Patozi ironizon Ramën: Timonier, mos i trego bilbilave ku janë pemët, përpiqu të gjesh një shteg për të dalë vetë nga pylli

Ish deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka ironizuar Ramën për gjestin e këtij të fundit ku i thoshte të rinjve që fishkëllenin në një takim “bilbila shkoni në pyll”.

Përmes një statusi në facebook Patozi i thotë Ramës …”mos u mundo kot t’u tregosh bilbilave ku janë pemët, por përpiqu të gjesh një shteg për të dalë vetë nga pylli”.

Statusi i plotë

MOS I TREGO BILBILIT PYLLIN

I dashur timonier,

Kërkoj ndjesë që e mora vesh me vonesë lajmin për fishkëllimat e djeshme në Pallatin e Sportit. Më falet, gjithësesi, dhe jam i justifikuar në një farë mënyre, se kam qenë i zënë me festimet e Ditës së Rinisë.

Por tani, që e pashë, një këshillë po ta jap. Kur të fillojë ajo lloj muzike, mos u mundo kot t’u tregosh bilbilave ku janë pemët, por përpiqu të gjesh një shteg për të dalë vetë nga pylli.

Se i bie se ka nisur që për ty të këndohet ajo kënga, që kishte interpretuar mbrëmë jo keq Ditmir Bushati “Pranvera filloi me ardhë, dhe bylbyli nis me knu...” (TemA)

8 komente në “Patozi ironizon Ramën: Timonier, mos i trego bilbilave ku janë pemët, përpiqu të gjesh një shteg për të dalë vetë nga pylli”

 1. Landi says:

  PATOZI,koqet e grurit që ke hedhur pas, për të gjetur rrugën drejt PD-së, ti hëngrën zoçkat.😂😂
  Je i humbur pyllit, shif çdo bësh, se të zuri nata!
  👎👎👎👎😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 2. Syti KORITA says:

  Zgjidh problemin me LULUSHIN, qe te nxorri ne ” TAKO “, pastaj merru me Ramen !

 3. saliu says:

  Ik o Patoz mos na caj bythen. Shko lepija Lulit te te vere deputet mbas kater vitesh.

 4. Ladi says:

  Z.Astrit, ndihmoje Z.Rama te gjeje rrugen,udhehiqe sic udhehoqe PD drejte majave te larta,se nuk e gjen rrugen ,po pate veshtiresi kerko ndihmen e shkolle shumit Tit Vasilit.Ta gezoni 12 dhjet…

 5. pas dimrit, vjen pranvera says:

  O Patoz, je per vete neper ferrat e Lulit, apo breket e Monikes, çfare kerkon, apo tani qe ke dale ne breg mund te flasesh si te vjen.

 6. Gaspri says:

  Mos llap kot.Nuk ka nevoje Rama per keshillat e tua. Koke e madhe ti paske qene i zane me pune te medha. Ptu rrace e poshter. Kriminel i ndyre. Po te kesh gje per PD-ne shko merru vesht me djalin e Fariut te KQ te PPSh-se, me Salianjin qe vjedh energji elektrike, me Grida Sumen e Sigurimit qe shet nga tre here hyrjet e ortakut. C ke me Ramen. Merru vesh me keta lideret e PD-se te cilet jane pak a shume sic ishe ti kur i u ngjeshe PD-se.

 7. Qyqja qe vajton says:

  Astrit…e ke emrin, por qyqe do ngelesh..Meru more trim,me karjeren tende,Meru me Bashen,dhe tregoju demokrateve pse je me i miri ti..
  Gjer me dje, hanje ne nje tas,po Sala, te ndau,te la pa gje..Tii e di shume mire,qe ty dhe shoket e tu, nuk ju hoqi, Luli ,por Sliu..Po as ty as shokeve te tu sja u mban nga Sala se jeni me kartele dhe po e drodhe bishtin ,ta tregon kengen..hahahh
  Ne vent, te ngrihesh, dhe ti thuash Lulit,tent, qe je hajdut, je vrases,ke bere pastrim parash,je shites vatani etje meresh, me bilbilat e Rames,meresh se kush u zgjodh,per dekan ne universitet..Sa poshte ke rene..Kurre, sdo behesh dot lider..Mer pake shembull nga shoku tent, dhe imi,Mero Baze,si i shtron ,argumenton,dhe kap problemet,korente, qe ka vendi..Ke qene ne Rd..
  Po meresh me Sajmir Tahirin,pse u ngjit, ne peme dhe u ul nga pema,hahahah e nuk meresh, me Lulin,qe i ka mbushur bankat, ne ishuj, me miljonat, qe ja ka vjedhur popullit.Po u more me te, ne demokratet, do te te besojme…mos haro dhe Salen..hahahah

 8. Reality Check says:

  Nga cili pyll e ke shkrujt kete keshille mor medioker leshi. Mos erkon te gjesh rrugen tende per ne PD duke i dhe “keshilla” Edit?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *