REPLIKAT për dhunën ndaj grave, Berisha: Të vijë Rama t’i kërkojë falje Violetës. Balla: Po bën marrëveshje me Bashën në Bruksel

Kuvendi është mbledhur pasditen e kësaj të hënë, për miratimin e projekt-rezolutës “Për dënimin e fenomenit të dhunës në familje dhe marrjen e masave urgjente për evidentimin e situatës dhe gjetjen e mekanizmave efikas ligjor për parandalimin e këtij fenomeni”.

Si zakonisht, nga PD, në mungesë edhe të Bashës, fjalën e ka marrë Sali Berisha, që ka kërkuar praninë e Edi Ramës.

Ai që mbahet për mizork nuk është këtu, por nxin edhe me mos-qënien këtu.

Duhet të jëtë këtu dhe t’i kërkojë falje Violeta Manushit për ato që i ka thënë, ku është?” tha Berisha.

Por atij i është përgjigjur Taulant Balla, që me ironi tha se Rama po bën marrëveshje me Bashën në Bruksel.

Është në Bruksel me Lulzim Bashën dhe po bëjnë marrëveshje”, tha Balla me ironi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “REPLIKAT për dhunën ndaj grave, Berisha: Të vijë Rama t’i kërkojë falje Violetës. Balla: Po bën marrëveshje me Bashën në Bruksel”

 1. "BOHOTINA" says:

  PO SI NUK U BERE NJEHERE NJERI MORE ARI?!!! Po ti u ke kerkuar te pakten falje mijra nenave qe u jane thare lotet per femjet e vrare fale politikes tende te poshter, o i poshter. Po asaj prokurores se pergjithshme qe i more erzin para tere kombir. Delenxhi.

  1. Je bur dhe bir Kurve o Sali vrasësi

 2. Mandakalli says:

  O Sal je llum. Ti je ai qe e quaje Ina Ramen lavire bulevardi.

 3. sali-slobodanka e Pd says:

  Pd eshte nje organizate Antishqiptare e orkestruar nga sali-slobodanka qe mori emrin lirie pas marteses Kush nuk e di kete Le te filloje te kullose sepse nuk eshte njeri

 4. Vjola says:

  Po pak gra politikane apo gra e motra politikanesh e kundershtaresh i ke dhunuar psikologjikisht duke i ofenduar e duke shpifur per to njesoj si grate e liga e ngjelka more derezi dhe ke kuraje te hapesh gojen.Rralle gjen burra aq ofendues ndaj femrave,
  tjeter pershtypje kemi pasur per malsoret duke i menduar si burra serioze dhe jo llafazane.

 5. Pensionisti says:

  Te pirit dhe te cmendurit i falen mekatet . Ti ke pergojuar Nenen e Edi Rames , ish gruan e tij , motren e Taulant Balles , Ina Ramen(prokurore e pergjitheshme), e dhjetra gra te tjera te mos them edhe qindra te tjera qe i ke gjymtuar me veprimet e tua te cmendura prej njeriu perbindesh ne gerdec e bulevard duke u vrare burrat e femijet . Ti je nje perbindesh i vertet qe nuk nguron dhe sot te flasesh per . “mbrojtjen e femres”.E kush mund te besoje .Nga mekatet , te shpeton vetem nje raport mjekesor ;Ipapergjegjshem !Nxire ate sa me pare se shok i ke edhe ata qe mund ta japin ket raport se edhe ti i ke ndihmuar!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *