Përmbytjet, Serbia i ofron ndihmë Shqipërisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka ofruar ndihmë kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, pas situates së përmbytjeve katastrofike që e kanë përfshirë Shqipërinë.

Në njoftimin e Presidencës së Serbisë thuhet se Vuçiç ka shprehur keqardhje për shkak të përmbytjeve.

Ai ka thënë se Serbia është e gatshme t’i ofrojë ndihmë teknike Shqipërisë në parandalimin e pasojave më të mëdha nga kjo katastrofë humanitare, transmeton lajmi.net.

Ndihmë Shqipërisë i ka ofruar edhe Kosova dhe tashmë forcat emergjente të MPB-së kanë arritur në Fier. Edhe FSK-ja është e gatshme t’i ofrojë mbështetje Forcave të Armatosura të Shqipërisë. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Përmbytjet, Serbia i ofron ndihmë Shqipërisë”

  1. Hajgaret says:

    Shume i falemners Serbis por meqe i paska shku n´men me nimu shqiptart, hajt pra me fillu atje ku i ka ma s´afrmit. knej nga shkypnia po ja kerkojm nimen tjetr kujt ma mir se me serbt e me rust nuk po i dihet si po shkon puna.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *