Aqif Rakipi reagon pas vendimit të Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen e mandatit: Nuk kam probleme me drejtësinë

Deputeti i PDIU-së Aqif Rakipi ka reaguar pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme ditën e sotme për heqjen e mandatit të tij.

Rakipi reagoi menjëherë pasi informacioni u raportua në media ku u shpreh se nuk ka asnjë problem me drejtësinë italiane dhe nuk është ndaluar ndonjëherë nga ajo.

Më tej ai sqaron se  nuk ka asnjë problem me formularin e dekriminalizimit duke treguar gadishmëri për t’u përgjigjur mbi çdo vendim.

Sipas prokurorisë mandati i dy deputetëve, Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica  ishin subjekt i ligjit të dekriminalizimit.(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Aqif Rakipi reagon pas vendimit të Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen e mandatit: Nuk kam probleme me drejtësinë”

  1. Moj shqipni e mjera shqipni says:

    Me mire te jete ne kuvend Ver Llapa, sesa ky Aqifi injorant me lek. Te mjeret ne kush na qeveris.

Lini një Përgjigje te Moj shqipni e mjera shqipni Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *