FOTOT/ Bashkia e Tiranës rehabiliton kopshtet dhe çerdhet, kushte komode për të vegjlit

Pavarësisht emergjencave të këtyre ditëve si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, në kryeqytet ka vijuar puna për rehabilitimin e ambienteve të brendshme dhe të jashtme të objekteve të arsimit shkollor dhe parashkollor.

Në këto ditë të ftohta, punonjësit e Bashkinë kanë bërë të mundur pastrimin e tarracës në mënyrë që të eliminojmë lagështinë e ditëve që na presin në Çerdhen Nr.16, ndërsa në çerdhen nr. 17, ka përfunduar rehabilitimi i ambienteve të brendshme duke siguruar kushte dhe rehati për më të vegjlit e njësisë nr.7!

Puna vijon edhe në një tjetër objekt parashkollor, sikurse është çerdhja Nr. 19 ku është drejt përfundimit lyerja e ambienteve, ndërsa paralelisht po rregullohet sistemi hidraulik në Kopshtin Nr.52 në mënyrë që të vegjlit e qytetit të kenë kushte komode. 

Pas amortizimit, në shkollën 9 – Vjeçare ”Xhezmi Delli” pranë zonës së njohur si Xhamlliku po punohet për rehabilitimin e fasadës dhe për mirëmbajtjen e ambienteve të saj.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_kopshti-52-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_kopshti-52-2.jpg","attachment_id":"810936"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_kopshti-52-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_kopshti-52-1.jpg","attachment_id":"810937"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/shkolla-ishte-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/shkolla-ishte.jpg","attachment_id":"810933"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/shkolla-eshte-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/shkolla-eshte.jpg","attachment_id":"810934"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/kopshti-52-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/kopshti-52.jpg","attachment_id":"810935"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-19-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-19-3.jpg","attachment_id":"810938"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-19-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-19-2.jpg","attachment_id":"810939"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-19-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-19.jpg","attachment_id":"810940"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-17-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-17-2.jpg","attachment_id":"810941"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-17-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/thumbnail_cerdhe-17-1.jpg","attachment_id":"810942"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/cerdhe-16-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/cerdhe-16-2.jpg","attachment_id":"810943"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/cerdhe-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/cerdhe-16.jpg","attachment_id":"810944"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *