Andi Bushati: Arta Marku, një grua e rrëmbyer nga Rilindja

Nga Andi Bushati

Ka një sekuencë filmike domethënëse, që po aq shpejt sa doli, po me atë shpejtësi u zhduk nga ekranet. Teksa parlamenti ishte tym edhe flakë, teksa ministrat po mbroheshin nga garda, teksa deputetët po përgatiteshin të votonin pa karta elektronike, teksa kandidatja për kryeprokurore, e veshur solemnisht me një kostum të errët dhe me një këmishë të bardhe, po priste të betohej, njëri nga badigardët e qeverisë i vuri asaj mbi kokë një çadër, për t’a mbrojtur nga sulmet e opozitës.

Mjafton ky episod i shkurtër, tashmë i fiksuar në celuloid, për të shpjeguar më mirë sesa lumej të tërë fjalësh, atë që ndodhi në parlament, në seancën farsë për zgjedhjen e prokurorit të përgjithshëm të përkohshëm.

Mjafton ai për të shpjeguar se kush e zgjodhi, kush e mbron dhe nën çadrën e kujt do të punojë zonja Marku.

Sepse për kryeprokuroren e re, të porsazgjedhur, ka një pyetje të thjeshtë: A kishte në dorë ajo të paktën të shtynte seancën e betimit? A kishte në dorë, ashtu siç do të bënte edhe njeriu me dinjitetin dhe respektin më minimal për veten, të kërkonte që të mos deklaronte « Betohem » në atë situatë? A kishte ajo në dorë të rrefuzonte të kryente aktin më të rëndësishëm të jetës së saj, në një parlament të shndërruar në një arenë lufte?

A kishte ajo në dorë mos shkelte në atë sallë me deputetë që përplaseshin me njëri- tjetrin dhe me socialistë që nuk denjonin as të votonin të ulur ? A kishte në dorë, jo të rrefuzonte të betohej, por thjeshtë të kërkonte pak kohë, një situatë me normale dhe me solemne ? A kishte në dorë të priste edhe pak dhe të mos përdorej si një kamikaz kundër opozitës, për t’i thyer asaj hundët, pikërisht në momentin kur e donte Edi Rama ?

Fakti që kryeprokuroren e parë që u zgjodh pas miratimit të reformës në drejtësi e « rrëmbyen » si një çupulinë të trafikuar për ta nxjerrën në vitrinën e karshillëkut kundër opozitës, flet shumë.

Me këtë seancë urgjente betimi ata që e organizuan përdhosën intergritetin e saj më minimal, ndërsa ajo vetë, na tregoi se çmund të presim në të ardhmen.

Arta Marku mbylli kështu ciklin e plotë të përdorimit.

Ajo fillimisht iupërgjigj thirrjes vetëm të njërës palë për të konkuruar si kryeprokurore e përkohshme. Pastaj pranoi të bënte shoë përpara komisionit të ligjeve vetëm me socialistë.

Ndryshe nga sa parashikon thelbi I reformës në drejtësi, ajo pranoi të bëhet drejtuesja e institucionit të akuzës, pa kaluar vettingun dhe pa shumicën e cilësuar (vetëm me 69 vota) prej  84 deputetësh që kërkon kushtetuta.

E gjithë trajektorja e saj e ditëve të ditëve të fundit, që nga propozimi vesh më vesh që I bëri Ulsi Manja e deri tek përplasja si një trofe lufte në vitrinën e përdalë të parlamentit, e meriton fundin që pati.

Ajo nuk tregoi pikë fuqie apo vullneti që të mos sillej si e kapur, e përdorur, e marrë peng. Prandaj, tani, kur gjithçka ka përfunduar nga përqeshja dhe turpi mund ta mbrojë vetëm çadra e bodigardëve të rilindjes./lapsi/

REMOTE_ADDR:[]

66 komente në “Andi Bushati: Arta Marku, një grua e rrëmbyer nga Rilindja”

 1. Fredi FR says:

  Hajde artikull hajde,u mbrojt me cader…….po si ka mundesi te jesh kaq legen o i zi…pupupupu c’palaco qe je!!!!!!

  1. mirel says:

   Ke te drejte. Sot asnje nuk shkruan per varrezat greke. Po ne vend te kesaj merren me bushtra dhe zuzare. Keta kete pne kane , iken njeri e vjen tjetri, po Shiperia qe copetohet pjese pjese.ate nuk e kthejme dot me.

  2. floriri i Bençes says:

   Ky eshte si ajo kurva qe krihej, ndersa fshati digjej, pra ky eshte nje karakurve e asgje tjeter. Mero, te kam bere thirrje edhe nje dite tjeter qe mos botosh me analizat e budallejve.

  3. Che Guevara says:

   Perfundimisht u binda se nipi i Hysni Kapos dhe i Vito Kapos,qenka rekrutuar nga UDB-ja serbe dhe eshte bashke koleg ushtar me spiunin e regjur te saj Sali Berishen!
   Ku e gjen ky shkerdhate guximin te marre neper goje nje grua te nderuar qe sapo u zgjodh kryeprokurore e perkoheshme?
   Kush eshte ky qelbesire haleje qe t’i jape mend nje juristeje me pervoje qe e zgjodhi nje shumice parlamentare?
   Kush e beri anormale situaten ne Kuvend,o qen i zgjebosur,PS-ja apo PD-ja?
   Kush hodhi kepuce,karrige etj kunder njeri tjetrit deputetet e PS-se apo PD-se?
   Kush ndezi tymueset ne Kuvend,PS-ja apo PD-ja?
   Kush shau kryeministrin me liber shtepije o bir kurve?
   Kam patur respekt per Hysni Kapon,por me ato qe po ben nipi i tij dhe asnje nga familja e tij nuk ndihet,tregon se edhe Hysniu dhge Vito paskan qene me kohe agjente te UDB-se!
   Ndryshe do te ishin distancuar me kohe nga qendrimet anti shqiptare te nipit te tyre MUT!

  4. korçari says:

   Z.Bushati si gjithmone korrekt deri ne fund ne poshtersine tende por mos u merzit se mjaft shpejt do te jesh nje i papune (gjithmone i poshter) por se paku nuk i nge nervet njerezve me ligesite dhe poshtersite qe po zhgaravit tani çdo dite,por si çdo gje e poshter ka nje fund te poshter pra do te shndrohesh ne nje ordiner apo annonim te poshter .

 2. vjola says:

  Nuk te lexova o plere ,vetem nga titulli po jap mendimin tim . ti me kompani jeni dhe do te mbeteni njerezit me te ndyre , me anti shqipetare te ketij vendi . Ptuuuu , shushunjat e KOMBIT .

 3. Celo Mezani says:

  Pirdh, pirdh o Andi. Jo po do te rrije Shqiperia 40 vjet peng i Sali Berishes pasi ndejti 40 vjet peng i Enver dhe Nexhmije Hoxhes.
  Po te hante malli per atdheun ty, i kishe shkruar nja dy rreshta gjithe keta muaj per sjelljet ultra partiake dhe dhe me zero profesionalizem te Llalles.

 4. ela says:

  po te pakten nuk eshte mare nga shtrati i babait tend,dhe i sali berishes,suksese zonjes dhe mos te na zhgenjej

 5. doda says:

  Vetem nje idiot dhe jo vetem idiot por dhe i lig i djallezuar mund te mendoje keshtu. Eshte shume me i pranueshem Lulezim Basha se ne fund te fundit eshte opozit por jo idiot si puna e artikullshkruesit

 6. Shvejk says:

  Mero, eshte e vertete qe ti ke nevoje per sa me shume klikime qe te nxjerresh buken e gojes. Por te nxjerresh buken duke perdorur nje legen si ky Bushati eshte e tepert. A thua se u mbaruan idiotet ne Shqiperi. Te te vije keq edhe per ne lexuesit o Mero, qe na godet pa pushim me gomarlleqet e ktij te semurit, jemi gjynah edhe ne.

 7. vk says:

  nga lavire bulevardi…….pas 1 ore ne detyre doli epiteti: cupeline e trafikuar!!!! bravo Bushat

 8. santiago says:

  O Bushat ..o njeri qe ma ke zerin si kurve

 9. katarakti says:

  Ik mor debil qe te pelqen vetja. Qe kur i permbysen etrit e tu nuk permbahesh dot me duke share mbare e prape gjithe boten. Vetem halla Vito Kapo paska qene si duhet.

  1. PidhiISateme says:

   O rryp, ky e ka gjyshe Vito Kapon.

 10. kujtesa says:

  Ky per zotin paska qene kokra e budallait!
  Po mire mor debil Bushatlli!
  Vetem e vetem se garda i vuri cadren per ta mbrojtur,ti mund ta quash te rrembyer nga Rilindja???!!!
  Po ty qe te mbanin se mos bije nga bicikleta ne rruget e bllokut,cfare duhet te themi? Apo nje gjynafqare qe edhe ne hapat e pare qe filloi te hidhte ne rruget e bllokut,kishte nevoje per suportin e madh te Partise se Punes!!!
  Ik ore se u bere gaz i botes. Ti o ke mbetur kelysh komunisti qe kane idealin e madh perpara ose je koqe kandari qe se gjen shokun.
  Une per vete mendoj kete te dyten.

 11. eli-tiv says:

  …tani mbylle ti cklin ..”te gjithe jane njesoj”….Edhe une po te isha ne vend te prokurores do te beja edhe sakrifice me te madhe,…Po fillojme te shohim fundin tuaj…eshte me shume se detyre, per ate grua..do te hyje ne histori si pragu i fillimit te ndryshimit..Ashpersia e opozitareve kriminel na ben te besojme qe jemi ne rruge te drejte..Edi Rama nuk leshoi vendin e tij e qytetaret e tij ne duart e qoftelargut

 12. O RROSPI MEDIESH
  O KURV ISLAMIKE

  PO TE ISHA BURRI PREKURORES SE ZGJEDHUR
  TA KISHA RRASUR CARIN NE GOJE DERI SA TE DILTE GJUHA POSHT TOPEVE TE MIA

 13. Amerika says:

  Po mire mor palaco , po ti nuk prisje dot te qetesohet situata.Po ai llalla juaj nuk kishte kohe ti fuste ne burg te gjithe me rame me tahir me gjiknur me arben etj etj qe po u mundokan tani pas pese vjetesh ti shpetokan me zgjedhjen e nje prokurori nje mujore dhe qenka i afte te beje namin per nje muaj.Tani po me besohet se keto mostra paskan bete namin ne kete vend dhe po mundohen me shpirt neper dhembe te mbajne llallen per te shpetuar kokat e tyre.

 14. shushica says:

  Si ka mundesi te botohen artkuj te tille ofensive ,denigrues ndaj parlamentit ,ndaj nje gruaje prokurore ,ndaj kushtetutes,,,,,,Çeshte ky bandit ,pinjoll i ndyre i familjeve Kapo dhe Bushati ,nje njeri me zero integritet moral ,profesional dhe njerezor qe shkruan si nje bandit çikagojan …Ka nje foto te vjeter ku nena dhe gjyshja e ketij personazhi mizerabel shoqeronte familjen Toliati ne plazhin e Durresit .Pra ky pinjoll i shtresave pushtetplote deklaron …per nje grua te rrembyer …per nje grua te blere…pa ju nxire faqja.Ne fakt ai nuk mund ta kuptoje kurre se kjo zonje ,vetem per faktin qe nuk beri ato qe i rekomandonte zagari Andi ,meriton nje falenderim .Pastaj koha do te vertetoje se sa e afte dhe e pavarur do te jete .Por qe nuk trembet nga banditet e Berishes ,kete e vertetoi .Ky ,ata 2000 mjerane qe dolen sot ne manifestim ,blloku i deputeteve te Berishes dhe Mones ne ekstaze te plote si ne birrarite e Munihut duhet te kene te qarte se ne se do te dale populli i majte ne rruge ,i fshin si plehra per 24 ore nga faqja e dheut .Dhe per kete nuk duhet Rama ,i cili eshte tmerresisht i moderuar .Mjafton nje nga deputetet e rinj te organizoje njerezit dhe maskarada merr fund .Kjo eshte Shqiperia o Andi funderrina ,mbi 70 perqind e majte edhe per 20… 30 vite…

 15. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB says:

  TE QIFTE DERRI GJYSHEN AGJENTE VITO KAPON.Te qifte derri te teme Vera Kapon qe ka shtypur me òizme kur ish e re te rinjte shqipetare.Te qifte derri te tate ish sigurims e poliagjent.Te qifte derri soj e sorrollop o race e ndyre me pasaporta diplomatike si AGJENTE e antishqipetare nga koha kur gjysh HJIsniu u sherbente SIM-it italian ne shkollen ytregetare te Vlores dhe doktor mori agjentin tyjeter serb Berishen qe gte perdhunonte ,me gishta ne PARIZ ne prezencen e shoqes vito qe rrinte pa breke tek koka e Hysniut qe nuk u duhej me agjentufrave…..

 16. taraboshi says:

  O injorant ajo nuk eshte deputete me u ul ne vendin e vet ajo eshte e ftuar ne parlement dhe njeriu i ftuar ne shtepi duhet ruajtur qe kjo eshte edhe ne tradite te shqiptarit por ti dhe ata rrugacat e parlamentit nuk jeni shqiptar . Kushdo qe te ftohet ne perlament edhe fytyra jote po te ftohet ashtu do te veprohej .

 17. floriri i Bençes says:

  Me llogjiken e nje kerme si ty nuk shkohet as ne halene e Sali Berishes.

 18. Kellira says:

  Shkruani hartime shkruani!
  Se po e rruan njeri per keto.

 19. Ollga Toronto says:

  Bravo nipi Hysniut,me kujtohet kur gjyshi yt i drejtohej Mehmetit: ne radhe te pere falenderoj shokun Enver,ne radhe te dyte falenderoj juve shoku Mehmet qe keni qene mesuesi im etj etj,dhe ti ne radhe te pare ke Saliun,te dytin Lulin,etj etj

 20. drejtesi per te gjithe says:

  Mero e kupton qe me shkrime te tilla ofendon lexuesit e temes. Vertet shtypi eshte i lire po jo me shkrime skandaloze. Sipas Andit populli duhet te prese se protestojne hajdutet dhe vrasesit .servil komplet dhe bashkepuntor i tyre deri sa i mbrone.

 21. Tarasi says:

  Andi Bushtra qe shiti bythen e gojen per dy para piper. Andi Bushashati ti je kulmi i burrit kurve qe bie ne gjunje kush ti dale perpara.

 22. Andi lozonjari says:

  O analist i lodhur. Te pakten germo edhe ca dhe na e thuaj arsyen e vertete se pse institucioni i prokurorise ja arriti kesaj dite. Na e thuaj njehere me gojen plot se edhe shkaterrimi 30 vjecar i prokurorise mban vulen e ujqerve placktites dhe vrastare te kesaj shoqerie. Metes dhe Berishes. Ne çfare institucioni shteteror la dinjitet Sali Berisha keto 30 vjet qe ti te gjeje “prokuroren e endrrave te tua”? Si gjithmone, kur shkruan nga vila tek laguna blu, buze detit dhe larg halleve te njerezise perceptimet i ke po aq varfanjake. Gazetar medioker.

 23. Elton says:

  cupuline e trafikuar ??? E robt e shpise ku ti kesh O Andi Kurva ….. shif mos ke andej ka shpia jote cupulina e plakunina te teafikume shkerdhyme e perdhuneme .Bir karasterkurvet .

 24. Terbaçjoti says:

  O Andi mos fol mbroçkulla qe as vete nuk i beson. Nje çader qe e mbrojti nga shishet dhe bombat tymuese qe iu versulen nga delikuentet e opozites. E kupton ça thua? Ngele njeri i vogel dhe malinje. Ik trash zerin se le nam…Si nip i Hysni Kapos e truperon me ate ze te holl femre…

 25. Neutrino says:

  Halet nuk do kishin kuptim pa mutin.

 26. fatmir says:

  ik or legen, paranojak adoleshent

 27. Viola says:

  Nje shprehje popullore thote se nga ferra del trendafil dhe nga trendafili del ferra .Po ti more Andi je ose nje ferre e thate qe s’ke cfare te japesh ose ke aq shume gjemba sa i perdor per te perfituar cte mundesh gje qe tregon sa cinik dhe maskara je.

 28. Lili says:

  Po ju dhemb te gjitheve or antishqiptare…ti or anal-ist qe i hedh benzine zjarrit…te ka ngrire buzeqeshjen zgjedhja e prokurores se perkoheshme …dhe ikja e ati palles qe mbronte berishen tend…ne vend qe te denosh dhunen na ben per te vjedhe me kete pacavure. LAKU PO NGUSHTOHET PE KRIMINELET BERISHA E KOMPANI DHE PO JU BEN EDHE JU FURCET E TIJ TE MOS NDJEHENI MIRE. PTUUUU!

 29. Haka Tekizoti says:

  Përballë këtij shkrimi do shkonte ai me titull: Andi Bushati i rrëmbyer nga pederastët aktivë.

 30. PidhiISateme says:

  O rryp, ky e ka gjyshe Vito Kapon.

 31. Gazetar berishian says:

  Keto qe thua jane fare pa lidhje o tarallaku bllokut o gazetar rrugac.

 32. Futja kot says:

  Je nje koqe kandari o Bushat. Ke shitur shpirtin prandaj azgje qe mundohesh te thuash nuk vlen. As qe e mora mundimin te lexoj gjithe artikullin pasi besoj qe askush nuk e ben nje gje te tille. Se di ose shkruan se te gjithe shkrimet e tua jane njelloj.

 33. Roberto says:

  O Andi qenke vertet nje bytheqire burre. Kam kohe qe te shoh dhe lexoj reagimet e tua te ndyra por besoj se ti inatin e ke me Edi Ramen se nuk besoj se i ben temenah Saliut. Ti vjen nga nje familje e majte dhe gjithe rrethi yt ka qene dhe eshte i majte prandaj une nuk e kuptoj ligesine tende qene shfryn gjithmone. Nuk dua te futem me thelle por une i njoh pak a shume prinderit e tu dajot e tu edhe miqte e tu por tani ti po e mbush kupen dhe po del jashte binarve per kapruciot e tua. Ti thua qe Arta Markun e rrembeu rilindja ? Po Adriatik Dhallen kush e emeroi sipas llogjikes tende?? Partia??? Pergjigjen e ke shume te qarte se kush e ka emeruar prandaj dhe Ambasada Amerikane deklaroi perseri sot se Dhalla nuk ka hetuar peshqit e medhenj degjove Andi???

 34. Dan Harris says:

  Ik o gazetar pis.O Uriah hip i koheve moderne.

 35. Ky bushati esht njoll e piste ne kete gazete.edhe ne emisionet televizive te peshtiros me..edhe ky po edhe ay

 36. petja says:

  nuk ka faj ky por ata qe e botojne kete psikopat ineligjent

 37. Ky plehra akoma enderron akoma kohen e bllokut kur saliu i lante bbythen kur familja e tij vriste e priste kur saliu bridhte ne paris me shishen e shurres.
  Po ju maskarenjt e bllokut e keni akoma fuqin se ka faj ky popull zvarranik tukoshak.

 38. orli says:

  o b..qire! ata pra pdlsi nuk e kane me e saj e kane me emrin dhe mbrojtesin dhalla…

 39. ALPINI.
  O Andush a i lexon gjithe keto klikime qe te jane bere.jo vetem me kete artikull.por edhe ne te tjerat.Si nuk u merzite.duke te share mama.baba.gjyshe gjyshe.turpte keshe.pjedhe e keqe

 40. Mario says:

  Bashke me Berishen po vdes dhe gazetaria e Andit.

 41. pro says:

  … drejtesia e paster vuan pammbarimisht,per t’u vendosur ne kete vend..propaganda e tipit Salian,per te terhequr edhe mediatikisht zvarre ,ne menyren me te gabuar,te paragjykuar nje kryeprokurore..eshte e pafalshme ,e denueshme.. ..me gjithe shpirt do te ngrihesha ne revolte per veshtiresite ne jete, por jo te udhehequr nga Monika …e cila mbron familjen e saj..dhe natyrisht une ,nuk do ta analizoja, per menyren e te sjellurit , ..njerezit e thjeshte kane norma para te keqes,por kete zonje e ka shperfytyruar paniku …shpresojme te me e mira..njerezit jane te lodhur !!..z.Andi ndahu nga politika e piset ,kur shkruan,qe te vleresohesh nga shumica…dhe te lexohesh..ky shkrim eshte neveri.

 42. skenderi says:

  S’ke ç’ben ? Babit I ke ngjare, por cpo I ngjan edhe pak sat gjysheje!!!!!!

 43. sami says:

  O terbacjot edhe nga rrenja eshte fisnik ,por ky nuk eshte me shume se mut

 44. Timi says:

  Ha nje MUT mor hale!
  Timi

 45. shqip says:

  Kur bombardohej Beogradi , masat e ekzaltuara kercenin valle çetnikesh . Me nje fjale i Benin karshillek Nato-s . Me kujtohe , çdo nate fliste nje analist Amerikan per çeshtjet gjeopolitike . E degjoja tek Rai ose Mediaset . Thoshte Pak a shume ; tani ata do kercejne se nuk e dine ç’i pret . Ne menyre analoge , si vellezerit e tyre shqupiste , Po i bejne karshillek Departamentit te shtetit , Fbi , keshillit te Europes , e komisionereve per zgjerim . Keta idiote , perfshi dhe nipin e klanit te Kapove , mendojne se amerikanet do tremben nga Mul Noka , apo me keq , nga Strazimiri + Paloka ( pa koka ) . O popull shpellare ! Ju te shqupit . Kjo Pune ka marre fund . Amerika e la Sali kafshen sa duhej per interesat e saja . Tani do e marre si Daniel Ortegen e Panamase . O debiler ! Ti te sjellesh misionar Ruse per te destabilizuar rajonin , dhe amerikanet te flene gjume ? O rrace qamilistesh . Ç’do gje behet ne kohen e duhur . Tani me kete qe bete ndaj k.prok-es , i vute vulen qe jeni radikale islamike . Si hamasi qe nuk pranon bisedime . Po zgjedh vetem ” guret ” .

 46. BUJARI JU DEGJON says:

  Nuk u ngope duke ngrene fekale???
  Paske pasur oreks te madh,o “i nderuar” gazetor…

 47. Ai says:

  Tik Tak Tik Tak dhe per ty lepires. Kushedi sa e lemuar te eshte bere gjuha o Pionieri i Enverit.

 48. drejtesia po vjen says:

  Paske qene ndyresisre e shkuar ndyresisres o i biri Mehdi Bushatit e i nipi Vito Kapos, Po paske qene halé fare. Po cilido qe te ishte zgjedhur me ate gjendje te krijuar nga casta e humubr bashke me ty, do mbrohesh se eshte detyre ligjore ne nje shtet demokratik, o halé qe s’te lane jo Lana apo Valbona, po as Drini, Buna e Vjosa! Ti Mero ja boton shkrimet ketij bastardi qe ta diskretitojne shqiptaret e ai aq nuk e kupton, po ngeli tek Ylli Rakipi çdo nate bashke me Lubonjes si ato arixhofkat e dikurshme buze lumenjeve. Palaço njeri!

 49. E verteta says:

  Andi, je nje vemje qe vazhdon te vegjetoje por edhe per pak…..

 50. Reforma says:

  Cinik e I pafytyre!
  Dinjitetin e nje gruaje,qe eshte ne te drejten e saj,t’i me nje keqdashje te habiteshme e percmon ne menyren me te turpeshme!?
  Thua qe parlamenti u shendrrua ne nje arene lufte.Po mire o Bushat kush inicioje dhe e shkaktoje kete skandal te turpshem e te neveritshem?
  Ti vazhdo te zbatosh me zell detyrat qe te ngarkojne ndersa njerzit qe e duan kete vend I urojme Suksese Prokurores se ‘re.

 51. LORA says:

  Nga te del gjithe ky helm more bushatlliu i vooooogel?
  Pse nuk ben durimin e mjaftueshem (e shumta tre muaj eshte mandati i Arta Markut ) per te analizuar kur te vije vakti produktin e punes se saj ?
  Kur ti kercen pupthi,pas shqup-save kusaro-bandite dhe lesh-e-listeve komplementare ne krim e kuserim,,,,duket ashiqare se je ne nje hall me ta.
  Vetem fakti qe mortjemadhi brekedhjere te intimidoi publikish per ndoca probleme te tuat (nuk do t’i permendja kurre,por ti me detyron) ne gjysmen tende te poshtme,,,menjehere pas masakres kryeministrore te 21 janarit 2011,,,,une mendova se do te mjaftonte e tepronte per papajtueshmerine tende te perjetshme me krye-monstern e historise.Cfare malli paska rritur e edukuar Vera keshtu?

  1. PidhiISateme says:

   Buçja private e Edvin Bythos nuk le hale pa i futur humdet.

 52. ALI ABDULLAI says:

  ZOTI BUSHATI
  ME GJITHE RESPEKTIN QE KAM PER ANALIZAT E TUA SOT MENDOJ SE E KENI KALUAR KUFIRIN ME UDHEZIMET QE DONI TI JEPNI TE TJAREVE.
  NE RADHE TE PARE JU KENI KERKUAR QE TE NGRIHET SHTETI LIGJOR. NJE SHTET I TILLE NUK DUHET TI BEJE TOLERIME DHE TE SHKELI REGULLAT PER ARESYE SE DISA NUK E PELQEJNJE NJE VOTIM DHE NJE BETIM. ATA DUHET TI BINDEN FORCES SE KARTONIT QE NE VETE JU A KEMI DHENE. JU PELQEN APO JO JUVE DHE TE TJEREVE. ME KETE MENDIM TUAJIN NE SHQIPERI NUK DUHET TE BEHET ASGJE SE DIKUSH MUND TE JETE I PA KENAQUR.
  SE DYTI PERGEZOJ NJEREZIT QE ME GUXIM MARRIN PERSIPER DETYRA TE VESHTIRA, DHE NUK DUHEN ETIKETUAR SI TE PERDORUR PER ARESYE SE DUAN TE KRYEJNE ME DINJTET DETYRAT PER TE CILAT JANE EDUKUAR DHE TE TREGOJNE INTEGRITETIN E TYRE. LERE TE KRYEJE DETYREN DHE ME VONE BENI KOMENTET PER PUNEN E SAJ. MOS PARAGJYKONI PA FILLUAR PUNE.
  SE TRETI JU NGAT6ERONI NE MENYRE TE PA DREJTE MENYREN E ZGJEDHJES DE PROKURORIT TE PERKOHESHEM (QE BEHET ME DISPOZITE TE VECANTA), ME ATE TE PROKURORIT TR PERHERSHEM (QE BEHET SIPES KUSHTETUTES).
  ESHTE E DREJTA JOTE TE ANOSH NGA KRAHU QE JU DESHIRONI POR JU LUTEM MOS SHTREMBERONI TE VERTETEN

 53. Llum says:

  Shume I peshtire ky njeri. I kerkon llogari asaj, e ndrojtur, qe vjen per here te pare ne ate salle dhe nuk thote asnje fjale pe Monen, kryetare partie dhe deputete, qe perdhos gjithe seancen dhe parlamentin. Rrace muti.

 54. Gjon Leka says:

  O Andi! Me këto broçkulla do ta mbrosh demokracinë ti? Pse ore, budallenj jemi ne që të hamë qoftet e tua me rigon. Në plehra duhet të shkosh edhe ti kapso gazetar, që spekullon më të drejtën e fjalës. Haramsës.

 55. pokeristi says:

  Andart!
  Je ende djalosh.Clirohu nga kompleksi RAMA dhe do shohesh qarte se ajo cupeline e trafikuar, prejardhjen e ka jo nga rilindja,por nga nje familje joblloku, nga nje familje e persekutuar dhe e verbuar nga P.D-ja.
  Per dijeni Rama po ju ben bllofin per te disaten here dhe ju i bini llamarines ne hava.

 56. Liri says:

  Andi! Edhe mua po me vjene rende per vlersimet qe paske marr ! Andaj ik, Andi me gjithe analizat tueja se Shqupit keq po i kendohet !

 57. Jimi says:

  Mero te te them nje gje! Kur ky “Bushatlliu” ta kete artikullin gati per botim, ti hic mos u mundo, bjeri shkurt. Ne krye te faqes vendos rresmen e tij dhe poshte saJ emrin. Kaqe mjafton! Me pastaj te gjithe lexuesit e gazetes tende do t’ja bejne ne menyre perfekte analizen artikullit njelloj sikur ta kishin lexuar!

 58. Nikolin Paci Detroit says:

  Edi Rama meriton pergezime te pafundme per aato ndryshime epokale qe po sjell ne Shqiperi.
  Zgjedhja e Prokurores se Pergjitheshme te perkoheshme, ka tronditur frikshem themelet e rreme mbi te cilat u ngrit e ashtuquajtura demokraci ne Shhqiperi, e cila ishte nje sistem barbar, antidemokratik, terrorist qe u ideua me shume finese nga Sigurimi i Shtetit per te shpetuar Bllokmenet Komunist ne kapercyellin e ndrrimit te sistemeve dhe per te risjelle kete Bllok ne pushtet, qe realisht sundoi shqiptaret e varfer e te genjyer deri me 2013-ten.
  Merita e Edi Rames dhe e shokeve te tij, qendron ne ate qe Ai shkallmoi kete sistem te urryer qe sundoi prej 23 vitesh dhe po sjell Shqiperine ne shinat e zhvillimit europiano-perendimor.
  Kjo eshte aresyeja qe pinjollet e kastruar te Bllokut, jane hedhur ne nje sulm te ndyre ndaj ketyre proceseve sepse u a hoqi nga duart pushtetin kriminal dhe pasurite qe krijuan gjate ketyre 27 viteve dhe po ja rikthen popullit.
  A mund te gjendet edhe nje rast i vetem gjate ketyre 27 viteve, sic eshte rasti qe ne krye te Prokurorise se Pergjithshme te Shqiperise, Edi Rama dhe ekipi i tij i Rilindjes, vendosin jo vetem nje prokurore te spikatur per ndershmerine dhe integritetin intelektual te saj, por edhe nje bije te denje te nje familje te mire e patriote por te persekutuar gjate sistemit komunist si nga nena e babai, nga pinjolet “antikomunistet” ish anetare te partise komuniste e te Sigurimit te Shtetit, si Berisha, Basha, Meta, Kryemadhi, Mediu, Pollo, Duma, Salianji, Paloka, Petrit Vasili, Klajda Gjosha, Flamur Noka, etj te mbeshtetur nga korpaarmata e gazetareve e gazetaruceve te Bllokut e tre Sigurimit, si Bushati, Lubonja, Zheji, Cim Peka, Fevziu, Zogaj, e kompani, pikerisht per faktin se me ne fund perandoria Kapo, etj po shkermoqet dhe Rilindja po perballet me njje sulm teper te ashper te dy detashmenteve te Bllokut komunist, perkatesisht nga skifteret e PD dhe LSI, te cilet sot gezojne 95 perqind te pasurive kombetare dhe populli fukara vetem 5 perqind.
  Pikerisht se Rama realisht po ben realitet integrimin edhe te te pendjekurve politike te kohes se komunizmit, falangat e komunizmit si Bushati me shoke, u ngriten dje per te djegur Shqiperine.
  Uroj qe Zonja Prokurore e Pergjithshme, te jete e pavarur, te kete komunikim te vazhdueshem me ShBA e BE dhe teruaje ekuilibrat per te mos rene ne mekatin e hakmarrjes ndaj atyre qe dje i ngriten pusine.
  Te jeni te bindur se ne se Edi Rama do kishte propozue ndonje pinjolle te Bllokut, dje “antikomunistet” e PD e LSI-se do e kishin miratuar e duartrokitur.
  Bravo Rama. Respekta Rilindjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *