Tritan Shehu këshillon shqiptarët: Përgatituni se ditë të vështira do vijnë

Deputeti demokrat Tritan Shehu ka komentuar programin e shëndetësisë së prezantuar nga ministria e Shëndetësisë duke e cilësuar atë si të dështuar edhe pse nuk ka nisur ende implementimi.

Shehu këshillon shqiptarët të pregatiten pasi sipas tij janë duke ardhur ditë edhe më të vështira.

Më tej ai shton se çuditë e qeverisë për shëndetësisë nuk kanë të sosur

Statusi i plotë

“CUDITE” E QEVERISE PER SHENDETESINE NUK KANE TE MBARUAR!!!

Ministria Manasterliu prezantoi strategjinë e re te sistemit “shëndetësor”, përsëri sikur “Bota” te krijohej sot-asnje fjale për “Shëndetësinë Falas” e fundin e saj tragjik.

Ishte një program absurd edhe ky i sotmi, me regresiv se edhe klishete e dikurshme komuniste per sistemin shëndetësor.

Një program ky ku lexohet varferia e thelle e sistemit, numri i mjekeve si specie ne zhdukje, mungesa e sherbimeve etj- pa asnje strategji reale zgjidhjeje.

Ajo qe lexohet qarte eshte se ne Shqiperi do te ngelin vetem 11 spitale ne rrethe, te tjerat do te kthehen ne “qendra shendetesore e urgjence”!!!

Spitale te rendesishme si i Permetit, Tepelenes, Lushnjes, Pogradecit, Sarandes etj, nuk do te funksionojne me si te tille!
“Zgjidhja” do te jete mbyllja e spitaleve, ulja drastike e shtreterve, koncentrimi asfiksues i sherbimit qe mbetet ne pak qendra, duke e larguar ate nga qytetaret!

Jo vetem qe nuk do kete me decentralizim e “spital ndermarje”, por do te vendoset “rregjimi i i vjeter i patronazhit” mbi ato, si nje reminishence e dikurshme kjo.

Perballimin e kolapsit te numrit te mjekeve e mungesave, do ta realizoje ky patronazh, duke cuar mjeket nga qendra ne periferi sikur te ishte “stazhi” komunist.

Ne fakt kjo vecse do te shkaterroje me tej edhe qendren, pra spitalet e Tiranes.

KUJDESI PARESOR DO TE VAZHDOJE KREJTESISHT I CENTRALIZUAR DHE LARG FIZIONOMISE, QE DUHET TE KETE TASHME.

Zj. Ministre vetem per dicka siguroi: “Te fameshmet koncesione gryrese e shkaterruese te sistemit shendetesor do te lulezojne” me tej”!!!

SHQIPTARE TE DASHUR, PREGATITUNI PER DITE SHUME ME TE VESHTIRA QE JU PRESIN!(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “Tritan Shehu këshillon shqiptarët: Përgatituni se ditë të vështira do vijnë”

 1. fiqo says:

  E dim, do hame presh, ti do e hash ne byth…….

  1. tarasi says:

   Eshte mesuar , si ben pershtypje e ka bere rutine ………

 2. shkodra says:

  Nuk besoj te jene me te veshtira sesa ato qe perjetuat ne Lushnje! Je mjek vete Tan dhe mund te na thuash KRAHASIMISHT se ku e late shendetesine! Por KRAHASIMISHT, jo politikisht Tan! Fol si mjek Tan, jo nen presionin e atyre qe te ndodhen vite me pare ne Lushnje!

 3. shqip says:

  Kur e ha nje here , ( preshin ) , te shkon mendja gjithmone . Per çfare mund te vlejne njerez te tille , qe gjithe kohen vetem sa prodhojne balte ,balte .

 4. BERISHA LARGOHU says:

  Edhe nje presh po kerkon, kesaj here do vuash shum.

 5. Mark Brunga says:

  E ka fjalen per ate qe hengri ne Lushnje.

 6. lul skerdhata says:

  ti triqan purrinin pak e ke pas po tani don n je shkop bejsbolli ne prapanice pastaj ti nuk ha ma hale

 7. Kellira says:

  Tan preshi keta edhe mund ta kene gabim por koha jote mbaroi.
  Ta dha Zoti 2 here mundesine te beje reformen ne shendetesi.
  Sa here do ta provosh ti?! Nja 10 here?!

 8. Alidemsi vjeter says:

  Te gjithe e hame prasin vetem me nje ndryshim qe ne si popull e hame te gatuar tip musaka,ndersa ti gjate ketyre viteve je mesuar ta hash te fresket ne gjatesi.Nuk eshte ne moralin e nje mjeku si ti, ti beje nje thirrje te tille popullit por e dime se kush je………dhe nuk ta marrim per ters.Kuqoja kuqo mbetet bythlepires….

  1. zz says:

   Masaka i thone e jo “musaka” mos i shkerdheni fjalet kur nuk ja dini kuptimin origjinal

 9. Milan says:

  Akoma gjall qenka ky trapi

 10. Fatosi-kosove says:

  Kurse shqiptaret po bresin dhe shpreojne se dite te veshtira po vijne per ju shkaterruesit e vendit,ku ban pjese edhe ti tritan shehu dhe vetem nje i perlyer si ti mund ti mbroje vrasesit ashtu siq mbroje dikur republiken e droges ne lazarat,e thot edhe njeri nga kryetaret tu sali berisha se lazarati ishte nen mbrojtjen time,europa disa here kishte kerkuar masa dhe te ndalohej droga atje dhe çdo ku ne shqiperi duek paraqitur me prova e fakte se si nje lazarat i vogel kishte buxhetin 4.5 here me te larte se shteti shqiptar,e ti dhe killerat tu as qe flisni per kete gje,ishte ish opozita qe kerkonte hapjen e kutive te votimit ma prova se ishin vjedhur dhe tjetersuar votat siq ishte rasti i fshatit Ruzhdie me 74 banore por em 1100vota epr PD-n dhe ty tritan,asnjehere nuk e that si u ba kjo dhe kush e pagoi,mos Rama per qellimet tuaja,e di se ti po do thuash sepse je i prirur ta mbroshe krimin tuaj si edhe shefat tu,por tritan jeni rasti i vetem pas millosheviqit dikur ne kosove qe pas çdo masakre festonte,siq festuat ju kur me 21 janar vrat kater qytetar e plagoset dhjetra,ku ne çdo vend te botes ministri dhe vrasesit do te arresstoheshin,dhe çfar ebte ju,me vrap shkarkuat Ina Ramen dhe vendoset llallen pa te ilin shqiptareve po u vie dite e rende!!!
  Jo jo tritan,dite te renda dhe te zeza do vijne per ju prandaj sdo shqetesohet askush se ku do perfundoni ju dhe si.

 11. Toni says:

  Ky po thote kujdes preshin, mos e lini te trashet. Po behesh gati per nje round te dyte me duket 😜

 12. PRESHI says:

  SIVJET PRESHI KA BOLLEK NE MYZEQE, E PER KETE ZARBO DITE TE VESHTIRA PO VIJNE.

 13. taraboshi says:

  O Tritan preshi ndryshimet ne spitale i sheh vete populli se kur ishi ju nuk punonin asnje aparature ne spitalet e shtetit dhe spitalet kishin mete me aparatura te vjetra qe nuk punonin tashti i ke tana te raja dhe tana ne funksionim .Ne kohen tuaj per me ba skaner u dote me shku ne privat dhe me pagu 1500000 (nje milion e peseqinde mije lek te vjetra)ndersa sot i ben pa leke te gjitha mjafton te marresh nje rekomandim nga mjeku familjar . Ja kjo eshte rilindja dhe ma mire do bahet cdo gja se ju nuk ju besojne as ato pak demokrate qe ju kan mbete jo tju besoje pjesa tjeter e popullit.

  1. Purrini says:

   Si nuk i vjen turp ketij pederast prasi (purrini ) i thone verioret te dale ne skene, rri urte e mos u duk se po len nam per ata qe te bene deputet e ti per vete

 14. Jim says:

  Mos harro preshin Tritan

 15. Ndoc Rroku says:

  MOS E FYENI PRESHIN DUKE E QUAJTUR DRITAN

  Ketu ne Australi nje kilogram presh kushton sa dy Dritana !
  Ka vlera te jashtezakonshme !?
  I eshte rritur vlera disafish mbasi e hengri Dritani ne prapanice !

 16. V says:

  Se ne 97, kur ky hongri presh, ishim ne parajse

 17. Saliu says:

  Ne kohen qe u vendos te ndertohej nje spital i ri ne Lushnje Tritani ishte deputet i Lushnjes dhe tenderin ja dha ta fitonte nje teknik i mesem kur inxhinjeret rrinin pa pune pasi mori perqindjen ose kullufiti nje shume te majme milionash dhe sot ka goje te flasi gagaci Tritan . Se kur do shpetoje ky popull i varfer nga keta ndyresira nuk di edhe sa gjate do qendrojne keta vampire ne pushtet???

 18. DETARI Atllantides🌐 says:

  Preshi i Lushnjes eshte bere teper shtatlarte ne kete dhjetor !!!
  Nuk bete keto 27 vite ti dhe i gjithe kolektivi banditesk i juaj ndonji gje te mire apo fjale te sinqerte ,qe te beni tani ju !!!
  Jeni antishqiptare dhe antikombetare te peshtire…….

 19. mire kjo pune..... says:

  Ne do te dalim te manifestojme ne presh ne dore , por duke na udhehequr ti me presh ne ….B……..!
  Na mbyten llapaqente…….

 20. toni says:

  otani te erdhi radha prape ta hashe preshin

 21. tarasi 2 says:

  keti ja nxoren preshin, apo akoma brenda e ka??

  1. lushnjari says:

   Nuk e shikoni si zgerdhihet? duket qe po e gudulis preshi, akoma brenda e ka

  2. shigjeta says:

   brenda e ka , bene perpjekje mjeket per tja hequr se i qe thyer gjysma brenda , por Tritani ndihej kaq mire se qe i kercenoi dhe i paditi mjeket …………….

 22. FLAMUR NOKA ME DAJAT E VET NE BEOGRAD says:

  Ti duhej te kishe vrare veten qysh atehere me historine u turpeshme te preshit !
  Nuk ka turp me te madh per poltiken shqiptare , sesa nje deputet me presh ne b…
  Kaq te pa shkrupull jini ju fashistet e bajraktarit serb te Vicidolit !

 23. Patrioti says:

  O te qifte gomari ty,o tan,se nga preshi nuk kupteke gje ti.Ne kohe tuaj nuk kishte as kuverta ne spital ,o mut.

 24. says:

  Tritan Shehu dhe Al Gore kan kuptuar diçka të rendesishme.

 25. Jak Boston says:

  Kete here futjani preshin ketij dhe mos ia nxirrni qe te behet me rrenje dhe ti shkojne rrenjet e preshit deri tek truri, mbase atehere flet me per se mbari ky Trito i Gjirokastres.

 26. Interpol says:

  Si gjithmone, zyra propagandistike e kryeka….. kokainethithes dhe piktor kovash boje te derdhura kuturu mbi carcafe, nuk merret me thelbin e shkrimit, por me artikullshkruesin e biografine e tij, bazuar ne fantazine e shpifjeve te brekosave te mocalit partiak te partise se sumes ose shkurt PS-se. Nivel me te ulet as ne Zimbabwe nuk gjen. Te surprizon vetem fakti, se sa para harxhohen nga taksapaguesit Shqiptar, per financimin e ketij gramafoni te pluhrosur propagandistik, te cilit i ka ngec gjilpera ne brazden e gervishtur te nje pllake relike te kakofonise se bezdishme e te shemtuar.

 27. lulashi says:

  Kete radhe ky gagaci ka nevoje per presh Kashari. Ik ore cope idioti, kurve e Saliut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *