“Ke bërë seks me vëllain tënd?” Rita Petro shokon me përgjigjen që jep mbi incestin dhe impulset e para

Poetja Rita Petro ka qenë e ftuar në “Zonë e lirë” ku foli për herë të parë në një studio televizive mbi poezinë e inçesit.

Pyetja e parë  për Petron ishte: “Mos ndoshta Rita Petro kjo gjë ka ndodhur në jetën tënde? Mos ndoshta ke një vëlla dhe ke pasur këtë dëshirë? Mos ndoshta e ke bërë me vëllain tënd?”

Shumë pyetje e bukur”, tha Petro. “Unë nuk kam vëlla po edhe sikur të kisha do ta shkruaja poezinë, kam adhurim babain tim.

Jam rritur në një familje të lirë në mendime. Familja është bërthama e parë ku njeriu ndjen impulset e para.

Mënyra se si thith fëmija gjinjtë e nënës është mëkati i parë inçestual.

Në fund të fundit dihet lidhja e babait me vajzën dhe e djalit me nënën”, nënvizoi poetja.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në ““Ke bërë seks me vëllain tënd?” Rita Petro shokon me përgjigjen që jep mbi incestin dhe impulset e para”

 1. Kjo e mjere eshte e semure ,
  si shume ne ate Bote e shoqeri plehrash
  por ala me i semure si kjo eshte ky Perversi Temes ,
  qe poston qellimishte per te injoruar kte te mjere ne faqet e kazanit .

  Nqs kjo e shkret ,ka ndonji njeri ,mike,te aferm ,shoqe qe i do te miren
  e ndokush qe i ka ngel ndopak shpirt njerezor ne ate Bote bestiesh ,
  le ta ndihmoje e mbaje afer e kujdeset

 2. votren says:

  Po pse nuk e shkrove per babain,idiote.

 3. emigranti says:

  Incesti eshte I denueshem ne gjithe boten.
  Kjo fare poetje nuk e trajtõn incestin si problem te perverseve, por e ngre ate ne kult duke e promovuar si vlere.
  Kjo eshte ìmorale, ndersa publiciteti dhe vleresimi qe I jepet nga shtypi e propoganda eshte e denueshme dhe e trishtueshme kur mendon se ne cfare drejtimi kerkojne te orientojne shoqerine.
  Nuk eshte mire te promovosh imoralen per vlere.
  Per seksin kane shkruar shume shkrimtare e poete duke e trajtuar mjaft bukur artistikisht, ndersa kjo kalon ne perversitet duke na shitur imoralen per te bukur.

 4. Babuç says:

  Doli prap kjo … mbas gjith atyre vrejtjeve te shkrimit pare kjo prap shkruan !!! I bie qe kjo me shum po kerkon vemendje jo se ne thelb ka dicka per te vertetuar . Mos e infekto menyren natyrale qe Shqiptaret rruajn akoma kur vjen puna ne incest apo ne sex sepse sado ka ca fara te prishura si puna jote ne pergjithsi Shqiptaret jan per normalitet e jo banalitet

  1. censura says:

   o lere lere shqiptaret nuk jane banal fare aaaaaahahahahahahahahaaaa

 5. Bobi says:

  A MI MOTER MOTER TY VETEM MUSHKA TE BON DERMAN AS NJE LLOJ GJEJE TJETER.

 6. vargje says:

  Mua me pelqeu poezia. E pershkruan shume bukur kete impuls prezent ne mendjen e shqiptareve. Sidomos meshkujve shqiptare. Nuk mbaj mend se sa e sa meshkuj shqiptare kam degjuar te flasin per seks me familjaret e vet. Po nuk e dija qe edhe femrave u shkonka mendja.

 7. Mandakalli says:

  Ne fakt eshte e kunderta. Njerezit normal ndjejne neveri per gjithcka seksuale ne lidhje me prinderit dhe motrat ose vellezerit. Eshte thjesht nje menyre mbrojtje e natyres kunder incestit qe shkaterron gjenet. Ka devijime por jane shume te vogla ne krahasim me numrin e popullsise.

 8. kashi says:

  te keqen e vrimes moj

 9. spartaku says:

  Kjo palaço pseudogazetare,injorante,Rita,kur thote se jame rritur ne nje familje me mendime te lira,do te thot qarte,se eshte rritur ne nje familje te degjeneruar.Por me çudit gazeta Tema,pse ja botojne keto shrime kesaj monstre te keqe? Ajo ka qellim te degjeneroi shoqerine e t’a beje si vehten e saj prostitute,kurve.

 10. Zini says:

  Te qifsha rrace ofare e keqe kjo do djegur ne turre drush rrace muti ,pse ja botoni shkrimet kesaj shkerdhate e qifte kali se ai i bene derman

 11. Altin Pleqi says:

  Kjo monster epshore “Zone e lire”. E mjera Elekter kaq e ulet ka bere incest me shtetin e saj kulturor Edip qe e boton ndersa censuron te tjere, mendova pa i lexuar poezite e saj. Sfinks dhe e bija e sfinksit vazhdova…E di qe arti dhe dashuria e elites se pervertuar Shqiptare zonale eshte poshterim dhe krim, ndaj ndjej perbuzje dhe dhimbje qe i perkas te njejtes race si ajo, jam artist. Por ngushellohem se bej pjese te te censuruarit dhe te panjohurit nga publiku edhe pse me pak mekatar ne realitet, jo ne dukje, me poezi krishtike e te delira bllokuar…Ajo tallet me legjendat me sublime te kombit tim, ne nje atdhe ku vellai per motren ngrihet dhe nga varri, per shkaqe tragjedish historike e gati religjoze, tradhetie dhe kali te drunjte sajuar nga fqinje dinake dhe te pabese…Pastaj i lexova disa poezi te saj qe te mos e paragjykoja dhe nuk mund te them se nuk eshte poete. Cfare ka shkruar ajo me ndyrazi se ca pseudo-diplomate shefa besnike te shefit, qe iu intereson te jene miq vetem me te e qe shesin mitin e atdheut dhe te disidenteve te tij per shkak te pushtetit te perkohshem te tyre ! Eshte shume perverse per nje grua? Pretendojne se jane gjalle dhe te gjalle jane ndersa arti i tyre urryes transformues eshte vrases…Mallkuar qofshin ! Nuk do te kthehemi me mbrapsht per t`i ndryshuar ata ! Dhe Rita Petro Filipi le te shkruaj edhe ajo c`te doje, eshte me mire te thyej nje tabu incesti…ne poezi, sesa ta kryeje ate. Pavaresisht kesaj meqe nuk e ka per vete poezine por e lidh me fruta dhe sajesa te tjera ne konceptim qe e ngaterrojne me keq…poshtersine nuk do t`ja fale askush, jo perversitetin e detyruar pa krim, thjesht ne ndjesi, ne rebelim, as historia ! Nuk e dime nese poetja i kundervihet dhe denoncon nje autoritet tiranik, nese eshte keshtu kopetentja le te na e thote ! Gjithcka do te ishte me e thjeshte dhe me e bukur nese ajo do te justifikohej se kemi te bejme me nje simbol te gruas dhe burrit pa incestin, dhe jo te ngaterroheshin lidhjet gjinore dhe legjendat me vellezer…Quo vadis !

 12. Alban Dardani says:

  —- More….!! ….Ne mos gabohem ….. Mos eshte kjo valle …….AJO POETESHA qe shkruante dikur……”VRIMA IME ESHTE SI VULLKAN”…..????
  ——- More….!! ….Ne mos gabohem ….. Mos eshte kjo valle …….AJO POETESHA qe shkruante dikur……”VRIMA IME ESHTE SI VULLKAN”…..????
  —- MORE ….Mos eshte ajo QE U LAURUA ME CMIM TE PARE PER librin ”’ VRIMA”’ …..e nderonte dhe z . E. RAMA me pallosh te gjat.
  — Ti zotri qe kritikon Temen, PERSE PRONOVON E JEP LAJME TE TILLA,, ti mund te kesh te drejt , por filloje se pari tek mender studijoja telvizive QE ESHTE DHE E PREFERUARA E KRUE MINISTRIT, dhe qe eshte lejuar te beje nje gje te tille. Ne fund te fundit gazeta jep lajmin dhe te ka lene hapsiren per te dhene mendim
  —- NJE DER KLASIKET E FILOZOFIS , KA THENE ;– ” SHKATERRIM I NJE KOMBI VJEN EDHE NGA DEGJENERIMI I FEMRES ”
  KJO LLOJE KARA-BUCE, SE BASHKU ME KARA-BUCE E KARE-BUCER TE EMISIONIT E TE SHTETIT DEMO-SHKERDHATO-KRATIK PO PAGUHEN QE TA BEJNE KETE PUNE .
  —- Po ministrja nuk e shikon ku po bien KUMBARAT. Apo hedh valle ne KUCOVE;; ” DO KENDOJM , DO BEJM SHAKA. HA E PI O QERRATA”..
  —- Shqiperija ka shume parti e shoqata , KU LEF QENI DHE HA MACJA….,jam kurjoz , po per mbrojtjen e te drejtave te asaj pjese te shoqeris qe nuk do degradimin,… degjenerimin , shkaterrimin e kultures, etikes e te vlerave morale AKA VALL , NDONJE SHOQAT …….?????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *