Nishani zbulon “skandalin e madh” në Facebook, pasi gruaja e tij rrëmbeu pronat e kishës…

Bujar Nishani në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, thotë se “një prej këtyre të drejtave tashmë të dhunuara është ajo e pronës”.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai thotë se Shqipëria ka bërë shumë hapa pas sa i përket lirive.

Më tej ai tregon i shqetësuar se ky skandal sipas tij bën me turp autoritetet më të larta të drejtësisë shqiptare dhe kompromenton seriozitetin.

Nishani në fakt, nuk ka pse ankohet, pasi falë presionit të tij si president mby gjykatat, e shoqja rrëmbeu pronat e kishës në Elbasan.

Për të shmangur këtë skandal, qeveria e Edi Ramës ka vendosur që të paguajë gruan e Nishanit, që mos të mbyllë kishën në Elbasan.

Postimi:

“Where, after all, do universal human rights begin? In small places, close to home — so close and so small that they cannot be seen on any maps of the world. […] Unless these rights have meaning there, they have little meaning anywhere. Without concerted citizen action to uphold them close to home, we shall look in vain for progress in the larger world.” Eleanor Roosevelt

Sot në ditën botërore të lirive dhe të drejtave themelore të njeriut, Shqipëria ka bërë shumë hapa pas, për fat të keq !

Një prej këtyre të drejtave tashmë të dhunuara është ajo e pronës, duke e zëvendësuar atë nga një e drejtë themelore e garantuar me ligj, me një mekanizëm shtetëror që shkel parimin e sigurisë juridike, parimin e barazisë ligjore, mosdiskriminimit si dhe të drejtat e pronës, duke dhunuar kështu nenin 6/1 të Konventës dhe nenin 1 të Protokollit 1 të Konventës të Këshillit të Evropës.

E drejta e pronës në Shqipëri tani gjykohet sipas një ligji, vlerësimi për të cilin nga Komisioni i Venecias është bërë mbi një version të fallcifikuar, dërguar nga institucionet e Shtetit Shqiptar.

Ky skandal i përmasave të mëdha nuk do mund të harrohet lehtë. Por ai bën me turp autoritetet më të larta të drejtësisë shqiptare dhe kompromenton seriozitetin e individëve të përfshirë në opinionin e Venecias.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Nishani zbulon “skandalin e madh” në Facebook, pasi gruaja e tij rrëmbeu pronat e kishës…”

 1. korçari says:

  Z.Nishani do te mbahet mend si presidenti me i paafte,pa personalitet ,nje njeri qe vuri interesat e Salehut dhe te Pd-se mbi interesat e popullit te vet ,nje qenie qe perdori çdo mjet qe kishte ne dore per te sabotuar qeverine e majte te zgjedhur nga votat e popullit .Nje qenie pa shtylle kurrizore i cili flet per te drejtat e prones kur b/shortja e tij deshi te shkateronte kishen e Elbasanit si prone te saj thjesht nje FATKEQESI KOMBETARE i cili duhet harruar sa me shpejt perjashto per hapjen e depos se dekoratave (dekoroi kriminelet ,diversantet qe kishin vrare gra ).

 2. salem says:

  Po turinjte pse i zgjat ky apo qe tregon urrejtje >

 3. !!!! says:

  I shkreti, ka hallin e pronave në Elbasan. Hahahaha!!!!

 4. Petriti says:

  Gjalle qenka ky koqja?

 5. Beno says:

  Jevgjit Egjiptian shikoja fetyren

 6. asd says:

  Mua me dukej me mire me mustaqe… nje mut me mustaqe;

 7. taraboshi says:

  Po ti more i degjeneruar kur konstatiove qe ligji eshte bere gabim kur ti dhe gruaja jote rrembyet pronat e te tjereve .A mundesh me na i shpjegu ti dhe kuzhdo tjeter si ti ne cmenyre kan bere qysh ne kohe te turqise apo me vone prona ne shuma te medha hektaresh ? Me siguri ti e din por po ju shpjegoj popullit te genjyer prej jush dhe propogandes komtare dhe nderkombetare . Ato prona jane perfituar duke ju sherbyer te huajve ne dem te popullit vet pra atehere i sherbyen turkut dhe ai i shperbleu duke ju dhene token e te tjereve se turku nuk pruri toke prej turqie por ju dhe token e shqiptareve te tjere . Ndersa sot Nishani me Berishen ju vodhen toke shqiptareve te varfer e te ndershem dhe ju dhane vehtes dhe njerezve te tyre dhe duke ju sherbyer serbeve dhe grekerve .

 8. ali vlora says:

  O Bujar Mehmuti ! Ik ha groshe gjakundi o servil u perjetshem . Keshtu te kam njohur gjithmone. Je turpi i atyre ushtarakeve te ndershem e atdhedashes. Kushte mbajti ne Tirane o jashtqitje e P.P.SH.

 9. pas dimrit, vjen pranvera says:

  U fute ne radhen e heronjeve te haleve dhe ti burri pa nishan qe te rroi mustaqet Edi Rama. Burri dikur po ti zije ne goje mustaqet, te vriste. Ky palo burre, fap i rruajtji se u tremb nga Edi Rama. Vate o Bujar , vate; o burri me 20 surrate, s’i ngjave Bujarit nga Vlora qe mori 20 diploma.

 10. PUN RROPSISH says:

  HAHAHAHAHAH
  PO KUR MER EDHE POZA SI GANGSTERR GABELI QE E SHNDROJ PRESIDENCEN
  NE HALE !
  GRUJA KTIJ KA MASHTRU PRIFTIN
  O PALLUE ME PRIFTIN AQ GJATE
  DERI SA PRIFTI I LESHOJ TAPINE E TOKAVE TE QISHESH

 11. Gezimi nga cepani says:

  Po prape po na e nxirni kete surat pa mustaqe qe na flete dhe per ligje a per prona ,po ky nuk ngre dote breket e veta dhe ligjet tani na i mesoi se ky per mberthim dhe zbethim dyfeku dinte dhe ate e mesoi duke kopjuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *