Daçiç provokon sërish: Falenderoj Izraelin që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç ka provokuar sërish me deklaratën e tij kundër Kosovës.

Gjatë një ceremonie në 25-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve mes Serbisë dhe Izraelit, Daçiç foli për fuqizimin dhe traditën e marrëdhënieve të ngushta me dy vendeve.

Po ashtu ai nuk kurseu që të falënderonte publikisht këtë shtet që nuk njeh pavarësinë e Kosovës.

“Kjo është një mundësi për të theksuar orientimin e përbashkët drejt së ardhmes, bashkëpunimin dhe afërsinë.

Ne vlerësojmë faktin që Izraeli mban një qëndrim parimor duke mos e njohur pavarësinë e njëanshme të Kosovës, gjë që padyshim reflekton përmbajtjen dhe cilësinë e marrëdhënieve mes dy vendeve”, tha Daçiç. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Daçiç provokon sërish: Falenderoj Izraelin që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës”

 1. Spiro says:

  Ti falendero Israelin kurse ne falanderojme Americen per njohjen e Kosoves

 2. N. KITA says:

  Dac!
  Atë ditë që Palestina siguron statusin e pavarësisë shtetërore, Izraeli konfirmon njohjen e Kosovës.
  Sado që cifutët janë pragmatikë, janë edhe me kujtesë solide historike dhe dallojnë sapunin nga djathi – ishin cifutët individë një nga levat e pavarësisë së Dardanisë shqiptare.

 3. vang says:

  PERFAQESUESIT shteteror te ISRAELIT ne Shqiperi jane pritur me nderime;Populli shqiptar ne kohen e luftes i fshehu dhe nuk ua dorezoi nazisteve hebrenjte qe jetonin ne Shqiperi,dhe Israeli sillet keshtu me popullin shqiptar?.Asgje te perbashket nuk ka Jerusalemi me Kosoven dhe me qe erdhi bishti i dardhes qe ishte mbrapa edhe qeveria Shqiptare te mbaje qendrimin e duhur,.Cfare po i ben Amerika dhe BE Serbise qe gjakosen Ballkanin?:;.u bejne presion vendeve te tjera ,tani ne fund Maqedonise,per te mos njohur Kosoven dhe per te mos u futur kjo e fundit ne INTERPOL dhe UNESKO?Po e ndalon njeri Serbine??? Jo per hir te Amerikes te njohim Jerusalemin kryeqytet te tij. Le ta njohe Serbia .Te shohim cfare do beje.

 4. Kellira says:

  Si gjithmone ne bejme figuren e karit.
  Ndihmum hebrenjte ne L2B dhe njohem Palestinën ne vitin 1988. Zero reciprocitet ne marredhenie.
  As njeri dhe as tjetri nuk e njeh Kosoven. Madje Palestina mban hapur krahun e Serbise.
  Iu dhjefsha vellazerine muslimane mu ne Konference Islamike.
  Se per hebrenjte e kote te flasesh se me kete qendrim pa dinjitet te shqiptareve normal te na trajtojne si morracake.
  O sa mire me qen shqiptar!!!

 5. USA GB says:

  Me Shqiptaret e Kosoves , e falenderoj e Palestinen dhe qdo shtet tjeter pismiletIk dhe Arabik…..qe nuk na pranon, edhe shpresojme se kurrrrrrr nuk do te na pranojne.

  Me rendesi eshte qe Kosoven e paranojne USA & GB, …….e per tjera shtete …..pune ek….

  USA I KA 50 shtete, UK IKA 54 shtete…..dmth 54 shtete.
  Tqifsha arabt edhe palestinezt e nones….me gjithe Indine, Kuben, Iranin, Tunisin edhe Kinen Me gjithe Rusi e e rakit.

 6. mhb says:

  Ky eshte i ulte; nuk kupton se Izraeli nuk e njef Kosoven per arsyet e veta e jo pse ka ndonje dashuri ose respekt per Beogradin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *