Petrit Vasili ka bërë “zbulimin e madh”: Rama e përdor Amerikën për…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me votën kundër të Shqipërisë  në OKB për rezolutën e Trump për njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit.

Përmes një postimi në facebook Vasili është shprehur se kryeministri e do Amerikën vetëm për ta keqpërdorur e për të kapur drejtesinë dhe dhunon e Kushtetutën e Shqipërisë në emër të Opdatit.

Ditën e djeshme vendi ynë u rreshtua krah vendimit të vendeve të tjera të BE-së për të rrëzuar këtë qëndrim. Veç Shqipërisë ishin edhe 127 vende të tjera që morën këtë vendim.

REAGIMI:

A ka turp kryeministri ne raport me Ameriken?

Kryministri e do Ameriken vetem per ta keqperdorur per te kapur drejtesine dhe dhunon e kushtetuten e Shqiperise ne emer te Opdatit.

Por po ky kryeminister perdoret e investohet totalisht kunder Amerikes ne menyre te paturp ne kundershtim me interesin kombetar.

Mbi te tashme rendon nje faj shume i rende politik dhe historik.

Cdo shfajsim me votimet “antimperialiste” te se shkuares se ditzezave te partise se punes se para viteve 90′ agravon akoma me shume imoraritetin dhe demin kolosal te votimit te turpshem antiamerikan ne OKB. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...