Vasili tregon shqetësimin e LSI-së: Kryeministri peng i krimit dhe drogës, kushtetutën e shndërruan në rreckë

Petrit Vasili thotë se kryeprokurori i përkohshëm është plaçkë tregu e kryeministrit Edi Rama dhe se ky i fundit është peng i krimit dhe drogës.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së parashikon se po ngjallet antishteti dhe antiligji.

Statusi i Vasilit

Prokurori i perkohshem plaçke tregu e kryeministrit,ç’thote Manja s’thote Hysi.
Manja i ligjeve thote :kam zgjedhur mes plaçkave vetem tre prej tyre per ti votuar menjehere per prokuror te perkohshem ne parlament.

Hysi nenkryetare e parlamentit thote qe cdo plaçke prokuror duhet te mbledhe perpara 28 firma.

Njeri gozhdes tjetri patkoit, boll ta rrembejne, vetem kete hall kane,pasi kushtetuten e shnderruan ne rrecke.
Kryeministri peng i krimit dhe droges kerkon thjesht te rrembeje plaçken prokuror, qe te mbuloje inkriminimin e madh te tij dhe te qeverise se tij.

Cdo gje si kjo eshte dhune ndaj kushtetutes dhe ligjit,vdekje e reformes ne drejtesi dhe ringjallje e antishtetit dhe antiligjit.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Vasili tregon shqetësimin e LSI-së: Kryeministri peng i krimit dhe drogës, kushtetutën e shndërruan në rreckë”

  1. Lloci says:

    Ore ky qe i mori shokut gruan, ky diabetiku dhe hajduti me cizme, ky shqetesohet per kushtetuten dhe shtetin ligjor. Hahhahahahahahahjahahahahahahhahahahahhhhjahahahahahahahahh. O tempora o mores. Te mbash brinjet nga te qeshurit

  2. M says:

    Ai qe ka shkel kushtetuten nuk sy e faqe te ciret se si ruhet kushtetuta

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *