Përmbytjet/ Rama takon banorët e Urës-Vajgurore, përlotet kryebashkiakja

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama ishte në Urën Vajgurore ku  është takuar me banorë të zonës.

Por ajo çka ra në sy gjatë këtij takimi, ka qenë përlotja e kryebashkiakes së Urës Vajgurore, Juliana Memaj, në momentin kur është përqafuar me banorët e zonës.

“Në Urën Vajgurore ku falë investimeve të kryera për mbrojtjen nga lumi, banesat e fushat bujqesore që përmbyteshin çdo dimër dhe kaluan një situatë katastrofike në 2015, këtë herë nuk janë prekur megjithëse prurjet e lumit kanë qenë më të larta”, shkruan kryeministri Rama teksa përcjell pamje nga takimi. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *