“Shpërthen” Vasili: Rama bën interesantin dhe injorantin në Evropë, Shqipëria ecën vetëm drejt SHBA dhe BE, kryeministri le të eci drejt Rusisë, Kinës

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me vizitën e kryeministrit Edi Rama në Bruksel.

Përmes një statusi në Facebook, Vasili thotë se Shqipëria është e drejtuar nga SHBA dhe BE, ndërsa kryeministri nga Rusia dhe Kina.

Më tej ai shkruan se kryeministri bën interesantin dhe injorantin në Evropën politike.

Statusi i Petrit Vasilit:

Shqiperia ecen vetem drejt SHBA dhe BE, kryeministri le te eci drejt Rusise, Kines etj….

Kryeministri i inkriminuar ben interesantin dhe injorantin neper Europen politike. Europa ka pare plot sharlatane politike ndaj e degjon me indiference dhe percmim kete kultivues te rendomte droge.

Shqiperia dhe shqiptaret perjetesisht ka qene orientuar vetem drejt perendimit, pra drejt SHBA-ve dhe BE-se. Edhe ata politikane qe kane dashur ta orientojne ndryshe Shqiperine kujtohen me percmim dhe shqiptaret kane imponuar nje vullnet te tille vetem e vetem perendimor.

Po keshtu shohin me percmim e neveri kete histerine e kryeministrit, qe SHBA dhe Europes i tregon Rusine,Kinen etj etj…..

Kryeministri i paafte dhe antishqiptar, qe drejton vendin nuk e duron dot shtetin ligjor, qe amerikanet dhe europianet duan ne Shqiperi,sepse ky shtet eshte eshte kunder droges,krimit,korrupsionit dhe koncesioneve.

Ndersa ky shkollepaku qe medemek i jep mend europes mijevjecare, do qe te beje shtetin e trafikanteve,krimineleve dhe aventuriereve.

Eshte i humbur,do te ike dhe do ta qeshin edhe si mendjehumbur qe eshte. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në ““Shpërthen” Vasili: Rama bën interesantin dhe injorantin në Evropë, Shqipëria ecën vetëm drejt SHBA dhe BE, kryeministri le të eci drejt Rusisë, Kinës”

  1. santiago says:

    O Titi ..je bere me keq se Sala o derzi

  2. Qani says:

    Shko or Vasil e futja ndonje pordhe me mire..se plase duke “shperthy”…

  3. Adi says:

    O Cile e degjove vete kryeministrin, apo ta thane? Kush ta ka mbushur mendjen qe je i zgjuar?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *