Ronaldo flet pas fitimit të trofeut të “Topit të Artë”

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kristiano Ronaldo fitoi për herë të pestë në karrierë trofeun e “Topit të Artë”, duke argjentinasit Lionel Messi.

Ylli portugezi pasi mori çmimin falënderoi të gjithë ata që e ndihmuan të arrijë një tjetër sukses.

“Jam shumë i lumtur. Isha golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve dhe titujt më ndihmuan.

Dua t’i falënderojë të gjithë bashkëlojtarët në Real Madrid dhe Kombëtaren e Portugalisë, të cilët më mundësuan që të jem këtu”, tha Ronaldo.

Ylli madrilen mposhti në këtë garë dy rivalët e tij Lionel Messin dhe Neymarin. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *