Petrit Vasili ka bërë “zbulimin e madh”: Rama e përdor Amerikën për…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me votën kundër të Shqipërisë  në OKB për rezolutën e Trump për njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit.

Përmes një postimi në facebook Vasili është shprehur se kryeministri e do Amerikën vetëm për ta keqpërdorur e për të kapur drejtesinë dhe dhunon e Kushtetutën e Shqipërisë në emër të Opdatit.

Ditën e djeshme vendi ynë u rreshtua krah vendimit të vendeve të tjera të BE-së për të rrëzuar këtë qëndrim. Veç Shqipërisë ishin edhe 127 vende të tjera që morën këtë vendim.

REAGIMI:

A ka turp kryeministri ne raport me Ameriken?

Kryministri e do Ameriken vetem per ta keqperdorur per te kapur drejtesine dhe dhunon e kushtetuten e Shqiperise ne emer te Opdatit.

Por po ky kryeminister perdoret e investohet totalisht kunder Amerikes ne menyre te paturp ne kundershtim me interesin kombetar.

Mbi te tashme rendon nje faj shume i rende politik dhe historik.

Cdo shfajsim me votimet “antimperialiste” te se shkuares se ditzezave te partise se punes se para viteve 90′ agravon akoma me shume imoraritetin dhe demin kolosal te votimit te turpshem antiamerikan ne OKB. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Petrit Vasili ka bërë “zbulimin e madh”: Rama e përdor Amerikën për…”

 1. Boston says:

  Kush flet Vasili i LSI…….Kjo parti perms anetareve te saj si ky bythlepiresi me shoket e quajten pushtues dhe vazhdojne te futin gure ne rotat e Reformes ne Drejtesi qe eshte pune e USA. Parti pavlera me anetare pakulture.

 2. Petriti Shkembi says:

  Po mo loqe po kujdes se po dilni zbuluar ca si shume, e po ju bie keq argumenti i Norieges…

 3. piter pan says:

  ooo i shkreti ti more shkoll shumi na thuaj po sikur te ishim ivendi i 8 pro amerikes ca do shkruaje se e urren euroen apo jo o vasili i llacejve a e dallon vehten sa i vogel je more i shkallum

 4. Sela says:

  ERDHI DITA, TË MOS DINI ÇTË BËNI E ÇT THONI,
  SE ISHIT TË PAPREKSHMIT NË PUSHTET!
  FIROFSHI,U PAKËSOFSHI ,DHE U ZHDUKSHI, SE NA
  NDOTËT AJRIN!
  POLITIKANË LEGENA,PËR TË MOS THËNË FJALË TË NDYRA!!😤😤

 5. likja says:

  O Vasillaqiu. A e firmosi Meta ate dekretin tend per kryeminister, meqenese leshelia doli force e pare. Aman ik se na shpife me ate fytyren tende te shemtuar.

 6. pokeristi says:

  Z.Vasilisqi!
  Makiaveli ka ate shprehjen e shume pelqyer nga politikanet kudo ne bote e vecanerisht ne Shqiperi!
  “Qellimi justifikon mjetin ”
  Makiaveli ju sufte rumen.Ju le.she.istat jepni gocen,motren,gruan,e me nder sumen per te arrite qellimin.
  Turp e faqen e zeze paci.Mos harroni nje gje:Te gjitha ne kete bote lahen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *