Ruçi takon kryetarin e Dhomës së përfaqësuesve Paul Ryan: Shqipëria, aleate e SHBA-ve në Ballkan

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka takuar kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve Paul Ryan dhe kryetaren e Demokrateve Nensi Pelozi.

Kryeparlamentari ka shprehur mirënjohjen për përkrahjen e dhënë duke i ftuar për të vizituar Shqipërinë.

“Keni mirenjohjen tone per mbeshtejen dhe angazhimin tuaj personal ndaj Shqiperise. Eshte deshira ime dhe e Parlamentit shqiptar qe ju te vizitoni Shqiperine,” tha Ruçi.

Ndërkohë nga ana tjetër Pelozi tha se Tirana zyrtare është aleate e SHBA-ve në Ballkan.

“Shqiperia nje aleat i rendesishem i SHBA ne Ballkan. Do te jete nje kenaqesi te vizitoj Shqiperine,” u shpreh ai. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Ruçi takon kryetarin e Dhomës së përfaqësuesve Paul Ryan: Shqipëria, aleate e SHBA-ve në Ballkan”

  1. syri blu says:

    Kete foto e shikon ai llapaqeni digital ?? se na shqepi ne peralla qe Rucit nuk i lejohet hyrja ne USA , hapi syte plak matuf qe gjithe jeten mashtrove , keshtu eshte kur meresh me thashetheme si grate e keqia ………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *