VIDEO/ Bagazhin plot me drogë, kapen në flagracë 3 trafikantët në Tiranë, policia jep detajet

Policia e Tiranës, ka finalizuar operacionin antidrogë i koduar “Vakumona”, në baza të të cilit janë arrestuar në flagrancë 3 shtetas dhe shpallet një në kërkim.

Shtetasit e arrestuar janë:

B.J., 46 vjeç, banues në fshatin Shëngjergj, Vakumonë, Tiranë

A.J. , 19 vjeç, banues në fshatin Shëngjergj, Vakumonë, Tiranë

M.J, 18 vjeç, banues në fshatin Shëngjergj, Vakumonë, Tiranë

Si dhe shpallet në kërkim shtetasi P.L.,

Të lartpërmendurit u kapën në flagrancë më datë 05.12.2017, rreth orës 20:00, tek vendi i quajtur “Gurorja e Kllojkës” në këto rrethana:

Nga ana e Specialistëve të Seksionit për Hetimin e Narkotikëve më datë 05.12.2017, është organizuar shërbimi pasi në bazë informacioneve të marra në rrugë operative që dispononte Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në drejtim të goditjes së veprimtarisë së kundraligjshme në fushën e narkotikëve, ka rezultuar se shtetasit B.J., A.J. dhe M.J. në bashkëpunim me njeri – tjetrin, kryenin aktivitetin e kundraligjshëm të shitjes së lëndëve narkotike të dyshuar të llojit “Cannabis Sativa” në sasi të konsiderueshme, personave të ndryshëm në zonën e Saukut, Berzhitës, Kllojkës, etj.

Personat e lartpërmendur lëviznin me automjetin, “Renault Laguna”, në përdorim nga këta shtetas.

Në vendin e quajtur “Gurorja e Kllojkës”, janë neutralizuar dhe prangosur të tre personat e lartpërmendur, ku në bagazhin e automjetit të tyre ndodheshin disa thasë të zinj dhe të bardhë të mbushur me material bimor të thatë ngjyrë jeshile e dyshuar si lëndë narkotike e llojit “Cannabis Sativa”.

Sasia e bimës së dyshuar si narkotike e përshkruar më lart, pas peshimit, rezultoi në peshën totale 65,6 kg.

Gjithashtu janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

1 automjet

4 telefona celularë

Materialet proceduriale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike në bashkëpunim”, parashikuara nga neni 283/2, i Kodit Penal në ngarkim të shtetasve: B.J., A.J. dhe M.J.

Tiranë, Finalizohet operacioni antidrogë i koduar “Vakumona”,Sekuestrohen 65,6 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis SativaArrestohen në flagrancë 3 shtetas dhe shpallet një në kërkim. Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë finalizuar me sukses operacionin “Vakumona”.Si rezultat janë arrestuar në flagrancë shtetasit:• B.J., 46 vjeç, banues në fshatin Shëngjergj, Vakumonë, Tiranë• A.J. , 19 vjeç, banues në fshatin Shëngjergj, Vakumonë, Tiranë• M.J, 18 vjeç, banues në fshatin Shëngjergj, Vakumonë, Tiranë Si dhe shpallet në kërkim shtetasi P.L.,Të lartpërmendurit u kapën në flagrancë më datë 05.12.2017, rreth orës 20:00, tek vendi i quajtur “Gurorja e Kllojkës” në këto rrethana:Nga ana e Specialistëve të Seksionit për Hetimin e Narkotikëve më datë 05.12.2017, është organizuar shërbimi pasi në bazë informacioneve të marra në rrugë operative që dispononte Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në drejtim të goditjes së veprimtarisë së kundraligjshme në fushën e narkotikëve, ka rezultuar se shtetasit B.J., A.J. dhe M.J. në bashkëpunim me njeri – tjetrin, kryenin aktivitetin e kundraligjshëm të shitjes së lëndëve narkotike të dyshuar të llojit “Cannabis Sativa” në sasi të konsiderueshme, personave të ndryshëm në zonën e Saukut, Berzhitës, Kllojkës, etj.Personat e lartpërmendur lëviznin me automjetin, “Renault Laguna”, në përdorim nga këta shtetas.Në vendin e quajtur “Gurorja e Kllojkës”, janë neutralizuar dhe prangosur të tre personat e lartpërmendur, ku në bagazhin e automjetit të tyre ndodheshin disa thasë të zinj dhe të bardhë të mbushur me material bimor të thatë ngjyrë jeshile e dyshuar si lëndë narkotike e llojit “Cannabis Sativa”. Sasia e bimës së dyshuar si narkotike e përshkruar më lart, pas peshimit, rezultoi në peshën totale 65,6 kg.Gjithashtu janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale:• 1 automjet • 4 telefona celularë Materialet proceduriale do t'i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike në bashkëpunim”, parashikuara nga neni 283/2, i Kodit Penal në ngarkim të shtetasve: B.J., A.J. dhe M.J.

Publié par Policia e Shtetit sur mercredi 6 décembre 2017

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *