FOTOT/ “Situatë e jashtëzakonshme”, Rama: Shteti në krye të detyrës, pritet rëndim i gjendjes

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se institucionet shtetërore janë në gadishmëri për të përballuar gjendjen.

Ai ka apeluar për bashkëpunim të qytetarëve me forcat në terren duke garantuar se shteti është në krye të detyrës.

Postimi i plotë

Siç e paralajmëruam jemi në situatë të jashtëzakonshme nga rreshjet e dendura dhe papushim të dy ditëve të fundit.

Kjo situatë po përballohet me angazhimin maksimal të të gjithë strukturave shtetërore, të cilat ishin në gatishmëri të plotë dhe prej mbrëmjes së djeshme janë në krye të detyrës duke ndihmuar qytetarët e familjet e prekura.

Gjatë natës janë shpëtuar nga përmbytjet dhe akomoduar në kushte të sigurta 315 persona. Gjatë ditës së sotme pritet rëndim i gjendjes, veçanërisht në pjesën jugore të vendit. Janë marre masa për menaxhimin e situatës në basenet e lumenjve Vjosë, Shkumbin dhe Seman ku priten edhe prurje të shtuara.

I gjithë shteti është në këmbë dhe do të jetë pranë jush, ditë e natë për të përballuar situatën e për të garantuar sigurinë e jetës deri në normalizimin e plotë të situatës.

Lutem bashkëpunim me Forcat e Armatosura, strukturat e emergjencave civile, bashkitë e prefekturat, në përpjekjet e tyre për sigurinë e jetës suaj në radhë të parë. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24294108_10155356787426523_5290282723952739543_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24294108_10155356787426523_5290282723952739543_n.jpg","attachment_id":"806482"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24296530_10155356785766523_8445590540311714581_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24296530_10155356785766523_8445590540311714581_n.jpg","attachment_id":"806483"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24294034_10155356785761523_4488138128127678275_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24294034_10155356785761523_4488138128127678275_n.jpg","attachment_id":"806481"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24232876_10155356786831523_239290976364782886_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24232876_10155356786831523_239290976364782886_n.jpg","attachment_id":"806480"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24232255_10155356787011523_5438351389480358843_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24232255_10155356787011523_5438351389480358843_n.jpg","attachment_id":"806479"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24232198_10155356785856523_2447070402680128253_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24232198_10155356785856523_2447070402680128253_n.jpg","attachment_id":"806478"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24232119_10155356786436523_4748061485598279515_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24232119_10155356786436523_4748061485598279515_n.jpg","attachment_id":"806477"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24177067_10155356787326523_2794196743416841437_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24177067_10155356787326523_2794196743416841437_n.jpg","attachment_id":"806476"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24176813_10155356787431523_2308147567799894656_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24176813_10155356787431523_2308147567799894656_n.jpg","attachment_id":"806475"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24174159_10155356786071523_6116488818832848016_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24174159_10155356786071523_6116488818832848016_n.jpg","attachment_id":"806474"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24131502_10155356786781523_634275915575822299_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24131502_10155356786781523_634275915575822299_n.jpg","attachment_id":"806473"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24131109_10155356786481523_6580282359719399026_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24131109_10155356786481523_6580282359719399026_n.jpg","attachment_id":"806472"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24130000_10155356786286523_8012225283567096792_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24130000_10155356786286523_8012225283567096792_n.jpg","attachment_id":"806471"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24129856_10155356786576523_4058660734690547146_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24129856_10155356786576523_4058660734690547146_n.jpg","attachment_id":"806470"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24129801_10155356785851523_7044149964368114995_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24129801_10155356785851523_7044149964368114995_n.jpg","attachment_id":"806469"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24059256_10155356786936523_3784581922501346586_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24059256_10155356786936523_3784581922501346586_n.jpg","attachment_id":"806464"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/23915970_10155356787196523_244054582085968145_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/23915970_10155356787196523_244054582085968145_n.jpg","attachment_id":"806463"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24129594_10155356787341523_3391285666393126455_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24129594_10155356787341523_3391285666393126455_n.jpg","attachment_id":"806467"}]

3 komente në “FOTOT/ “Situatë e jashtëzakonshme”, Rama: Shteti në krye të detyrës, pritet rëndim i gjendjes”

 1. Eri says:

  Fshati digjet e krva krihet… tung

  1. adi says:

   kur shteti eshte ne krye te detyres GJENDJA PERKEQESOHET?????
   o timonier tall trapin me delet talle, se edhe milingona e di qe buka e dimrit behet qe ne vere.
   po ti je si gjinkalla flori bile me shume ti je gjinkalle qe edhe kendon edhe miliardat miliarda edhe rilindasit te kenaqur.
   a me te lumte !!!!!
   aman te keqen nxire njehere taulant ballen qe te thote qe fajin e ka saliu me lulin qe lobuan te zoti kunder rilindjes.
   te jesh i sigurt se rilindasit do te besojne.

  2. mirel says:

   O Ramut, shko nderto ndonje park lojerash se kane nevoje banoret te argetohen. Sa per kete vete e kane fajin qe kane ndertuar pa leje, ose me leje te Berishes, ose me legalizimet e tua. Sa per kanalizimet nuk keni pune ju si shtet. Fundja, c’faj ka qeveria qe bie shi?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *