin per 27 vjet!Koha e kriminelit Berisha ka mbaruar dhe ka ardhur koha qe ai e Co te japin llogari.Te gjitheve ne na ka kunder!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *