Një ditë para protestës së opozitës, PD “sulmon” ish-ministrin e LSI: Bëhu i penduari i drejtësisë dhe denonco…

Partia Demokratike ka hedhur akuza mbi qeverinë Rama në lidhje me ndërtimin e tre inceneratorëve për përpunimin e mbetjeve.

Përmes një deklarate për median drejtuesja e Departamentit të Antikorrupsionit në PD, Lealba Pelinku tha sot se ndërtimi i 3 inceneratorëve në Elbasan, Fier dhe Tiranë, nuk është vetëm korrupsion, por dhe shkelje penale.

Më tej ajo i bëri thirrje ish ministrit të Mjedisit nga rradhët e LSI Lefter Koka të bëhët i penduari i drejtësisë dhe të denoncojë këtë korrupsion që po ndosh me inceneretorët sipas PD.

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Një ditë para protestës së opozitës, PD “sulmon” ish-ministrin e LSI: Bëhu i penduari i drejtësisë dhe denonco…”

 1. Erti says:

  Na prisni neser para kuvendit se do vijme tju mbrojme nga drejtesia qe duan tju fusin drejtesisht ne burg 😂😂😂😂

  1. floriri i Bençes says:

   Sonja Pelinku, mos e trajto kete popull si budalla, ashtu siç e ka trajtuar edhe padrino tend per 27 vjet, jo per gje, po … padrino tend do perfundoje me keq se Caushesku, per te zezat qe i ka bere ketij populli, mirepo edhe ti … me keto tallje qe po ben, mund te biesh ne doren e turmave te inatosura me faren tuaj, pra kij kujdes e mos trego me perralla, sepse nuk ke te besh me budallej.

 2. shvejku says:

  Mire,moj zonje qe e paskeni kuptuar se kryeprokurorin do ta kape Rama,po pse nuk na thua qe ju te PD-se e keni kapur prej kohe,prandaj jeni terrorizuar kaq shume!
  Ne se Rama paska bere veper penale,pse nuk e keni kallzuar ne prokurori,perderisa ata i keni patur ne sherbimin tuaj bashke me gjykatat?
  Tani prisni vetingun dhe mos hani mut kot se nuk ju degjon njeri!
  Ju me pare behuni gati te mbroni krimet e shumta monstruoze qe i keni bere ketij populli,pastaj shohim e bejme!
  Shko bej shurren!

 3. durrsaku says:

  E qarte! LSI ela ne “balte” L.Koken!Pra eshte nje pisllek ne bashkepunim me PD-ne.Te shohim nese A:Duka i kooalicionit do ta prese me entuziazem apo me nervozizem kete pisllek.

 4. sherifi says:

  Ti mire e ke moi zonje, po duhen mare me radhe gjerat, kto qe thua ti per Lefter Koken, jane te fresketa fare, po ato skandalet e vjetra ku ti coim, po vitet 1997,1998,gerdecin,detin, bllokun, 21 janarin, le ti marim me radh gjerat, he te lutem.

 5. Koba says:

  Lefter Koka eshte Burre i vertete. Ai e deklaroi hapur duke ua perplasur dhe kolegve te tij ne LSI.Po me mire keshtu.besoj se Z.Lefter do te reflektoje: Te largohet nga pislleku LSI ,Te merret me Durresin dhe durrsaket dhe te vazhdoje te lere gjurme ne komunitetin ku eshte lindur dhe jeton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *