FOTOT/ “Basha në tren”, plas humori në rrjetet sociale: Mos i paguaj lekët se s’ka kontrollor Kamza, më ka thënë Mziu

Rrjetet sociale nuk kanë lënë pa ironizuar edhe këtë fundjavë zhvillimet politike në vend.

Ne kemi përmbledhur në galerinë tonë virtuale meme-t më pikante që kanë qarkulluar së fundmi.

Edhe këtë herë dozat e sarkazmës janë mjaft të larta.

Hidhini një sy për të parë anën tjetër të politikës. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/bERISHAAAA-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/bERISHAAAA.jpg","attachment_id":"814467"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/25353786_1768296729908695_7825963601317340057_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/25353786_1768296729908695_7825963601317340057_n.jpg","attachment_id":"814463"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/25353661_1770027189735649_4729205286791873873_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/25353661_1770027189735649_4729205286791873873_n.jpg","attachment_id":"814462"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/25348599_1769366943135007_3185160698757576175_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/25348599_1769366943135007_3185160698757576175_n.jpg","attachment_id":"814461"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24993657_1764668033604898_2806547431565435880_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24993657_1764668033604898_2806547431565435880_n.jpg","attachment_id":"814460"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24991520_1765883280150040_7000683072665122683_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24991520_1765883280150040_7000683072665122683_n.jpg","attachment_id":"814459"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24991292_1765797793491922_6090706857790628489_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/24991292_1765797793491922_6090706857790628489_n.jpg","attachment_id":"814458"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/Leket-Basha-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/Leket-Basha.jpg","attachment_id":"814471"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/25151957_1765951770143191_1516929416538614448_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/25151957_1765951770143191_1516929416538614448_n.jpg","attachment_id":"814464"}]

1 komente në “FOTOT/ “Basha në tren”, plas humori në rrjetet sociale: Mos i paguaj lekët se s’ka kontrollor Kamza, më ka thënë Mziu”

  1. drejtesi says:

    Sapo perfundoi njoftimin Lulezim Basha ne tv qe ftoi shqiptaret e tij ti bashkohen protestes para parlamentit diten e Hene. Sa banale dhe antishqiptare eshte: kryekrimineli qe e beri kete vend si i deshi qejfi per 8 vjet me radhe+ dhe 13 vjet te Sali Berishes, me shkaterrim , vrasje, tradheti duke falur toke, naften parate e shqiptareve, duke hedhur ne ere fshatra te tere per interesa e tij kriminale, duke e mbajtur Tiranen peng per 4 vjet me radhe me nje urdher te Saliut dhe emrim te gjyqtareve maskarenj e palaço, kerkon shqiptare ne proteste qe te shpetoje nga hekurat e drejtesise. Valle kush do te jene ata shqiptaret qe do ta mbeshtesin?! Shqiperia ka plot injorante, por dhe nga ata qe kane perfituar ne kurriz te tjereve, ka rrugaç e kriminele me ne krye kasten antinjerezore qe ka marre vulen e tradhetise, hajduterise, krimit; Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Mehdiu, Dashamir Shehu dhe bythelipêrisit e tjere qe drejtesia s’e ka thene kurre fjalen e saj ne emer te demokracise, lirise dhe njerzeve qe e deshen e prisnin kaq vjet. Koha erdhi, ata jane mesuar ta djegin Shqiperine sa here ndodhen ngushte parate e tyre, pronat, vilat, sa here qe ndodhen para drejtesie se popullit te ndershem se ka dhe te pandershem qe do tu bashkangjiten te henen krimit. Por kesaj radhe, Lulezim Basha shterngohu mire se nuk e shpeton me as veten as Saliun, as Ilirin dhe gjithe maskarenjete e tjere qe ke mbajtur rreth vetes, nuk do ta djegesh dot Shqiperine dhe nuk do ti vrasesh dot si 1996, 1997, 1998 , 21 janar, nuk do ti hedhesh dot ne ere si i hodhe ne Gerdec Mehdiu me firmen e Saliut dhe te birit. Koha perendoi per ty dhe kasten tradhetare kriminale. Ju bej thirrje demokrateve te vertete ta marrin ne dore partine se Lulezimi eshte i vetem rrethuar me kasten tradhetare kriminale. Me vjen keq per vendin se Vjosen e Semanin e perballuan shqiptaret , por s’kane pse te mbane me ne kurriz edhe keta kaq vjet kur laku eshte ngushtuar kaq shume. Kemi kohe qe e prisnim drejtesin se njerezit ne demokraci nuk kane fuqi te kundershtojne te keqen me force se e pesojne si me 21 janar. Megjithese jam prej 25 vjetesh larg atdheut, me ka dhembur se kam token ku u linda, kam njerezit e afert te mi, kam shoket, miqte dhe gjithe njerezit qe kam punuar e jetuar me ta, kam edhe varre te atyre qe me kane vdekur, por nuk do te pranoja kurre varre te rinj si kerkon Sali Berisha e Lulezim Basha. Braktisni keta gjallesa qe s’u ngopen kurre as me parate, as me pronat, as me tradheti e krim te provuara e sprovuar para Shqiperise, por te pa firmosura para gjykatesve dhe prokurrove bashkekriminel kunder shqiptareve te ndershem !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *