Basha paralajmëron pasoja për Ramën: Do të nisim valë protestash, kryeministri peng i krimit dhe duhet të hetohet. Fitore liri-demokraci

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një dalje për media tha se kryeministri Edi Rama ka dhunuar Kushtetutën ditën e djeshme dhe se për këtë shteti do të ketë pasoja.

Kryedemokrati gjykon se votimi i djeshëm është nul dhe kryeprokuroria e re është e emëruar politike për të mbyllur dosjet.

Shqiperia mund te kete dy standarde.

Standard duhet te jete vetem ai perendimor, ai amerikan.

Emerimi i Kryeprokurorit eshte antikushtetues, politik, pa veting. 69 vota eshte rasti i vetem ne 27 vjet qe kryeprokuroori zgjidhet me me pak se gjysma e votave.

Kryeprokurori eshte Edi Rama. Qellimi eshte te mbylle dosjet qe i rrezikojne pushtetin,” tha Basha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Basha paralajmëron pasoja për Ramën: Do të nisim valë protestash, kryeministri peng i krimit dhe duhet të hetohet. Fitore liri-demokraci”

 1. Fatosi-kosove says:

  Lirine e kane shqiptaret tash e 72 vjet o lul,jo ate te saliut,demokracine e ka shqiparia deshe sdeshe ti,ajo ka ardhur tash e 27 vjet por qe shqiptaret e pane vetem para kater vitesh,per ty parulla qe te shkon eshte:
  KRIM KRIM KRIM DROGE DROGE DROGE VRASJE VRASJE dhe per ty njeri eshte evtem vrasesi si ti,sali berisha ,noka,salijani,paloka,strazimiri,paloka,e nga dje edhe kryekarmadhi monike,ju dhasht zoti ymer te perjetoni poshtersine deri ne fund.

 2. edi says:

  hahaha ,
  cfar karin ha ky nastradin ,
  qe flet percart saher del medieve

  Burgu eshte vendi ktij kokuturaku

 3. Dita says:

  Turp të kesh, BASHA!👎

 4. PROTESTUSI says:

  E nderuara Gazet,te me falni ,por dua tu bej me die se datat e ardheshme per protest do te jene 30 Shkurti 2018 kjo eshte dita e pare, ndersa dita e dyte do te jete 33 Gushti deri me 36 Gushte. Gezur Krishtlindjet dhe rrugetim te mbar per VITIN 2018 Popullit Shqiptar kudo qe jane,sa me pak dhimbje me shume bereqet po ky qe flet ka hallin e vet faleminderit.

 5. Skener palla says:

  LIRI DEMOKRACI PER TY? DO TA SHIKOSH ATY MRENA TE SHTATE PENXHERET DURA DHE PAK O K… I SALES. SE ATY DO TA BOJN SU…. DOLLAP BUKE AKULL DO VESH CDO DITE E SDO GJESH DERMON O BUKUROSH.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *