FOTOT/ Basha në Ferras të Fierit: Situata alarmante, banorët janë braktisur nga qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka monitoruar nga afër situtën e përmbytejes në Ferraz të Fierit.

Basha është shprehur se situata është alarmante dhe banorët ankohen se janë braktisur nga qeveria.

“Situata alarmante. Banorët ankohen se janë braktisur nga qeveria dhe se nuk kanë marrë asnjë ndihmë. Furnizimi me ujë të pijshëm për banoret në Ferras është nevoje urgjente”- tha Basha.

Më herët Basha ishte i pranishëm në Darzezë të Fierit ku u takua me barënt e zonës si dhe me krybashkiakun e PS Armad Subashi.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/862d832d-cb55-479f-9edb-85d0191e4b13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/862d832d-cb55-479f-9edb-85d0191e4b13.jpg","attachment_id":"807699"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/2166bd64-7c68-48df-a102-8bcdb0c1b1fb-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/2166bd64-7c68-48df-a102-8bcdb0c1b1fb.jpg","attachment_id":"807700"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/14f320a3-4ce3-44e0-99b5-25929ff50c72-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/14f320a3-4ce3-44e0-99b5-25929ff50c72.jpg","attachment_id":"807698"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/0d263917-7a6d-42b0-b71e-5ceec287ff28-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/0d263917-7a6d-42b0-b71e-5ceec287ff28.jpg","attachment_id":"807697"}]

2 komente në “FOTOT/ Basha në Ferras të Fierit: Situata alarmante, banorët janë braktisur nga qeveria”

  1. lugati says:

    firaku nga ferrasi …shpresoj te me lexosh..uroj te jesh mire…lugati jom

  2. Fatosi-kosove says:

    Se njerezit jane ne veshtiresi ska asnje dyshim siq shqiptaret pane per here te pare ne 27 vjet demokraci se pushteti ishte ne balle te fortunes dhe per here te pare u be e mundur te shpetohen jete njerezish dhe te tejkalohen krizat sa me lehte,ashtu siq shqiptaret e kujtojne vitin 2011 kur lul basha kishte pushtetin dhe kishte permbytje jo te nivelit te tanishem,por qe njerezit u mbyten ne rrethin e Shkodres,pati edhe humbje jete dhe quditerisht pa fije turpi lul basha filloi te kujtohet vetem pas vitit 2013 se kishte permbytje ne Shkoder ne vitin 2011 dhe ata njerez duhej kompenzuar e qe lul basha me sali berishen nuk i kishte kompenzuar,dhe pa fije turpi ban politike edhe sot kur thot se qeveria i ka lane pas dore qytetaret!!!
    Dhe prap si vie turp dhe ka njerez nese mund te quhen te tille si salijani,noka,paloka,strazimiri,fazlliqi e disa te mjere qe ishin ne qader qe i besojne,prandaj vlen ajo thenja e vjeter popullore qe thuhet:
    “shiqyr qe ra kja dite e u pame”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *