Grida Duma kërkon mbështetjen e shqiptarëve: Ky vënd mund të bëhet, populli do bashkohet kundër diktaturës

Deputetja Grida Duma thotë se Edi Rama bleu pushtetin me paratë e drogës dhe se nesër kërkon që të bëjë një puç kushtetues.

Duma thotë se Rama kërkon të emërojë një kryeprokuror politik për të shpëtuar politikanët e akuzuar nga opozita si të lidhur me krimin dhe drigën.

“Edi Rama do të bëjë nesër një puç kushtetues.

Ai ka shumë arsye për të shkelur Kushtetutën, për të shkatërruar reformën në drejtësi dhe për të marrë nën kontroll Prokurorin e Përgjithshem!

Lidhjet e Ramës dhe të qeverisë së tij me trafikun ndërkombëtar të drogës dhe me aferat më të rënda korruptive kanë filluar të dalin në sipërfaqë duke i rrezikuar pushtetin.

Ministri i tij model, Saimir Tahiri, është nën hetim në Shqipëri dhe në Itali për trafik ndërkombëtar droge. Prandaj, Edi Rama, që lejoi, mbështeti dhe bleu pushtetin me paratë e drogës, kërkon të pengojë dhe të ndalë hetimet për Saimir Tahirin! Me prokurorin e tij politik ai do të shpëtojë Tahirin nga hetimi dhe drejtësia.

Kompania e Kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, është nën hetim për trafik droge. Ai vetë, njësoj si Dako, ka vënë në shërbim të trafikantëve dhe kriminelëve shërbimet publike dhe lejet e ndërtimit ne Elbasan. Duke marrë nën kontroll Prokurorin e Përgjithshm, Edi Rama do të shpëtojë Vangjush Dakon dhe deputetë socialistë të lidhur me të.

Mediat raportuan dje se kompania e Eskobarit të Ballkanit, Kelment Balili, në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, ka marre deri para pak ditësh dhjetëra kontrata me për ruajtjen e objekteve shtetërore në Qarkun e Vlorës.

Lidhjet e Ramës me trafikun ndërkombëtar të drogës janë të shumëfishta, prandaj ai do me cdo me cdo kusht të bëhet vetë edhe Prokuror i Përgjithshëm.

Këto janë arsye të mjaftueshme që çdo qytetar t’i bashkohet protestës së opozitës nesër përpara Parlamentit.

Ne ftojmë këdo që beson tek demokracia, që ka vendosur të ndërtojë jetën në këtë vend dhe që do të jetojë me dinjitet të bashkohet me protestën tonë nesër para parlamentit.

Nesër populli do të bashkohet në mbrojtje të Kushtetutës dhe Reformës në Drejtësi!

Të bashkohemi nesër e të tregojmë se nuk pranojmë një diktaturë të re, diktaturën e krimit kundër të ardhmes tonë europiane”, tha Duma.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “Grida Duma kërkon mbështetjen e shqiptarëve: Ky vënd mund të bëhet, populli do bashkohet kundër diktaturës”

 1. Artan says:

  E para ti duhet te gjykohesh per vjedhjet me ndertusin me syt byth kavanozi per bankierin e vrar dhe kurverite pa fund.

 2. shkodra says:

  Te gjithe te bashkuar, nen udheheqjen e Grides, per te dermuar rrezikun Anglo-Amerikan ne Shqiperi. Imperializmi Anglo-Amerikan, i blere nga Rama, kerkon te shkaterroje shtetin e Gerdecit, te Lazaratit, te CEZ dhe te SHQUP-it, por kjo nuk do te lejohet. Nen udheheqjen e ndritur te shokut Enver -dmth. te Lulit, do te jete imperializmi Anglo-Amerikan qe do shkaterrohet. Lavdi prokurorizmit fitimtar te Llalles.”

 3. tash ka ngel me dal e bo thirrje kunder “Diktatures” se Ligjit e shtetit Ligjore ,
  Faslliqi bandes pedereve tu i kerku shqiptareve ;
  Rrexoni qeverrine e Shqiptareve dhe vini ate te antishqiptareve lol .
  Shqiptaret s’jetojne mo ne kohen e satrapit zog ,qe erdhi ne pushtet me ushtrine serbe .
  Bandat antishqiptare e kriminelet qe ndihen te kercenuar nga Vetting-u e Ligji ,per krimet e pervetesimet ne Miljarda qe i kan ber shtetit thesarit te shtetit ,
  qisin kurvicat e tyre para mikrofonave te mbrojn te drejtat e krimineleve e antishqiptareve
  per te shkaterruar Shqiperine !

 4. shqip says:

  Ketu ka fole tamam . Ky vend mund te behet vertete . Po vetem nese Partia dru me pre e Sali gerdalles del jashte ligjit . Per sa kohe tentakulat e shqupit Jane te shtrira ne hallkat e shtetit , me vjen keq , po ky vend do vazhdoje te vuaje gjate .

  1. E di qe s'do ta postoni... says:

   Sakte! Kam deshiruar dhe thene qe pd te nxirrej jasht ligjit qe ne ’97-en, kur shembi shtetin shqiptar, ngrehinen themelore te kombit tone, endrren e mijera e mijera shqiptareve neper shekuj, qe ka ne themel gjakun dhe djersen e mijera e mijera pre tyre. Nuk di cfare e mbajti dhe e mbrojti, madje e solli perseri ne pushtet, qe te shkaterronte, vidhte, shiste e tjetersonte cdo vlere e deshmi qe kishte mbetur te ekzistences sone si komb dhe te Shqiperise si shtet. Por ky vend eshte vertet i shenjte, si nje vend i mire, qe ka shpetuar dhe vazhdon te ekzistoje me gjithe keta armiq dhe tradhtare qe kane punuar per ta shembur dhe zhdukur nga faqja e dheut.

 5. Timi says:

  👎👎👎👎👎

 6. hyseni says:

  Sa e zgjuar kjo …. Do ta nxjerrim ne ma partizane.

 7. ULLI MAGNA says:

  A ESHTE

  GRIDA DUMA,

  POPULL ?! ?! ?!

 8. ULLI MAGNA says:

  A ESHTE GRIDA DUMA, POPULL ?! ?! ?!

 9. ULLI MAGNA says:

  A ESHTE GRIDA DUMA, POPULL ?! ?! ?! …

 10. e di says:

  ene ket gerthithsen e paska pallu Ramaaaa !
  pupupu qi paska ba ktyne rrospive “diktatori” hahaaaaaaa

 11. Nela says:

  Po!
  Grida Duma është popull.
  RROFTË GRIDA DUMA!👎👎👎👎😂😂

 12. Ismeti says:

  O Grida,oj loçka jeme shtremaluqe,ka hupe?A po vjen n’Kosove a?

 13. mergim tari says:

  Grida
  Ti je bashkepronare ne nje firme ndertimi.
  Bashkepronari tjeter eshte ne burg, sepse se bashku me ty keni shitur apartamentet e nje plaku 80 e ca vjeçar disa here me shpresen e kobshme se ai do te vdiste dhe ju do te perfitonit nga nje apartament disa shitje dhe te vinit ne te njejten kohe bleresit ne sherr.
  TI NUK JE NE BURG SE JUVE NUK JU GJYKONTE NJERI SA KOHE KISHIT LLALLAT E PRODHIMET E TJERA TE PRISHURA TE KOSIT NE PROKURORI.
  PRANDAJ PERPARA SE TE BESH THIRRJE PER MAFJE, SHIKO NJE HERE SURRRATIN TEND TE PERCUNDUAR NGA MASHTRIMI DHE GRYKESIA E FELLIQUR E NJE BUSHTRE QE LEH SE BASHKU ME QEN TE TJERE PER KORRUPSION ETJ…

  Ato qe thashe me larte une I them ne baze te atyre cfare kam degjuar. Nese nuk jane te verteta une pranoj edhe terheqjen dhe ndjesen.

 14. Tironci says:

  Po cke mi grida qe kruhesh me Edushin, apo sta var fare ai ?.
  Lulka ste pallon se po kerkon me u pallu vete, mbaje mire me Edushin se mbase te rezervon kohe edhe ty e ta punon gropen e minieres se qymyrit.
  Ah moj grida, sa here qe sgjeni kar tju palloje, ju beheni agresive, beni thirrje per revolucion.
  Po cfaj kemi ne te gjoret moj grida te vuajme deri sa tju palloj Edi ju te gjitheve.
  O Edush aman more futja nje here kesaj por po munde nga ana ime edhe nje here ne goje qe ti ze fytin e sa here te shkoje perpara mikrofonit ta zeri frika e te kujtoje se ka ate tendin perpara gojes.

 15. grida suma says:

  He pra Grida se na kishte marre malli per ty. Tani qe fole ti, jo vetem demokratet, por edhe PS do te dalin neser ne proteste per te mbrojtur vjedhjet tuaja si ndertuese ne moshen 20 vjecare.

 16. sherifi says:

  Po sikur neser do zgjidhet prokurori i pergjithshem ( i perkoshem), per kte kane rene dakort, jo vetem shumica derrmuese e shqiptareve por edhe Amerika dhe Europa qe po inicoin per kte reforme kaq te mirepritur nga shqiptaret, kjo protest per cfare behet? Kunder reformes?.

 17. Zhozituta says:

  Ik moj zgjyre kurve

 18. bushtrat e salehut says:

  akoma keni kurajo te dilni neper ekrane me thirrje moj kurvice shtrembesire

 19. Tarrasi says:

  Po per ke shqiptare e keni fjalen,per ata qe ju futen preshin,per ata qe qe ju katandisen ne ate gjendje qe jeni,apo per ata qe ju dalin ne enderr.Po pse ti medemek nuk e di opinionin e Shqipetarve,per ty dhe ata qe te urdherojne ty te prononcohesh,pse shqipetaret i harrojne kollaj bemat tuaja,po ju nuk keni hallin e popullit dhe kete ky popull e di mire,po keni hallin tuaj se tani po vjen koha te pergjigjeni para drejtesise per bemat tuaja,tani ju doli kallaji i reformes te cilen pa pike turpi shkuat e votuat te gjithe,se e pate qe ju iken votat dhe ju nxorren dosjet perpara,po gjerat po ndryshojne jashte vullnetit tuaj,dosjet tuaja i kane kopsitur ata ustallaret qe kopsiten dhe reformen,prandaj mos u merrni me Ramen,se ai ka ne dore, aq sa keni dhe ju.Me qetesi dhe dashuri,thote ai ortaku juaj ,i vjeter dhe i ri,prisni pranveren,se dhe koha nxehet dhe lulet celin dhe adrenalina rritet.

 20. Kuq e zi says:

  Nje kryeprokur pati shqiperia ai qe i nxorri fundin krimit prandaj te luftojme me mish e me shpirt qe te qendroje dhe kater vjet te tjera
  O ju hongert mortja qe akoma mendoni se mund te bllokoni reformen o vegla folse

 21. Bato says:

  Kjo eshte femer fycke.

 22. D.Ulqinaku says:

  Jo moj Duma. Kot i jep vehtes ti. Askush nuk e luen kamben per ty. Basha gabon qe te nxjerr ty, apo qe te lejon qe ti me inisiative te flasesh ne emer te PD. Ti je demi i PD-se. Por…shefi yt eshte i paafte te vleresoje gjendjen.
  PD-ja ne se e ka seriozisht, ka te tjere te cilet edhe mund te bejne dicka per PD-ne. Jorida Tabaku eshte nje deputete qe gezon respektin e njerezve. I lumte atij qe e ka afruar kete person me PD-ne. I ze fjala vend Florion Mimes, por jo kesaj Dumes pjelle e nje familje ekstremistesh te sigurimit te Shtetit, vete nje grua e njollosur per shume cka por sidomos per paturpesine e vledhjes e cvatjes se hallexhinjeve duke shitur hyrjet e “ortakut” nga 2-3 here.
  Del Dume neser ne proteste. Ty te ka hije te kundershtosh Reformen ne Drejtesi, te ka hije anti-amerikanizmi dhe anti-europeizmi.

 23. Lumi qe na mori says:

  Po, Grida dhe Mona duhen degju. Te mbrojme Kushtetuten. Te kthehet Llalla ne prokurori dhe Sala ne qeveri.

 24. Patrioti says:

  PO,PO Grida ka te drejte ,populli duhet tja MBESHTESE.NJE nga nje ,jo te gjithe bashke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *