FOTOT/ Nga anoreksike vajza shndërrohet në një yll

Shpesh herë për të pasur një trup të dobët dhe elegant ne fiksohemi që të mbajmë dieta ekstreme.

Dhe i tillë është rasti i 22-vjeçares Emelle Lewis.

Ajo pati një çrregullim të ushqimit në moshën 15-vjeçare teksa ndihej e “shëndoshë dhe e shëmtuar”.

E vendosur për të qenë e dobët, adoleshentja nga Huddersfield të Anglisë, u anëtarësua në palestër, por në përpjekje për rezultate sa më të shpejta ajo ushqehej vetëm me ushqime vegjetariane.

E ndërsa vitet kalonin, ajo bëhej gjithnjë e më e dobët deri në momentin që trupi saj refuzonte ushqimin dhe Emelle Leëis përfundoj të ishte vetëm kockë e lëkurë.

Për këtë arsye ajo përfundoi 7 herë në spital dhe duhej ndërhyrja e një psikologu që ajo të kuptonte se sa gabim ishte dhe se ishte e nevojshme që të ndryshonte urgjentisht dietë.

Sot ajo ka një trup perfekt dhe për të cilin shumë femra bëhen xheloze, e normalisht pëlqehet nga shumë meshkuj. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/11513633804-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/11513633804.png","attachment_id":"815834"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/2-521513633806-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/2-521513633806.jpg","attachment_id":"815833"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/3-501513633809-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/3-501513633809.jpg","attachment_id":"815832"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/5-471513633811-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/5-471513633811.jpg","attachment_id":"815831"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/6-461513633814-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/6-461513633814.jpg","attachment_id":"815830"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/7-441513633816-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/12\/7-441513633816.jpg","attachment_id":"815829"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *