VIDEO/ Sigurimi i banesave, qeveria më pranë projektit të BB

Qeveria është më pranë projektligjit të propozuar mbi bazën e idesë së Bankës Botërore, që kërkon sigurim të detyrueshëm për të gjithë pronarët e banesave.

Kryetari i Komisionit të Veprimtarive Prodhuese, Eduard Shalsi, shpjegon për gazetarin e TemA TV Mariglen Kume nismën e kryeministrit  Edi Rama. (TemA TV).

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “VIDEO/ Sigurimi i banesave, qeveria më pranë projektit të BB”

 1. neda says:

  Vendi nuk mendoje se eshte e nevojshme te kthehet ne socializem, qytetaret nuk mund te detyrohen per sigurimin e pronave te tyre. Shteti i korruptuar deri ne detaje qe beri e po bene legalizimet e ndertesave te ndertuar te menyre te jashteligjshme e ne vende me rrezik,ka bere veprimin me te jashteligjshem qe po hap e dote hap shume probleme sote e ne te ardhmen. Me c’te drejte shteti merr persiper demshperblimet nga permbytjet apo termetet me taksat e taksapagueseve?. Une personalisht e kam siguruar apartamentin tim jo se me thote shteti por per faktin se dua te ruaj investimin qe kam bere. Kete problem sejcili duhet te mendoje vete per investimin e tij, e ne se nuk e mendon dhe merr masa per te siguruar kete investim do te thote qe nuk e meriton ate,dhe kjo eshte e qarte. Nek jemi me ne socializem,prandaj mbi kete baze duhet nxjerr edhe ligjet dhe z.Eduard, qe tani ka marre plotesisht pamjen e nje islamiku, e qe kerkon te pregatise opinionin me mashtrimet e tij,duhet ta kete te qarte se jemi ne kapitalizem dhe kapitalist nuk eshte as Turqia apo Rumania qe ai i referohet.Ne se shteti merr hapin e gabuar,ne nje moment te caktuar,popullata mund te ngrihet ne protesta por tashme jo me parrullat “duam paret tona” por me parrullen “duam shtepit tona”, e sidomos tani kur natyra ka te papritura, si hakmarrje ndaj masakrimit qe i behet asaj. I lini njerzit te mendojne vete per pronat e tyre.

 2. Lili says:

  Cfare hajri i kane pare shqiptaret BB,?
  Aferat me te aferemit e pushtetareve si dje per bregdetin me Maltezin,si sot me Arian Hoxhen,burrin e ministreshes se mbrendshme.
  Politike qe vetem varferon shqiptaret me taxa qe perfundojne ne xhepat e nje grusht njerezisht.
  E kuptoni pse vendet me pak dignitet i kane thane bb shpordhu prej vendit? Apo halla nuk ju kane shtrydh boll?

 3. S Gj says:

  BB do te siguroje pronat per te cilat jep kredi .Kusaret Shqiptare do bejne shoqeri sigurimi private dhe do marin siguracine (pagesa0 per te gjitha pronat edhe per ato qe nuk financohen nga BB.Kur te te digjet apartamenti tiy duhet te ta ndertoje zyra e siguracionit e cila do funksionoje si ne Shqiperi dhe ti do kesh….Ai do kete $

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *