VIDEO/ Basha “ngel” në matematikë, 7×7 bëjnë 42, të qeshura në Kuvend

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ngatërruar teksa bënte shumëzimet për tre projektet e incenderatorëve.

Duke iu përgjigjur sfidës së Ramës pasi ky i fundit tha se nesë janë  400 milionë euro për këta inceneratorë siç thoshte kreu i opozitës ai jepte dorëheqjen, Basha ngeli në matematike dhe bëri një lapsus pasi tha se 7×7 bëjnë 42, por që bëjnë 49.

Salla e Kuvendit u përfshi nga të qeshurat, ndërsa Basha u ndje jo pak në siklet.

Gjithashtu sipas llogarive të Bashës shifra doli jo më siç ai thoshte 400 milionë euro, por 350 milionë dollarë dhe për këtë ai i kërkoi ndjesë Ramës.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “VIDEO/ Basha “ngel” në matematikë, 7×7 bëjnë 42, të qeshura në Kuvend”

  1. Gri says:

    Ilir floriri ka thene shprehjen lapidar per kete njeri.
    Kur e pyet per oren te genjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *