Jeruzalemi, Papa Françesku komenton deklaratën e presidentit Trump: Qetësi dhe durim për çështjen

Pasi presidenti Donald Trump deklaroi se do ta njihte Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit ka reaguar Papa Françesku.

Ai kërkoi edhe një herë sot qetësi dhe durim nga të gjitha palët pas vendimit të presidentit amerikan.

 

 

“Ati i Shenjtë përsërit kërkesën e tij për qetësi dhe durim nga të gjitha palët”, thuhet në një komunikatë të Vatikanit.

Të gjithë liderët politikë duhet të angazhohen për të parandaluar spiralet e dhunës në këto momente të rënda”, theksohet në të,” shkruhet në një njoftim që përcjell Vatikani. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Jeruzalemi, Papa Françesku komenton deklaratën e presidentit Trump: Qetësi dhe durim për çështjen”

 1. Agron says:

  Qetesi thote Presidenti i Vatikanit i ashtuquajturi “Pape”.
  Pse qetesi?
  Apo ky kujton se eshte Zoti i cifuteve?

 2. Pellazgos says:

  Qetesi thote Pesidenti i shtetit te Vatikanit i vetequajture Pape!
  Zoti nuk harron Galileon,Brunon dhe mijera te tjere qe luftuan semundjen e Krishterrimit.
  Si mund te thuash qetesi nje femre derisa te perdhunohet!
  Keto behen sot ne emer te “Zotit” duke mos harruar luften kunder shkences,dijes,lirise dashurise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *