Vdekja e Florencit, reagon Topalli: E torturuan dhe e vranë, historia e tij të shkul shpirtin

Ish deputeja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka bërë një urim të veçantë për të gjithë shqiptarët në vigjilje të Krishtlindjes.

Përmes një statusi në facebook teksa uron gjithë shqiptarët, ish kryetarja e Parlamentit ka një lutje edhe për Florenc Beqirajn, 23-vjeçarin nga Shkodra që humbi jetën në rrethana ende të paqartë në Francë.

Topalli i thotë se historia e tij të këput shpirtin dhe  akuzon shtetin shqiptar se ka dështuar.

Ndërkohë  autoritetet franceze thanë se se i riu tentoi vetëvrasjen në një nga kampet e azilit në Marsejë.

STATUSI I PLOTË I TOPALLIT

Gezuar Krishtlindjet!

Sot eshte nata e Krishtlindjes.Te krishteret kete dite e festojne ne familje.

Ajo eshte festa me e bukur e vitit.

Kenget me te bukura e me te ngrohta jane per Krishtlindjet.Koncertet me te ndjekura jane per kete dite.

Une dua t’i uroj gjithe miqve te mi “Gezuar Krishtlindjet”!

Por sot nje mendim i vecante shkon per ata qe nuk kane mundesi per te gezuar ne familje, per ata qe shohin vehten ne cepin e shoqerise, per te pamundurit, per te semuret, per refugjatet, per djemte e vajzat qe jane larg familjeve per te gjetur nje jete me te mire, per emigrantet shqiptare, per ata qe jane ne burg ne vendet e huaja, per te burgosurit ne Shqiperi, per me te varferit, te pastrehet.

Nje lutje te vecante sot dua te bej per Florencin qe e torturuan dhe e vrane ne nje vend te huaj, ku shkoi per te gjetur shpetim. Historia e tij te shkul shpirtin nga dhimbja. Historia e tij eshte deshtimi jone.

Zot ndihmo Shqiptaret.

Gezuar Krishtlindjet (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Vdekja e Florencit, reagon Topalli: E torturuan dhe e vranë, historia e tij të shkul shpirtin”

 1. Mire ben zhelezfina qe reagon dhe i” keputet” shpirti per kete shkodranin,por do ishte me mire per ato dhjetra vrasje qe ka bere idhulli i saj salikomunisti kur qeveriste me kete qe e kan hedhur posht si zhele.

 2. Devolliu says:

  Po te kishte pasur te dashur vajzen e Topallit mbase e kishin emeruar sekretar ambasade ne France dhe nuk do e kishte patur kete fat ditziu.

 3. zhelefina says:

  Dihet që kjo baxhellë ka shumë dobësi për shqiptarët.Sa ishte në pushtet bashkë me sali këllirën bëri sa mundi për ta,i vodhi dhe i vrau.Më kujton ato kurvat plaka që pasi kanë bredhur gjith jetën venë e falen në kishë nga tre herë në ditë për të larë mëkatet.

 4. I says:

  Sikur ti kishte dhemb shpirti edhe kur ishte ne pushtet, ndoshta shkodranet dhe shqiptaret nuk do vdisnin sot burgjeve te Europes. I ra ndermend tani qe nuk e pyet me njeri edhe ska gje ne dore. Turpi me i madh eshte qe fatkeqsia e dikujt te perdoret per qellime politike sic po bejne PD dhe LSI. Ju preht shpirti ne paqe .

 5. ceni nga Bostoni says:

  meqe te ardhka kaq keq shko dhe beji nje vizite familjes dhe ndihmoi me nje tufe me euro te kalojne situaten e veshtire ekonomike perndryshe mos bej politiken e shtriges ti gruaja e peshtire e Shkoder loces

 6. M says:

  Tu ktheft per koke ,nje histori e till qe ta ndjesh me mire dhe ti besosh familjet qe kan nevoj dhe mos besh demagogji.Zoti degjoft

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *