Ruçi bën dy urime për Janullatosin: T’i gëzojë Krishtlindjet dhe nënshtetësinë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka uruar sot kryepeshkopin e Kishës Ortodokse të Shqipërisë Anastas Janullatos për marrjen e shtetësisë shqiptare.

Në një deklaratë të shkurtër për median jashtë ambjenteve të Kishës Ortodokse, Ruçi thekoi se Janullatos ka sot dy gëzime, Krishtlindjet dhe marrjen e nënshtetësisë.

“Unë jam këtu për ta uruar hirësinë Janullatos për dy gëzime.

E para Krishtlindjet, dhe e dyta, ta gëzojë nënshtetësinë shqiptare”, tha Ruçi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ruçi bën dy urime për Janullatosin: T’i gëzojë Krishtlindjet dhe nënshtetësinë”

 1. Alfred says:

  Mut Saliu(shiti detin, piketoi Vorio Epirin me kryqe greke,vuri Janullen ne krye te orthodokseve shqipetare)…Mut Rama(mbolli varre greke si kerpullat pas shiut)….Mut Meta(Shpall liderin shpirteror te vorio epirit nenshtetas shqipetar.Si i tille ky nenshtetas mund te organizoje nese e sheh te udhes votime ne Vorio Epir per shpalljen e pavaresise,do e fute Meta ne burg?)
  Perfundimisht te mbytur ne mut.
  PS Greqia ngacmon seksualisht Shqiperine…Ne shkembim te votes Shqiperia ul breket dhe as qe behet fjale te kundershtoje agresionin seksual…Sjellje tipike e seksit te dobet :P.Nese do pune,nese do progres,duhet te kalosh proven e “llozit”.Shqiperia e kaloi me sukses.
  Na prit Europe.Po vijme me breke neper kembe.
  Ne fakt nuk me shqeteson deti, varret, kryqet greke, shkollat greke, vorio-epiri apo janulla….Me shqeteson mungesa e nje lidershipi te pakorruptuar…Ne thelb kjo eshte korrupsion. Jane te korruptueshem dhe kjo eshte fatkeqesia jone. Saliu e kam ditur qe ne gjeneze qe qe mafie ramizo -komuniste.Rama prisja mos jepej …por me zhgenjeu…Pritshmeri e gabuar per nje artist qe ben foto nudo plazhi(nje hippy ne thelb)…Kurse Meta eshte pragmatist…I dhuroi Mones nje “buqete” votash orthodokso epiriote…Ka nevoje per to mona ,apo jo?.Se la qe se la bllokun Meta.

 2. Flm says:

  Ja dhe kryeyari i Kuvendit, numri 2 i PS-se …… vendimi per Janullatosin ishte nga gjith elita politike …… dhe ju o kopila Turk-Arnaut te Sulltan Novruzot, te shkoni te qieni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *