Bashkohen PD dhe LSI, bëjnë gati skenarin për protestë para Kuvendit

Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm ka bërë bashkë Partinë Demokratike dhe Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Burimet thonë se këto dy forca politike janë dakortësuar që të mbajnë të hënën një protestë para Kuvendit.

Bëhet me dije se vendimi përfudnimtar pritet të merret sot nga demokratët  në mbledhjen e grupit parlamentar.

Qëllimi i kësaj proteste të opozitrarëve zhvillohet kundër procesit të zgjedhjes së kryeprokurorit të përkohshëm.

Ndërkohë ditën e hënë mazhoranca ka njoftuar zhvillimin e seancës plenare ku do të votohen 3 kandidatët për kryeprokuror të miratuar nga Komisioni i Ligjeve.

Opozita e ka cilësuar që prej fillimit antikushtetues procesin për zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm dhe i ka kërkuar mazhorancës që të tërhiqet.(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Bashkohen PD dhe LSI, bëjnë gati skenarin për protestë para Kuvendit”

 1. angjelini says:

  Hajdutet dhe hajdutat bashke per te mbrojtur Lladhtin e prishur. Ikni o vrases dhe antishqiptar se koha e juaj ka perfunduar.

 2. astrit says:

  Te protestojme per te mos zgjedhur prokurorin r pergjithshem. Hajde idiotizem hajde.

 3. Rovena says:

  Proteste per tik epileptik llallen. Kafsharin e gramshit. Prandaj nuk behet kurre me PD-ja. Dhe kurre mos u befte. Per til llallen kunder USA&BE. Bravo ju qofte. Perpara partizane

 4. BERISHA LARGOHU says:

  Bashkohet krimi kunder drejtesise, shumica e shqiptareve do ju lejne ne balte, nuk ju afrohet kush juve.

 5. zani partizani says:

  fartë fartë tu get rilivdë

 6. Treviso says:

  Edhe oret e fundit qe i kan ngelur politikaneve kriminele dhe hajduter duan ti kalojne ne proteste?

Lini një Përgjigje te astrit Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *