Braçe pyet Bashën dhe e nxjerr nga “shinat”: A e njeh një Hakim? Do vijë shpejt dita kur…!

Teksa eshte gjendur ne mes te te goditjeve te forta ne sallen e Kuvendit per 1 milione dollaret e lobimit kunder Shqiperise permes kompanive off-shore por dhe bemave te tjera, edhe socialisti Braçe ia ka dhene nje te “shtyre” Bashes.

Deputeti dhe njekohesisht kryetari i komisionit te Ekonomise Erjon Braçe ka thene sot ne Kuvend se “dividenti i shperndare ka përfunduar në parajse fiskale dhe tani është rikthyer në vend”.

Ai i ka drejtuar nje pyetje liderit te opozites per nje emer te cilin tha se pyetja do i behet edhe me e shpeshte.

“Ta pyes sot kryetarin e opozitës, e njeh një “Hakim…” apo jo? Se do vijë shpejt dita që pyetja do bëhet akoma më e shpeshtë dhe përgjigja do jetë flagrante”, tha Braçe, duke e provokuar liderin e PD dhe nxjerre nga “shinat”.

Per kete lideri i PD kerkoi fjalen por Ruci nuk ia dha.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...