SHIFRAT/ Qytetarët dynden në Kuvendin e Shqipërisë, numërohen 2100 vizitorë për 24 orë

Me rastin e festave të 28 dhe 29 Nentorit, Kuvendi i Shqipërisë organizoi aktivitetin “Dyert e Hapura”.

Përgjatë dy ditëve, rreth 2100 qytetarë panë nga afër mjediset ku zhvillohen punimet e Kuvendit në seancë plenare.

Permes materialeve informuese dhe divulgative, qytetaret u njohen ne funksionet e Kuvendit, historikun e godinës, si dhe specifikat e veprimtarise parlamentare dhe punes se deputetëve në seance plenare.

Lidhur me këtë, një pjesë e qytetarëve dhanë përshtypjet e tyre në librin e shënimeve të Kuvendit të Shqipërisë.

Në kuadër të transparencës parlamentare, Kuvendi i Shqipërisë është i hapur për të pritur qytetarë të cilët mund të aplikojnë për vizitë në faqen zyrtare të Kuvendit të Shqipërisë tek linku i mëposhtëm.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *